TV do 2000 zł.

d_omin

New member
Witam wszystkich bardzo serdecznie,
Chciałbym w najbliższym czasie kupić TV, wybrałem się do sklepu z elektroniką i najbardziej spodobał mi się pewien model Panasonica ale może to tylko kwestia ustawień więc postanowiłem napisać na specjalistycznym forum ;) Parametry otoczenia i sprzętu:

Preferowana marka: brak
Preferowana przekątna: 42 cale
Montaż: Stojący na komodzie
Odległość od ekranu: ok 3 m
Pozycja widza: kanapa jest centralnie przed stolikiem, fotel minimalnie (30-45 stopni) od osi
Przeznaczenie: głównie do oglądania standardowych programów telewizyjnych (cyfrowe poprzez kablówkę), pewnie pojawi się kilka programów HD (film, muzyka, przyrodnicze, sport) czasami jakiś film DVD ew. DivX z laptopa lub flasha (jeśli cena pozwoli), może w przyszłości konsola,
Dźwięk: w chwili obecnej nie mam kina domowego wiec TV sam w sobie musi mięć dobrą jakość dźwięku ale bez przesady. W przyszłości za dźwięk będzie odpowiedzialne KD
Złącza I/O: szczerze to się nie znam ale przydały by się wszystkie niezbędne w chwili obecnej złącza potrzebne by podłączyć jakieś DVD, laptopa, czy może konsolę,
TV oglądam głównie popołudniu/wieczorem
Pokój ok 18 m2, po południu TV będzie oświetlony światłem słonecznym ale są rolety
Obecnie mam CRT Thomsona 22"
Cena: do około 2000 zł. +/- 200 zł.
Tyle mi przychodzi do głowy w razie czego piszcie czego brakuje. Nie upieram się oczywiście przy plazmie może lepszy będzie LCD?

Pozdrawiam
d_omin
 

d_omin

New member
A tak w 2-3 zdaniach czym zaproponowane modele sie różnią? Przegladam specyfikacje jednak zbytnio mi to nic nie mówi :| Albo inaczej na co zwracać uwagę?
Pozdrawiam
D.
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Przed zakupem sprawdź naturalność zieleni, bo nowe Pansoniki PDP mocno zniekształcają.
Jeśli się Tobie uda znaleźć tą Toshibę w cenie poniżej 2300 to bierz od razu.
Panasonic jest niestaty 50Hz więc będzie smużył.
Polecałbym dołożyć troszkę do Sharpa 40le810
 

d_omin

New member
Witam ponownie,
Rozumiem że ta Toshiba to LCD z podświetleniem LED? W telewizorach LCD są określone kąty widzenia a czy w plazmach również to jest bo co patrze na specyfikacje to nic na ten temat nie jest napisane.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Plazma oczywiście nie zmienia obrazu ani koloru w zależności od kąta. Nawet z 178 stopni obraz bedzie idealny pod tym względem. W LCD sie poprawiło ale przy bardzo dużych kątach dalej widać wyraźną róźnicą, obraz jest ciemniejszy i kolory marnieją.
 

d_omin

New member
Witam,
W końcu znalazłem trochę więcej czasu i wybiorę się na zakupy jak na razie jestem bardziej przekonany do Toshiby 42 SL 738 ale w ostatnim poście don111 zaproponował model 40WL768. Tylko czy na tym telewizorze jest ciągle wyświetlany obraz 3D czy tą opcję po prostu się włącza? Różnica cenowa między modelami ~400 zł. chyba że coś źle patrzę.
 

d_omin

New member
Czyli polecasz tego 40WL768? A jak wygląda kwestia zakupu odtwarzacza BR 3D do tego telewizora, nie będzie problemów? Słyszałem że warto kupować odtwarzacz tej samej firmy co TV...
 
Ostatnia edycja:

casperklug

New member
witam, na poczatku chcialbym napisac ze mam podobne wymagania do kolegi zakładajacego temat czyli do 2000 tv 42 calowy itd. zastanawiałem sie nad czyms takim Plazma Panasonic TX-P42U30 albo TX-P42U30E co myslicie o tym tv ?? jaka jest w ogole miedzy nimi roznica ? Jaki ten tv ma pobor mocy w porownaniu z lcd o podobnych parametrach ?
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
niech kolega dopłaci do S30, U30 słabiej sobie radzi z ruchem
pobór mocy jest w tej chwili już nieistotny, LED weźmie z 70W, plazma 42 ze 120W, czyli oszczędność groszowa


Czyli polecasz tego 40WL768? A jak wygląda kwestia zakupu odtwarzacza BR 3D do tego telewizora, nie będzie problemów? Słyszałem że warto kupować odtwarzacz tej samej firmy co TV...
to dobry LCD z 3d jak za tą cenę, nieźle sobie radzi z obrazem SD, jedyną bolączką Toshiby jest słabsza czerń, ja na Twoim miejscu postawiłbym na Panasonica ST30 w podobnej cenie, chyba że masz zwykle jasno w pokoju i wtedy oglądasz
marka odtwarzacz BD nie ma raczej większego znaczenia, może poza tym że można obsługiwać tv i BD jednym pilotem
 

d_omin

New member
byłem dzisiaj w MM i powiem szczerze zawiodłem się jakością obrazu 3D. Wydaje mi się że na chwilę obecną ta technologia wymaga sporego dopracowania. Poza tym zarówno Panasonic ST30 jak i Toshiba 768 są grubo powyżej 2000 co jednak stanowi dla mnie ograniczenie bo muszę jeszcze dokupić odtwarzacz BR. Zdecyduje się więc jednak chyba na Panasia S30 bo widzę sporo pochlebnych opinii na temat tej plazmy don111 zresztą też chyba polecał s30 w tej grupie cenowej. Nie mogę nigdzie znaleźć info o odświeżaniu (50-100 Hz) dla tego modelu. Aha i co oznacza literka E na końcu nazwy tego modelu?
 
Ostatnia edycja:
Do góry