TV do 2,5 tys. (gł. do sportu). LCD tys. LCD, Plazma, a może LED? Wielki dylemat

fanatyk77

New member
Jak duży jest pokój: 4x4,5m
Więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: w dzień i wieczoerem, jednak wieczorem zazwyczaj przy oświetleniu
Preferowana wielkość telewizora: 42
Jakie urządzenia będą podłączone: Cyfra+
Siedzisz na wprost czy również z katów bocznych: różnie, raczej na wprost, jednak czasem zasiada kilka osób, które nie siedzą troche z boku
Ile programów HD: 8
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3 - 6
Ile osób zasiada: 1 - 3
Jaka klasa cenowa: 2,5 K
Odległość od telewizora: zależy, max 4 metry

Na TV beda oglądane infirmacje, dokument, film, ale przede wszystkim sport.

Od kilku dni przejrząłem troche for i mam już nie lada mętlik. Byłem też w sklepie, gdzie doradzałem sie ze sprzedawcą.

Hm, Niby plazma najlepszy obraz, ale "żre" dużo prądu - średnio chyba 2 razy wiecej niż LCD

LED jest drogi chciaż słyszałem, że ma parametry zbliżone do plazmy.

LCD - hmm, sam już nie wiem :(
 
Ostatnia edycja:

Kampaj

New member
Bez reklam
Toshiba 40XV733 ze świetnym 120Hz odświeżaniem, miliardem kolorów i najwyższym możliwym kontraście statycznym 5 000:1.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z wielkości preferowanej właśnie do skalowania sygnałów SD :
Panasonic 42 S 20
JVC 42 R 10
i
Toshiba 40XV 733
 

fanatyk77

New member
Wybrałem tak jak polecił kiki, ale... mam dylemat pomiędzy Toshibą 40XV733 a Panasonikiem TX-P42S20. Moglibyście napisać coś o tych modelach, bo same nazwy niewiele mówią.

Wymagania napisałem w pierwszym poście, więc nie bede sie powtarzał. W skrócie:
Obraz SD oraz kilka kanałów HD, dużo sportu.

Wiem, że pobór prądu byłby porównywalny zarówno w LCD jak i plaźmie, ale boję sie o awaryjność i żywotność plazmy. Na forum czytam o modelu 50S20: "przyzwoita czerń ale do czasu. po 1000h czerń jaśnieje dwu a nawet trzykrotnie" (!).

Nie wiem też jak ma sie sprawa z wypalaniem obrazu w tej plaźmie oraz czy Panas jest mniej (dużo mniej) żywotny oraz awaryjny od Toshiby.

Ceny są właściwie identyczne, czyli oba modele w internecie kosztują troche mniej niż 2300zł. Co zatem polecacie? (a może jakiś inny Panasonic np. x10?)
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
jak pomieszczenie jasne i sporo punktowych źródeł światła to lcd, jak ciemniejsze to plazma
pobór mocy jest 2-3 krotnie wyższy w plazmach ale od LED, zwykłe LCD biorą niewiele mniej

Wiem, że pobór prądu byłby porównywalny zarówno w LCD jak i plaźmie, ale boję sie o awaryjność i żywotność plazmy. Na forum czytam o modelu 50S20: "przyzwoita czerń ale do czasu. po 1000h czerń jaśnieje dwu a nawet trzykrotnie" (!).
doczytaj temat do końca, nie było takiego przypadku ani po 1tys. ani po 2tys. h
autor tego "poradnika" się zagalopował, pisał o nowej serii na podstawie niektórych egzemplarzy ze starej

Nie wiem też jak ma sie sprawa z wypalaniem obrazu w tej plaźmie oraz czy Panas jest mniej (dużo mniej) żywotny oraz awaryjny od Toshiby.
matryca wypala się stopniowo, po 100 tys. h o połowę spada jasność (wg producenta) więc takie tempo chyba bez znaczenia
nie oglądaj po 10h z rzędu tego samego kanału z logiem i nie będzie ryzyka problemu z trwałymi wypaleniami, jakieś ledwo widoczne z bliska powidoki, szybko znikające mogą się pojawić ale to normalne w plazmach

Kampaj napisał:
Toshiba 40XV733 ze świetnym 120Hz odświeżaniem, miliardem kolorów i najwyższym możliwym kontraście statycznym 5 000:1.
po co cytować xxxxxxxxxx z instrukcji ? Panasonic ma 600hz i 30 tys. kontrast statyczny
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kampaj

New member
Bez reklam
Tyle że to 600Hz w modeleach niższych niż G20 strasznie oszukuje.
Dla mnie sa widoczne skoki napisów jak na 50Hz LCD, poza tym zieleń jest trochę przekolorowana.
Czerń w ciągu dnia do mnie tez nie przemawia, ale poza tym dobry TV.
Myślę że Toshiba spisze się lepiej na sygnale SD i DVD, choć w HD lepiej wypadnie ta plazma.
Don111:
Tego kontrastu jakoś nie widzę. Nie udowodnisz mi że ta plazma o kontraście stat. 30000:1 i tak fatalnej czerni może mieć lepszy kontrast od LCD powiedzmy Samsunga 40C650. Naturalność zieleni i mozliwośc regulacji tej zielenii nawet jakby była zła występuje w tym Samsungu.
Po co kupować Tv z dobrą czernią, która jest tylko w nocy?
Poza tym jak pisałem na początku ten system 600Hz to lipa. Musi być włączony tryb kinowy, żeby sie w ogóle załączył(tak mi powiedział przestawiciel handlowy Panasonica-nie wiem czy prawda).
 

don111

Banned
no właśnie zacytowałem takie same xxxxxxxx z instrukcji jakie sam napisałeś...
5tys czy 30 tys nieistotne, obydwie wartości są nieprawdziwe, więc po co to pisać :)
600hz w Panasonicu to tak naprawdę 100hz z pośrednimi klatkami, w Toshibie zdaje się to samo
zieleń przekolorowana ? da się zrobić mniej naturalną, taką mniej żółtawą jak na LCD (patrz test Panasonic G20 i tam masz obrazek trawy z
Sony EX500), wystarczy włączyć "intensywne kolory"

ten LCD Samsunga C650 masz rację, ma ciut głębszą czerń, w żadnym wypadku lepszą - dlaczego ? przede wszystkim ma nagminnie nierówno podświetloną matrycę, co w praktyce wygląda znacznie gorzej, to samo z Toshibą tylko zamiast chmurek masz fatalne kąty - popatrzysz na ekran nawet pod lekkim kątem i już czerń się kaszani, nawet na wprost też ma gorszą czerń
mowa oczywiście o czerni w zaciemnieniu bo w dzień to nawet mój 4 letni LCD ma taką jak Kuro a plazma bez filtra, jak S20, wypadnie średnio ale o tym już pisałem na początku (do jasnego pomieszczenia lepiej LCD)
w zaciemnieniu S20 ma i tak lepszą czerń od większości LCD bez local dimming
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

norbi:-)

New member
Ja dokładnie miałem taki sam dylemat czy Panasonic 42s20 czy Toshiba 40XV733. Wybór padł na Toshibe w ponidziałek telewizor będzie u mnie. Dlaczego? Postanowiłem odrzucić wszystkie parametry, testy, opinie i ruszyłem tyłek do marketu żeby zobaczyć głównie plazme Panasa. (mam obecnie lcd sharpa więc znam + i - lcd). Była tam cała ściana z plazmami Panasa w tym m.in, 42s20 i powiem że obraz według moich subiektywnych odczuć z lcd był lepszy. (kolory w plaźmie były mało wyraźiste a w lcd żywe i bardziej nasycone ).
Można porównywać parametry w nieskończoność ale chyba najlepiej po prostu zobaczyć tv na żywca i dokonać wyboru.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No i dobrze zrobiłeś, że poszedełś zobaczyć jak to wygląda. Mam tylko nadzieję, że pamiętasz, iż obraz jaki można zobaczyć w sklepie zupełnie inaczej prezentuje się w domu...
 

don111

Banned
Ja dokładnie miałem taki sam dylemat czy Panasonic 42s20 czy Toshiba 40XV733. Wybór padł na Toshibe w ponidziałek telewizor będzie u mnie. Dlaczego? Postanowiłem odrzucić wszystkie parametry, testy, opinie i ruszyłem tyłek do marketu żeby zobaczyć głównie plazme Panasa. (mam obecnie lcd sharpa więc znam + i - lcd). Była tam cała ściana z plazmami Panasa w tym m.in, 42s20 i powiem że obraz według moich subiektywnych odczuć z lcd był lepszy. (kolory w plaźmie były mało wyraźiste a w lcd żywe i bardziej nasycone ).
Można porównywać parametry w nieskończoność ale chyba najlepiej po prostu zobaczyć tv na żywca i dokonać wyboru.

dobrze że poszedłeś zobaczyć tylko nic z tego nie wynikło... jedyne co widziałeś to obraz z tv ustawionych na full kontrastu i podbitymi kolorami, to taka licytacja, który świeci najmocniej i najbarwniej wydaje się lepszy

mogłeś nagrać na płytę kawałek meczu, najlepiej w HD i innych sampli z przesuwającym się obrazem (np jakieś krajobrazy) i poprosić o włączenie sprzedawcę, do tego piloty w rękę i ustawić obraz na normalny, skoro zależało Ci na sporcie to byś sobie chociaż przetestował płynność obrazu...
 
Do góry