TV do 1600zł

prose

New member
Jak w temacie, który bedzie sie najlepiej nadawał do tych warunków:
Wielkim minusme LG to to ze nie posiada dekodera DVB-C.
Wielkim minusem Toshiba jest cena.

Bardzo ważne pytanie, czy będzie się wygodnie oglądało telewizje na telewizorze, który będzie umieszczony na wysokości 2m i w odległości 3,5m od osoby oglądającej ?


1. odległość od ekranu: 2m-4m
2. jak słońce świeci w pokoju: drzwi balkonowe sa w pokojui jednoduze okno, okna są po prawej stronie tv, rolety sa koloru bialego takze przepuszczaja troche jasnego swiatla.
3. Jak duży jest pokój: 20m2
4. Preferowana technologia: LCD lub PDP
5. jaki masz obecnie telewizor: analogowy
6. jakie programy najczęściej oglądasz: sport, filmy divx, filmy HD
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: dzien 60% wieczor 40%
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: wole z swiatlem
9. wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
10. matryca błyszcząca czy matowa: matowa ze wzgledu na swiatlo w pokoju
11. preferowana wielkość telewizora: 37-42"
12. preferowana marka: bez znaczenia
13. czego nie lubisz w telewizorach: Lustrzanego odbicia w szybie, smużenia, pikselozy
14. jakie urządzenia będą podłączones: USB drive do ogladania filmo divx, HD z polskimi napisami.
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 100%
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost i z katow bocznych
17. czy ważne jest wifi : nie
18. czy będziesz korzystać z widgetów: nie
19. czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD :nie
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : tak
22. ma mieć 3D: Nie
23. ma mieć slot na karty SD: Nie musi
24. ma mieć tuner DVB-S: nie wiem czy sie przyda
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: 4xhdmi (cyfra+, ps3, dvd i kino)
26. Jaki masz sygnał: analogowy i cyfrowy z kablówki
27. ile programów HD: nie wiem
28. ma stać czy wisieć: stać
29.Rozdzielczość: hd ready lub full hd
30.Dvb-t: tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: filmy z polskimi znakami, zeby nie mial problemow z odtwarzaniem filmow o pojemnosci wiecej niz 2GB, wyrazny obraz w jasnym pokoju
32.Ile osób ogląda:2-3
33.Jaka klasa cenowa ? 1600 zl
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam
Plazma LG 42PT353 posiada tuner dvb-t/c mpeg4
Dobra jakosc obrazu z analogowej kablowki ,lepsza niz z telewizora led-tv, osobiscie sprawdzalem . Mozesz smialo kupowac, rozczarowany nie bedziesz.Kolega ma wlasnie ten model telewizora . Jesli masz telewizje cyfrowa to bedzie jeszcze lepsza jakosc obrazu.
42PT353 posiada odczyt plikow z usb, nie ma problemow z polskimi znakami.
W tradycyjnych sklepach ten telewizor mozna kupic za ponizej 1600zl ale trzeba poszukac.
W internetowych sklepach oczywiscie taniej

http://www.ceneo.pl/;01511058015-10.htm

jesli chodzi o pytanie .. o umieszczenie telewizora na wysokości 2m i w odległości 3,5m od osoby oglądającej to raczej nie bedzie przeszkadzac bo glowy nie trzeba bedzie wysoko unosic.
 
Ostatnia edycja:

prose

New member
ok dzieki tylko powiedz mi jak ta Plazma bedzie sie sprawowac w jasnym pokoju ?
i czy napewno jestes pewny co do tunera dvb-c, bo wszedzie na necie pisza ze ma tylko dvb-t
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
U kolegi telewizor ustawiony jest tylem do okna i mozna spokojnie ogladac.
Jesli chodzi o tuner dvb-t/c mpeg 4 to nie jestem pewny na 100% ale w instrukcji telewizora jesli dobrze zapamietalem jest cyfrowa telewizja kablowa.
tu tez jest informacja o dvb-t/c mpeg4
Telewizor LG 42PT353 - opis, informacje, dane techniczne produktu
Mozesz wejsc na strone www LG i wyslac pytanie o tuner dvb-c. Na takie pytania bez problemu udzielaja odpowiedzi.
http://www.lg.com/pl/tv-audio-video/telewizory/LG-plasma-tv-42PT353.jsp
Moze ktos na forum potwierdzi ze telewizor posiada tuner dvb-t/c
Do 1600 zl jest panasonic 42cx3 ale nie ma odczytu plikow filmowych z usb
 
Ostatnia edycja:

bielikk

New member
Bez reklam
Bardzo ważne pytanie, czy będzie się wygodnie oglądało telewizje na telewizorze, który będzie umieszczony na wysokości 2m i w odległości 3,5m od osoby oglądającej ?


ODPOWIADAM

Będzie bardzo niewygodnie !!!
TV powinien być zawieszony na takiej wysokości, że jak siedzisz na przeciwko niego, to środek ekranu powinien być na wysokości twoich oczu lub nieco niżej.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Zadna plazma do 1600zł nie bedzie sie dobrze oglądać w jasnym pokoju.
Można pozbawić się światła przez zastosowanie dobrych rolet ale to już kwestia wyboru czy chcemy siebie i rodzinę pozbawiać światła w ciągu dnia.
Najtansza plazma z filtrem to dopiero Panasonic G30 i o wiele większy budżet.
 

digitalus

Banned
Kolega nie zaslania okien i mozna ogladac telewizje. Telewizor stoi tylem do okna. Jesli telewizor ma byc do oswietelnia pokoju to mozna kupic led-tv.Kolega kupil led-tv. i co z tego ze telewizor swiecil bardzo mocno, nie bylo odblaskow ale jakosc obrazu sd z analogowej kablowki tragiczna, gorzej niz z kasety vhs.
Nie kazdemu przeszkadzaja odblaski
Odblaski sa w kazdym telewizorze crt
 
Ostatnia edycja:

prose

New member
Juz kupiłem plazmę LG, kupiłem ja z mysla o teściach, ktorym nie podobał sie kolorowy i nie naturalny obraz w LCD (myślę, ze się przyzwyczaili do obrazu TV analogowego, stąd ich decyzja o plazmie). Wczesniej kupiel LCD Toshinba 32" mojej mamie, takze bede mial porownanie. Boje sie tylko o to czy nie bedzie dla tej plazy za jasno w tym pokoju. Napisze pozniej jakie sa moje odczucia co do tego telewizora.

Wszystkim dziekuje za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

prose

New member
z tego co na forum przeczytałem to LG 32LK450 lub Samsung UE32D4000 lub PANASONIC TX-LF32E30 (chyba będzie za drogi) by się nadawały. Jeszcze znalazłem LG 32LV3550, Toshiba 32SL833G, LG 32LK530
 
Ostatnia edycja:

Pfk

New member
Nie pakuj się w LEDy w tej przekątnej - różnica w obrazie żadna - oszczędność prądu na takiej przekątnej - ŻADNA. Weź coś, co dostaniesz w tej kwocie z fizyczną matrycą 100HZ. Żadne CMR, czy MCI - fizyczne 100 HZ. Taki telewizor to LG LK 530 - podstawowy model z matrycą 100HZ.
 

lm648

Banned
z tego co na forum przeczytałem to LG 32LK450 lub Samsung UE32D4000 lub PANASONIC TX-LF32E30 (chyba będzie za drogi) by się nadawały. Jeszcze znalazłem LG 32LV3550, Toshiba 32SL833G, LG 32LK530
Nie pakuj się w 32" LCD, za taką kwotę na spoko możesz kupić 42" plazmę. Satysfakcja gwarantowana :) Jaką - tu już musisz poczytać fora na poszczególne tematy:eek:k:
 

maxan

New member
Bez reklam
Na Twoim miejscu kupił bym jakiegoś LCD'ka w 42" (w tej kwocie bez problemu można wyrwać całkiem fajny model). W plazmy bym się nie pakował...choć zależy do czego będzie Ci służył tv? (jeśli pc, konsola to tylko i wyłącznie lcd/led)
 
Do góry