TV do 1500zł

lenonn

New member
Witam, planuję kupić telewizor. W pokoju mam komputer media center z windows 7, który podaje sygnał do telewizora. Jest i będzie to jedyne źródło sygnału. Także szybkość zmiany kanałów mnie nie interesuje, tak samo jak wbudowany tuner mpeg4, czy odtwarzanie z usb i inne bajery. Głośniki w TV również nie będą używane. Obecnie korzystam z telewizji na kartę, także sygnał sd, jednak w przyszłości planuję dołożyć HD. Generalnie potrzebuję tylko "wyświetlacz", ponieważ całość sygnału audio/video obrabia komputer. Pozostaje sprawa ceny. Najlepiej jak najtaniej. Planuję wydać około 1500zł, myślałem nad FUNAI LT7-M32BB. Kosztuje poniżej 1200zł. Jednak gdy byłem w sklepie spodobały mi się TV 42" jednak na taki musiałbym przeznaczyć minimum 2000zł i musiałby być już Full HD.

Proszę o pomoc.
odległość od ekranu - 2m
jak słońce świeci w pokoju - telewizor na przeciwko okna, słońce nigdy nie świeci bezpośrednio przez okno, jednak w słoneczny dzień widać odbicia na telewizorze
Jak duży jest pokój - 3,5x4m
jaki masz obecnie telewizor - stary crt 14"
jakie programy najczęściej oglądasz - głównie filmy
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - w dzień
preferowana wielkość telewizora - 32"/42"
preferowana marka - bez znaczenia
czego nie lubisz w telewizorach - jak się psują
jakie urządzenia będą podłączone - komputer media center
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 60% TV 30% filmy 10% gry
jakimi złączami - hdmi
jaki masz sygnał - sd, w przyszłości będzie hd i mpeg4 z naziemnej TV cyfrowej
ile programów HD - na razie 0
ma stać czy wisieć - wisieć
 

lenonn

New member
@lenonn:

Nie koniecznie zakup większego telewizora musi wiązać się z dużo większym wydatkiem. Wspominasz 32' calowego Funaja. Może warto byłoby przyjrzeć się ich nowszemu modelowi? 40' Funaja kupisz za około 1600-1700zł. Ma ona ekran Full HD i tuner DVB-T MPEG4.

Miałem ten telewizor w testach. Przeczytasz o nim tutaj: Laboratorium DailyTECH.pl: Telewizor Funai LH8-M40BB | DailyTECH.pl

Czytałem ten test i widziałem ten model w sklepie. Prezentował się całkiem dobrze. Jednak w moim mieście (Elbląg) kosztuje 2000zł. (Carrefour) i nigdzie więcej go nie znalazłem. Możesz napisać gdzie mogę go dostać za 1600zł?
 
Do góry