TV dla rodziców 2000-2300zł

gameoholik

New member
Cześć :)
Nadszedł czas by wymienić TV. Do tej pory był to stary CRT. Przy okazji remontu postanowili wymienić wysłużony model. Montaż musi być wiszący ze względu na małego rozrabiakę :D.


Preferowana przekątna: 42 cale.
Montaż: Wiszący. Koniecznie.
Odległość od ekranu: ok 3,5 m.
Pozycja widza: pierwsza kanapa na przeciwko, druga obok niej pod kątem ok 90, pod oknem.
Przeznaczenie: do oglądania kanałów z kablówki i filmów z pamięci zewnętrznej.
Ulubionych programów nie ma, lecz te bardziej 'wymagające' to np. sportowe.
Źródło: Będzie to kablówka cyfrowa UPC z kilkoma kanałami HD.
Dźwięk: Nie ma kina domowego, jednak TV powinien móc obsłużyć takowe w przyszłości. Docelowi odbiorcy nie przywiązują dużej uwagi do tego. Przez długi czas używali CRT ;). Dźwięk z nowego ich zadowoli.
Złącza I/O: Kino domowe, DVD, tuner do kablówki? Na pewno USB. Czytnik kart też nie głupia opcja.
Full HD przydałoby się do filmów z USB.

Pokój ok 18m2. Okno na wschód. Prawdopodobnie będą rolety.
TV oglądane będzie głównie popołudniem i wieczorem/nocy bez oświetlenia.

Cena: 2000zł - 2300zł to już dość wygórowana cena.

Czytałem czytałem, do kanałów SD lepiej spisze się plazma? Będę musiał jakoś przekonać ojca, co to się naoglądał reklam, LCD LED itd. Chodź sam do plazmy nie jestem przekonany jeszcze, do tej pory nie robiłem takich zakupów. No i naczytałem się o powodokach czy jak to się nazywa, słabnącej czerni.. bardzo nie chcę ich rozczarować.

Uhuhu byłbym zapomniał.

Gorąco pozdrawiam :)
 

don111

Banned
uszczęśliwisz ich większym tv - 50' bo 42' jest za mały na taką odległość
LG 50PV350 lub 50PT353
z 42' z plazm jest w tych granicach tylko Panasonic 42S30 więc średnio się to opłaca, to podobna klasa do LG a mniejszy ekran
kilka alternatyw z LCD 40' by się znalazło ale to znowu kolejne 2 cale mniej...
 

gameoholik

New member
Obawiam się, że przy tak stosunkowo nie wielkim pokoju 50 cali to może być zbyt wiele dla kanałów nadawanych w SD. Poza tym nie wiemy jak z jakością sygnału cyfrowej UPC. Dlatego bardziej skłaniałbym się do 42.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli zostajesz przy 42" to przy tej odległości również lcd da sobie radę i to spokojnie. Sprawdź lcd led :
Panasonic 42E30
Toshiba 42SL 738

plazma
Panasonic 42UX30
 

gameoholik

New member
Dziekuję:)
te ~3,5 m to maksymalna odległość od ściany z TV do drugiej ściany gdzie będzie stała kanapa. 50 cali fajna opcja ale boję się co będzie podczas oglądania z mniejszej odległości, np 3 m.
 

don111

Banned
niczego nie musisz się obawiać, plazmy LG najlepiej sobie radzą ze słabym sygnałem, obraz SD na tych 50' mimo różnicy wielkości powinien być nawet lepszy niż na tych LCD 42'
ja dla przykładu oglądam 46' plazmę Panasonica z 2,5m (mam cyfrę i analog), nie narzekam na jakość, u siostry stoi plazma LG 42' z 2m (analog) i obraz jest ekstra, lepszy nawet niż u mnie na cyfrze, dla porównania w pokoju obok stoi 32' LCD Panasonica na tym samym sygnale, obraz tragiczny w porównaniu do LG
 

don111

Banned
przy LCD z pewnością będzie musiał, przy tej plaźmie LG mógłby się cieszyć lepszą jakością i lepszym komfortem oglądania jednocześnie, w dodatku za mniejsze pieniądze
 

gameoholik

New member
Bardzo dziękuje za pomoc wszystkim. Dziś rozpakowałem Panasonica 42S30. Na razie niewiele mogę powiedzieć, nie mam jeszcze cyfrowej kablówki. Jednak pierwsze uruchomienie i automatyczne dostrojenie kanałów - bajka :).

Pozostało zakupić wieszak, w saturnie widziałem wieszak hamy do 75 kg za ok 150zł.
 
Ostatnia edycja:
Do góry