Tv bez bajerów do salonu...

kurak76

New member
Witam,

Właśnie jestem na etapie poszukiwania nowego TV. Trochę danych:

Odległość od ekranu: 1,5-3,5 m
Jak słońce świeci w pokoju? Pokój jest od wschodu. Do 12 świeci na maksa...
Jak duży jest pokój: 31 m2
Jaki masz obecnie telewizor: kineskopowy Philips ~21"
Jakie programy najczęściej oglądasz najczęściej TV Prawdopodobnie zdecyduję się na cyfrowy polsat.
Więcej oglądasz w dzień czy wieczorem wieczorem: Raczej wieczorem, ale różnie bywa...
Preferowana wielkość telewizora: 37"-40"
Preferowana marka: brak
Jakie urządzenia będą podłączone: DVD (Ferguson D 780 HX), XboX360
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% tv, 20% DVD i konsola.
Jakimi złączami: DVD i XboX przez HDMI
Ile programów HD: Nie wiem jeszcze na jaki pakiet się zdecyduję...
Ma stać czy wisieć: stać
Jaka klasa cenowa: maksymalnie 2500

Nie wymagam niczego specjalnego. Chcę jedynie od czsu do czsu, komfortowo pogrć na klocku, poogladać trochę sportu i zobaczyć jakiś film DVD (również Divx).

Z góry dziękuję za pomoc.
Pzdr.
 

kurak76

New member
Dzięki za propozycje. Panasonic raczej odpada, bo ze względu na nasłonecznienie skłaniam się ku LCD. Co do Toshiby, to przeglądałem test na forum i wydaje się być całkiem niezłym wyborem. Martwi mnie tylko info o rzekomym problemie z obudową, wpadającą w rezonans po przekroczeniu pewnego poziomu głośności. Ktoś miał z tym do czynienia? Czy faktycznie jest to mocno irytujące zjawisko?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
występuje , ale przy dużym natężeniu basów.
Ja bym wybrał jednak płynność - czyli JVC 42 R10, Panasonic 42 S20
 

kurak76

New member
No to kiki zabiłeś mi ćwieka z tym Panasem. Niby wiem, że plazma świetnie sprawdza się przy grach, transmisjach sportowych, ma lepszą czerń od LCD... itd, ale do tej technologi skutecznie zniechęcają posty o "słynnych" powidokach i znacznie większym poborze energii. Nie bez znaczenia są dla mnie, również opinie o braku powłoki anty-refleksyjnej, choć być może, wcale to nie przeszkadza w użytkowaniu. Jak to wygląda w rzeczywistości? Czy są to jedynie powielane "mity", czy rzeczywiste problemy występujące także w tym TV? W weekend jadę pooglądać polecane telewizory, może bezpośrednia ocena mnie przekona do zakupu konkretnego modelu...
 
Do góry