Tv 75”

S-piotr-S

New member
Witam ponownie
Ma do Was pytanie odnośnie nagłośnienia do tv. Ten mój zakupiony Philips pml759636 ma dołączony soundbar, brzmi całkiem fajnie, jednak wydaje mi się że przydało by się więcej „dołu”. I tu pytanie czy dokładał ktoś z Was subwoofer do takiej konfiguracji, bo nie wiem czy jest sens na taką rozbudowę, i na ile poprawi doznania akustyczne.
 

luck76

Well-known member
Witam ponownie
Ma do Was pytanie odnośnie nagłośnienia do tv. Ten mój zakupiony Philips pml759636 ma dołączony soundbar, brzmi całkiem fajnie, jednak wydaje mi się że przydało by się więcej „dołu”. I tu pytanie czy dokładał ktoś z Was subwoofer do takiej konfiguracji, bo nie wiem czy jest sens na taką rozbudowę, i na ile poprawi doznania akustyczne.
Poprawi! Są bezprzewodowe
 

S-piotr-S

New member
Co sądzicie o B&W asw-608, ma bardzo dobre opinie, chyba powinien działać z Philipsem pml9636. Ten philips taw8506 często się podobno rozłącza.
 

S-piotr-S

New member
Co sądzicie o B&W asw-608, ma bardzo dobre opinie, chyba powinien działać z Philipsem pml9636. Ten philips taw8506 często się podobno rozłącza.
Ok
Zakupiłem subwoofer Bowers&Wilkins ASW608.
Powiem wam że dopiero teraz taki zestaw gra pięknie. Całość skromna z ładnymi dźwiękami, doły idealnie uzupełniane są przez ten wyśmienity subwoofer. Idealnie współgra teraz z zainstalowanym standardowo soundbarem tej samej firmy.
 

drcenter

New member
Ok
Zakupiłem subwoofer Bowers&Wilkins ASW608.
Powiem wam że dopiero teraz taki zestaw gra pięknie. Całość skromna z ładnymi dźwiękami, doły idealnie uzupełniane są przez ten wyśmienity subwoofer. Idealnie współgra teraz z zainstalowanym standardowo soundbarem tej samej firmy.
Czy ten soundbar jest niezależny od TV? Tj. można go podłączyć do innego TV, innych źródeł?
Mam już topowy soundbar Samsunga z Dolby Atmos, i zastanawiam się czy po zakulie TV dałoby radę ten soujdbar B&W wykorzystać gdzieś indziej...
 

S-piotr-S

New member
Nie wiem czy można go podłączyć do innego tv, to zależy jakie telewizor ma wyjście. Ten soundbar jest dedykowany, i z niego do telewizora jest przewód, a raczej skrętka z kilku przewodów z zakończoną płaską szerokości około dwóch centymetrów wtyczką. Oczywiście w tym tv jest takie właśnie dedykowane wejście/wyjście.
Myślę że inny soundbar da się podłączyć do tego tv, natomiast czy ten oryginalny soundbar da się podłączyć do innego tv to wątpię.
 

drcenter

New member
Dzięki za szybką odpowiedź. Jesteś zadowolony z wielkości 75 cali? Też go rozważam, odległość ogladania mam podobną 2.8-3m. Na siłę te 85" by weszło ale... :)))
 

S-piotr-S

New member
Jeżeli chodzi o rozmiar, 75” jest Ok.
Fakt, szybko się człowiek przyzwyczaja do tego rozmiaru, myślę że do 85 też szybko by człowiek przywykł, natomiast niestety jest mało kanałów 4K na których te duże rozmiary tv są super. Problemy zaczynają się na kanałach hd tutaj, wydaje mi się że im większy ekran tym słabiej wygláda obraz na nim. Tak bynajmniej mi się wydaje, oczywiście jeżeli porównujemy podobne jakościowo i technologicznie telewizory różniące się tylko wielkościami matryc.
 

luck76

Well-known member
... niestety jest mało kanałów 4K na których te duże rozmiary tv są super. Problemy zaczynają się na kanałach hd tutaj, wydaje mi się że im większy ekran tym słabiej wygláda obraz na nim. Tak bynajmniej mi się wydaje, oczywiście jeżeli porównujemy podobne jakościowo i technologicznie telewizory różniące się tylko wielkościami matryc.
I tu się kłania jakość upscalingu. Dla jednego liczy się liczba stref podświetlania, dla drugiego technologia wyświetlania, dla jeszcze innego rozpiętość tonalna, kolejny będzie zwracał uwagę na płynność ruchu w końcu ktoś zwróci uwagę na upscaling. Nie ma takiego, który zadowoli wszystkich. W philipsach płynność ruchu była zawsze na jednym z pierwszych miejsc - sam miałem kiedyś ORYGINALNEGO (nie TPV) kineskopowego Matchline z serii 9 100hz z Natural Motion i koledzy gały wytrzeszczali jak to widzieli :) Jasność matrycy to domena Samsunga. W przesyłaniu obrazu w grach przez hdmi 2.1 rządzi LG. W upscalingu natomiast prym wiedzie Sony. No ale pamiętaj że jest jeszcze TCL - 1st Mini Led. Ever. :)
 

luck76

Well-known member
Z sygnału z "kija" i Salomon nie naleje.
Kiki, Tobie nie trzeba tłumaczyć pojęcia upscalingu. Są producenci, których można porównać do pana Henia z obskurnej speluny, gdzie poza laniem browara z kija świata nie widziano i tacy, którzy z najlepszymi składnikami sobie nie poradzą a także tacy którzy potrafią zrobić z prostych składników świetny koktail.
 
Do góry