TV 65cali w cenie około 5tys.zł (nowy lub używany)

wemibo

New member
Prośba o sugestie:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?: 60 metrów
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?: 5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?: 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?: na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?: Wisieć na ścianie
6. Jak słońce świeci w pokoju?: Od prawej strony
7. Jaki masz obecnie telewizor?: Philips 46 pfl5007h
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?: 65 cali, wifi, sposób na omijanie/wycinanie reklam (np. pip, nagrywanie, a potem przewinięcie reklamy)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?: telewizja naziemna (antena)
10. Jakie urządzenia?:
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?: 3-4
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program?: nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?: film, wiadomości, bajki (dla dzieci)
14. Czy zamierzasz serfować po internecie?: Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?: nie
16. Preferencje co do marki?: Brak
17. Preferencje co do wielkości?: 65 i więcej
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?: zawiesza się czasem (obecny), powolna zmiana kanałów
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?: wieczor
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?: 5-6tys. (może być używany)
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu?: 3-4 lata
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych?: nie

23. Czy warto poczekać na sezon przedświąteczny z nadzieją niższych cen (promocje, obniżki, okazje)?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz z nowych i bardzo dobrych w klasie cenowej :
- TCL 65P60 za 4199 zł
- Hitachi 65 HZ6 za 5199 zł
- Philips 65PUS6262 za 5199 zł
- TCL 65C70 za 5199 zł
- TCL 65S7906 za 4599 zł
Jak będziesz niebieski masz kalibrację gratis i pakiet gratis.
 

strazakp

Banned
65" do 5tys zł to faktycznie tylko tcl lub Philips (j.w) więc nic porządnego nie dostaniesz. W takiej kwocie z lepszych to tylko do 55".
Używanego tv raczej nie polecam kupować...no chyba że od jakiegoś sprawdzonego człowieka i bez wad ukrytych.
 

wemibo

New member
Dziękuję za info. Na razie jestem 'zielony' (w tym temacie), jak się zostaje niebieskim ?

Nie chcę zostać odebrany wybrednym, ale czy modele firm Sony, Samsung, Panasonic (które produkują liczne serie tv) odpadły w twojej propozycji ze względu na kryterium ceny (są droższe) ? Pytam, bo liczyłem na któryś z modeli tej firmy. Hitachi, Tcl chyba są mniej popularne (w stosunku do powyższych), a obecny Philips mi podpadł (niedopracowany system operacyjny- zawiesza się, lagi, etc.).

A używany topowy tv sprzed 2-3lat, kiedyś za 10kzł+, dzisiaj za pół ceny - czy to podejście ma ręce i nogi ?

pzdr
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Kolego w cenie 5 a nawet 6tys zł nie kupisz tv w rozmiarze 65" marek takich jak Sony, Panasonic, samsung (chodzi oczywiście o serie choć że średniej półki). Jak już pisałem musialbys patrzeć na 55" lub zwiększyć budżet do ok 7tys zł.
A jaki to model tv używany?
 

omnia

New member
Jest też kilka 65, których jedyną zaletą jest rozmiar 65 cali - na wszystkim innym co się dało wprowadzono oszczędności. Więc faktycznie nie warto kupować 65 za wszelką cenę. Poza tym - jeśli już upierasz się przy 65 i tych 5 tysiącach zł - to Philips wydaje się być najodpowiedniejszą propozycją.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie TCL zagra pod każdym względem lepiej od tego Samsunga:
Dźwięk
Obsługa
Aplikacje
Multimedia
 

wemibo

New member
Dziękuję za rady.
Co do używanego, to wpadł mi w oko SAMSUNG UE65HU8500, ale to koszt bliżej 7tys., bo tyle chce sprzedający.
pzdr
 

siamer

Member
Dosyć ciekawy model to Sony 65xe8505 za około 7tys i to nowy. Zgadzam się z kikim nie bralbym używki jeżeli chodzi o tv tym bardziej że w tej cenie masz moim zdaniem lepsze nowe tv...

Pozdrawiam...
 

wemibo

New member
Moje potrzeby są takie:
1) Zamiana tv na większy (minimum 65cali, obecnie 46)
2) Obraz musi być co najmniej dobry. Dobry = ostry, żywe kolory, np. obecny philphs pfl 5007 uważam, że ma dobry obraz. Czerń nie musi być czarna, nie przykładam specjalnej wagi.
3) Budżet realny 5tys., max 6tys.
4) Nie potrzebuję wodotrysków, ale nie chcę też kupić czegoś, co za rok-dwa będzie już standardem. Np. 4k dzisiaj nie potrzebuję, a za 2 lata każde tv będzie to miało.

5) Dodatkowym atutem będzie jakiś sposób na omijanie reklam (pip=2tunery, jakieś nagrywanie, etc.0
pzdr
 
Do góry