TV 65" za 6-7 tyś. zł jaki?

wzp

New member
Cześć wszystkim, jestem tu nowy więc za wszelkie niedopatrzenia w poście z góry przepraszam. Szukam telewizora około 65 cali 4k do 7 tyś tak jak napisałem w tytule. Poniżej zamieszczam ankiete:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? – pokój 20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - około 4,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? – do 4 osób
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - na wprost i i lekko bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? – wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? – średnie nasłonecznienie, słońce wpada od boku na front
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? bardzo dobre kolory i brak 'szumów''
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Satelitarny cyforwy polsat
10.Jakie urządzenia ? xBox, kino domowe
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - około 5 godzin
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? – filmy, seriale, sport, programy dokumentalne
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? – Netflix, youtube
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie ? 20% głownie fifa
16.Preferencje co do marki ? –Sony, Lg, Philips - coś z dobrym smart tv
17.Preferencje co do wielkości ? - 65 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? – zbyt jasny obraz
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? popołudnie/wieczór
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? – 7000 tyś. ewentualnie kilka stów więcej
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? – nie musi
.
Z góry dziękuje za odpowiedzi, jeżeli czegoś brakuje czekam na sygnał.
Pozdrawiam
wzp
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz faktycznie dobrą odległość na 65".
Jeśli nie miałeś telewizora to faktycznie może tańsze modele sprawią Ci dużo przyjemności:
- Sony 65W855
- TCL 65S7906 - 4K
- Samsung 60J6200
- Hitachi 65 HZ6 - 4K

Ale jeśli zakup na wiele lat, czyli dłużej niż na 3-4 to powinieneś brać tylko 4K.
I tu z nowych mieści się prawie w klasie cenowej tylko Philips 65PUS7101.
Dla niebieskich członków forum cena jest specjalna.
Za dopłatą 1,5 - 2 tyś zł masz też najtańsze modele 4K i 100 Hz innych firm:
- Panasonic DX750
- Samsung KS7000
- Sony XD8505
- LG 55UH8507
 

wzp

New member
Witam,

Dzięki za szybką odpowiedź. Nie ukrywam że zależy mi na tym aby kupić TV jeszcze w tym tygodniu więc będzie równie wdzięczny za ponowną szybką odpowiedź.

Co do zakupu to nie planuje wymieniać TV po 3-4 latach. Jest to zakup na dłuższe lata więc w grę wchodzi 4k i min. 100hz.

Pytanie czy podane przez Ciebie TCL 65S7906 oraz Hitachi 65 HZ6 mają 100hz czy mniej? Zastanawiam się nad Sony XD8505. Mam możliwość kupienia tego TV za 8000zł to max jaki mode wydać. Pytanie czy warto dopłacić w porównaniu do dwóch wypisanych wyżej modeli czy może wybrać jeszcze coś innego? Zależy mi na tym aby było ładny płynny i żywy obraz. Do samsungu nie jestem przekonany bo barwy dla mnie są zbyt bardzo przesycone, być może to kwestia konfifuracji. Na wystawie w sklepach widziałem różne samsungi i mają zbliżone do siebie matryce.

Z góry dzięki za szybką odpowiedź.

Pozdrawiam
wzp
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To trudne pytanie. Nie dla koneserów te modele TCLa i Hitachi są absolutnie wystarczające. Ci co kupili są zadowoleni i to jak dla mnie najważniejsze kryterium.
Sony kosztuje 3 tyś zł więcej.
Cena extra.
Ma wszystko co potrzebujesz.
Więc wybór jest wyłącznie po Twojej stronie.

Zawsze możesz zamówić najpierw tańszy model a jak nie będzie odpowiadać wymienisz na Sony.
 

wzp

New member
Witam,

Pytanie czy TCL i Hitachi mają 100hz bo na tym mi zależy. Dzięki temu chyba jest płynniejszy obraz?

Pozdrawiam
wzp

P.S. Dodam iż TV ma być zamontowany na ścianie. Z tego co widzę to tego TCL chyba nie da rady tak zamontować?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL 65S7906 ma szkło 100Hz ale wspomaganie 50Hz.
Przyjmuj się więc że 50Hz.
Nie ma kodeka VP9, odtwarza HDR.
Materiały 4K nie z powietrza "łyka" bez problemów, z powietrza - nie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL ma Youtuba i działa. Jest upscalowany zawsze do rozdzielczości natywnej. Piszesz naprawdę że to jest hd redy, czy tylko Ci się wymknęło ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czyli materiały 4k z pendrive, z Hdd działają. Jak już sam napisałeś nie ma VP wiec specjalne kanały z YT 4k nie obejrzysz.
 

itm2001

New member
Mam pytania odnośnie TCL i braku wsparcia dla VP - co to oznacza w przyszłości:
1. czy jak np: nc+ wprowadzi kanał 4K w swoim nowym dekoderze to będzie można bedzie odbierać pełne 4K (jak rozumiem tak, bo obraz będzie z dekodera, ale czy się nie mylę?)
2. czy netflix działa w 4K?
3. czy jak pojawią się polskie kanały 4K za 3-4 lata na sat i TV naziemnej - to czy bez wsparcia VP będzie je można oglądać?

Przy okazji - czy działa nasze HBO GO na TCL?
 
Do góry