TV 65" do około 5tys

Chaki0981

New member
Cześć

Rozglądam się za telewizorem 65 cali, do około 5 tysięcy, di PS5 i VOD. Czytam sporo tematów na forach, ale powoli juz głupieję :)
Wstępnie rozważam te telewizory:
  • TLC 65C845
  • TLC 65C809
  • PHILIPS 65PML9008
  • Samsung QE65Q80C
  • Samsung QE65Q77C (nie do końca wiem czym się różnią)
  • LG 65QNED813RE

Na pewniaka wziąłbym Samsunga, ale martwi mnie brak Dolby Vision i system Tizen TV, ludzie chyba na niego narzekają. Miałem brać tego Pgilipsa już, ale poczytałem opinie i podobno ten MiniLEd średno im wyszedł i dużo reklamacji jest. TLC jest kuszące, ale planuję mieć ten telewizor parę łądnych lat, jak wygląda awaryjność tych TLC?


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? z 30m2, ciężko powiedzieć
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? Różnie
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Zazwyczaj wprost, ale od boku ze stołu też czasami
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z za ramienia, oglądając telewizję z sofy.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Nie mam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Odświeżanie >=100Hz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? VOD i PS5 więc głównie HD-4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS5, może soundbar w przyszłości
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Kilka
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Żeby pod kątem też widzieć ekran.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? VOD
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? VOD, YT, PS5.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 50/50 VOD/PS5
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami VOD, PS5
17. Preferencje co do wielkości? 65'
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Brak
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Około 5tyś, ale im taniej tym lepiej :)
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie wykluczam
 

kathumax

New member
Miałem podobne dylematy ostatnio i wziąłem Samsunga w końcu - i nie rozumiem narzekań na Tizena. Działa dość płynnie, jest prosty w obsłudze, są potrzebne aplikacje, ten mały pilot jest bardzo wygodny, bez problemu steruje też dekoderem, telewizor ustawiało się przez aplikację - bardzo wygodne. Nie widzę jakichś przewag Google TV (mam w Philipsie) i nie do końca wiem, skąd te narzekania na system - może aplikacje? Ale w Samsungu chyba żadnej realnie potrzebnej nie brakuje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak , warto dopłacić do Oled TV LGG 65B33 - masz za 5450 zł z pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł .
Oled to oled !
Z Twoich najwięcej potrzeb realizuje 65C845 za 4999 zł z pakietem
Nie ma żadnych problemów z żywotnością.
TCL teraz po kupieniu w tym roku wszystkich fabryk LCD od Samsunga i LG - teraz dla nich produkuje matryce.

Kiedy planujesz zakup ?
 

Chaki0981

New member
Tak , warto dopłacić do Oled TV LGG 65B33 - masz za 5450 zł z pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł .
Oled to oled !
Z Twoich najwięcej potrzeb realizuje 65C845 za 4999 zł z pakietem
Nie ma żadnych problemów z żywotnością.
TCL teraz po kupieniu w tym roku wszystkich fabryk LCD od Samsunga i LG - teraz dla nich produkuje matryce.

Kiedy planujesz zakup ?
Jakoś na dniach chciałbym kupić. A czy w jakości obrazu będzie duża różnica między tym LG, a np Samsungiem z Qledem, ale bez dolby vision? Będzie to zauważalne?

Co w pakiet tych gratisów do telewizora u cb wchodzi?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pakiet od lat :
  • kalibracja
  • wtyczki
  • sprawdzenie zafarbu
  • aktualizacja
  • dostawa

Różnica jest i to naprawdę duża.
Oled technologia to obecnie najlepsza jakość !
 

Chaki0981

New member
Pakiet od lat :
  • kalibracja
  • wtyczki
  • sprawdzenie zafarbu
  • aktualizacja
  • dostawa

Różnica jest i to naprawdę duża.
Oled technologia to obecnie najlepsza jakość !
A jak wygląda dla porównania QNED też od LG?

LG 65QNED813RE​

Bardzo odstaje od Oleda? Widziałem go w sklepie dzisiaj i w sumie też nie jest najgorszy przy sporo niższej cenie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W sklepie nie zauważysz wielu różnic , w domu na spokojnie już tak.
Tak, różnica jakości między tymi jest bardzo duża !!!!!
 
Do góry