tv 65" do 8000. 3 typy do wyboru

jimmy2212

New member
Witam wszystkich.

Właśnie przymierzam się do zakupu telewizora. Waham się między:

samsung 65ks9500 (dobre opinie, podświetlenie direct led, one connect, 5 lat gwarancji samsung)

philips 65pus8102 (ambilight, dobre opinie o podświetleniu)

sony 65xe9005 (jakość obrazu, dobry hdr)

Co będzie najlepsze w cenie maks 8000? (tv do wszystkiego: najpierw głównie kablówka i filmy z internetu, później konsola i odtwarzacz bluray)

Jestem blisko zakupu ks9500. Nawet zrobiłem już na niego rezerwację w sklepie samsunga ale jednak mam kilka wątpliwości.

1. Przede wszystkim zastanawiam się jak będzie ten tv wyglądał na ścianie. Chodzi mi o to czy mocno będzie odstawał od ściany i będzie bardzo widać uchwyt (w sklepie wisiał na takim regulowanym więc dosyć sporo odstawał. Szukałbym raczej takiego jak najbliżej ściany). Moglibyście wysłać zdjęcia jak to wygląda u was? (mile widziane zdjęcia głównie z boku i nazwy uchwytów jakich używacie).

2. Druga wątpliwość jak spisuje się w oglądaniu zakrzywiony ekran? Czy wygodnie się na tym ogląda i czy ten ekran mocno odbija światło? chodzi mi o refleksy światła i odbicie np osoby siedzącej przed tv.

3. Jak myślicie czy kupując teraz samsunga z 2016 należy się obawiać że przestanie niedługo być wspierany i aplikacje przestaną działać?

Z góry dzięki za szybkie odpowiedzi bo chciałbym się do jutra zdecydować.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Witam wszystkich.

Właśnie przymierzam się do zakupu telewizora. Waham się między:

samsung 65ks9500 (dobre opinie, podświetlenie direct led, one connect, 5 lat gwarancji samsung)

philips 65pus8102 (ambilight, dobre opinie o podświetleniu)

sony 65xe9005 (jakość obrazu, dobry hdr)

Co będzie najlepsze w cenie maks 8000? (tv do wszystkiego: najpierw głównie kablówka i filmy z internetu, później konsola i odtwarzacz bluray)

Jestem blisko zakupu ks9500. Nawet zrobiłem już na niego rezerwację w sklepie samsunga ale jednak mam kilka wątpliwości.

1. Przede wszystkim zastanawiam się jak będzie ten tv wyglądał na ścianie. Chodzi mi o to czy mocno będzie odstawał od ściany i będzie bardzo widać uchwyt (w sklepie wisiał na takim regulowanym więc dosyć sporo odstawał. Szukałbym raczej takiego jak najbliżej ściany). Moglibyście wysłać zdjęcia jak to wygląda u was? (mile widziane zdjęcia głównie z boku i nazwy uchwytów jakich używacie).

2. Druga wątpliwość jak spisuje się w oglądaniu zakrzywiony ekran? Czy wygodnie się na tym ogląda i czy ten ekran mocno odbija światło? chodzi mi o refleksy światła i odbicie np osoby siedzącej przed tv.

3. Jak myślicie czy kupując teraz samsunga z 2016 należy się obawiać że przestanie niedługo być wspierany i aplikacje przestaną działać?

Z góry dzięki za szybkie odpowiedzi bo chciałbym się do jutra zdecydować.

Samsung i Philips mają ponad 100 stref wygaszania, Sony 30-36 stref
Kupuj co Ci sie podoba najbardziej .
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Mi osobiście zakrzywione wogole się nie podobają.Samsung to już dosyć stara konstrukcja choć nie mówię że zła.Philips najlepszy stosunek jakość-cena.
Masz jeszcze xe9305 z Sony i ex780 od Panasa.
Jedź zobacz i potestuj.
U mnie TV wisi max. 5cm od zabudowy więc nic nie widać co jest za nim.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

W sensie ze wszystkie będą podobnie dobre? A jakby do tego dorzucić jeszcze Sony 65xe9305 i samsunga mu8000?


W SONY 65XE9305 będzie najlepszy HDR z uwagi że ma najwyższą jasność , ale ten SONY jest z podświetlaniem krawędziowym będzie w nim dobra czerń lepsza niż w 65XE9005 , ale gorsza
niż Samsungu 65KS9500 i gorsza od Philipsa , Panasonika EX780 i Samsunga MU bym wcale nie rozpatrywał bo to TV o 2 pułki niżej . Nie wiem na czym Ci zależy najbardziej ?
Czy na super czerni czy na najlepszym efekcie HDR ?

Z tych Telewizorów które wymieniłeś tylko Sony XE93 ma wsparcie do Dolby Vision i do HDR oraz HLG
 

jimmy2212

New member
Ok to zostawiamy do wyboru Sony xe93 philipsa i samsunga ks9500. Który będzie najlepszy w słonecznym pokoju? Zależy mi na jak najlepszej czerni ale tez na dobrej jakości przy dynamicznych scenach głównie przy oglądaniu piłki nożnej czyli bez poświaty i bez znikania piłki. Bo do konsoli to chyba każdy super?
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Ok to zostawiamy do wyboru Sony xe93 philipsa i samsunga ks9500. Który będzie najlepszy w słonecznym pokoju? Zależy mi na jak najlepszej czerni ale tez na dobrej jakości przy dynamicznych scenach głównie przy oglądaniu piłki nożnej czyli bez poświaty i bez znikania piłki. Bo do konsoli to chyba każdy super?


Musisz sam zdecydować :) , patrząc na cenę najtańszy jest Philips 6500 zł
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Kalibrację i dostawę gratis ale musisz być niebieski - cena aktualna to chyba 6690 ale dopytaj o szczegóły
 

jimmy2212

New member
@kiki dzięki ale jakoś jak narazie bardziej ciągnie mnie do samsunga ks9500. Intryguje mnie zakrzywienie ekranu i system Tizen który wydaje mi się ze będzie dla mnie lepszy od androida.
Czy wg Was ten philips może konkurować z samsungiem jeśli chodzi o jakość obrazu i płynność działania systemu?
Jeszcze jakies za lub przeciw któremuś z tych telewizorów?
 

Michal878

New member
Panowie dolacze sie do problemu w wyborze miedzy tv:
-philips 65pus7502
-sony 65xe8505
-sony 55xe9005

Mając na uwadze ogladanie pilki noznej, wieczorem filmu, uzywaniem kodi i exodusa (dlatego system androida), z odlegloscia 3-4m od kanapy...

Co byscie wybrali? różnice w cenie niewielkie, -+ 1000 zł, wiec cena jest drugorzedna jesli chodzi o te 3 modele.

Dzieki za odpowiedz i porade
 
Do góry