Tv 65' do 10tyś., który wybrać??? Pomóżcie

Sebek0203

New member
Witam serdecznie.
Od kilku lat nie przeglądałem forum i strasznie zostałem w tyle. Ogarnięcie tematu zajmie mi kilka tygodni,a i tak boję się że dokonam złego wyboru. Dlatego bardzo proszę WAS o pomoc.

A więc do wydania jest 10 tyś.:
65 cali
HDR, 4K
Nie zakrzywiony
Co do marki to nie jestem przywiązany. Najważniejsza jest cena- jakość, oczywiście w górnym pułapie ceny. Dam może punkt odniesienia żeby było troszkę łatwiej. Co myślicie o Philips 65pus7601???

To tylko sugestia, jeśli wiecie np., że mogę kupić lepszy TV lub w porównywalnej jakości mało znanej firmy z Chin za połowę mniejsze pieniądze, czemu nie. Jestem otwarty na propozycję.

Liczę że pomożecie. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam ten Philips to b.dobry TV,unikałbym mało znanych firm z różnych powodów.
 

barburian

New member
Bez reklam
7601 to bardzo fajny TV z uwagi na FALD i 150 stref, jego wady to słaba jasność, słabe pokrycie palety barw DCI - co tak naprawdę trochę go dyskwalifikuje do HDR-a. Ale do oglądania TV super sprzęt w tej cenie z uwagi na podświetlanie. Sprawdź czy dostał aktualizację HDR do Netflixa
i czy już obsługuje VP9 profile 2 do obsługi 4K z YouTube

Test poniżej :
https://www.avforums.com/review/philips-7601-65pus7601-uhd-4k-hdr-tv-review.12505
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej to dobra i solidna oferta.
Jak będziesz niebieski masz specjalną cenę i kalibrację gratis.
Z dobrych masz jeszcze Sony 65XD9305
 

elgator

New member
Posiadam 65PUS7601.
Moja skromna opinia.
Przez 3 miesiące zawiesił się tylko 2 razy tak że trzeba było odłączyć z prądu, ale szybko pojawiła się aktualizacja i problem nie występuje.

Co do 4K:
Player Philipsa odtwarza filmy płynnie i bezproblemowo, niestety nie odtwarza scieżek DTS oraz Atmosa (co w telewizorze za taką kwotę jest nieporozumieniem)
Pisałem w tej sprawie do wsparcia Philipsa to trzymałem lakoniczną odpowiedź abym pobrał sobie FLV lub inny player bo w końcu to android, niestety filmy przez odtwarzacze androida tak się tną że nie da się tego oglądać

Kolejny problem to napisy w filmach w telewizorze jest wybór kodowania napisów ale i dodatkowo w playerze, kilka razy bawiłem się w próbę ustawienia tego i raz są polskie znaki raz nie ma (nawet jak zmieniałem kodowanie pliku z napisami i jego rozszerzenie).

Ostatecznie odtwarzam filmy z laptopa bo mam zestaw 7.1 i bardzo przeszkadzał mi problem z dźwiękiem więc odpuściłem sobie problem z napisami.

Oprócz powyższych "szkopułów" dochodzą jeszcze efekty smużenia w dynamicznych scenach na obrysach postaci, jedynie po powyłączaniu wszystkich wspomagaczy które maja poprawić obraz problem znika, ale traci się wtedy tą ostrość która powala na kolana.

Wydaje mi się że telewizor jest trochę niedopracowany.
Mimo świetnej palety barw i ostrości.
Czerń genialna.
HDR nie powiem że jest słaby widać ewidentną różnice w filmie nagranym bez i z HDR

Zaznaczam że nie jestem specjalistą i miałem mega przeskok bo zastąpił mi on wysłużonego Samsunga PS50B550, więc jest to moja subiektywna opinia.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Poczekałbym do kwietnia i na nowe modele EX750 od Panasonika oraz Q7 od Samsunga. To na pewno będą lepsze TV, niż zeszłoroczne.

Kupiłem niedawno 65DX750, a już nakręcam się na 75EX750... :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie w tym problem, że ludzie nieświadomie wybierają wtyczki które się wzajemnie zakłócają.
Mx Player od tego jest.
 

elgator

New member
Właśnie w tym problem, że ludzie nieświadomie wybierają wtyczki które się wzajemnie zakłócają.
Mx Player od tego jest.

Niestety moje przypuszczenia były prorocze, tzn napisy są :) ale nic to nie dało
Film 4K - nie to że się tnie bo nie wiem jak można nazwać 1 klatkę co kilka sekund
Film 1080 7.1 DTS-MA - "format DTS nie obsługiwany" i co jakiś czas zacięcie.


Pozostanę przy odtwarzaniu filmów z laptopa przez HDMI tym bardziej że zakupiłem kabel MONSTER'a i jakość obrazu oraz dźwięku uległa poprawie.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Posiadam 65PUS7601.
niestety nie odtwarza scieżek DTS oraz Atmosa (co w telewizorze za taką kwotę jest nieporozumieniem)

Kolega musi się jeszcze doszkolić bo żaden tv nie przepuści tych ścieżek surowych do ampli!!!
TV Samsunga scieżkę DTS-HD downgrade'ują do zwykłego DTS.
 

elgator

New member
Kolega musi się jeszcze doszkolić bo żaden tv nie przepuści tych ścieżek surowych do ampli!!!
TV Samsunga scieżkę DTS-HD downgrade'ują do zwykłego DTS.

Nie wiem czy jest tu się w czym doszkalać.
Skoro player po prostu nie widzi scieżki DTS-HD a widzi max DTS Premium 5.1 (o ile je film posiada)
A jaki sens jest w downgradowaniu (mam SR7010 aktualnie w 7.1) do ścieżki 5.1 która po przepuszczeniu przez ampli nie ma nic wspólnego z oryginalną 7.1 równie dobrze dzwięk mógł by być zapisywany w PCM.
Idąc dalej takim tokiem myślenia po co stworzono ARC można przecież zostać przy swiatłowodzie obsługującym maks 5.1

Jak dla mnie sprzęt za taką kwotę powinien obsługiwać formaty które stają się "standartem", takie jest moje skromne zdanie
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Nie wiem czy jest tu się w czym doszkalać.
Skoro player po prostu nie widzi scieżki DTS-HD a widzi max DTS Premium 5.1 (o ile je film posiada)
A jaki sens jest w downgradowaniu (mam SR7010 aktualnie w 7.1) do ścieżki 5.1 która po przepuszczeniu przez ampli nie ma nic wspólnego z oryginalną 7.1 równie dobrze dzwięk mógł by być zapisywany w PCM.
Idąc dalej takim tokiem myślenia po co stworzono ARC można przecież zostać przy swiatłowodzie obsługującym maks 5.1

Jak dla mnie sprzęt za taką kwotę powinien obsługiwać formaty które stają się "standartem", takie jest moje skromne zdanie

Ja również tego nie rozumiem po co stworzono arc skoro nie wypuści surowo ścieżek DTS-HD. W każdym razie ja używam HIMedia Q10 Pro z Kodi i ścieżki HD śmigają:)
 
Do góry