TV 65 cali do ~7,5k - 4k czy FULL HD ? proszę o radę

prv87

New member
Witam
Przymierzam się do wymiany TV, aktualnie posiadam samsung ue46d6750 z którego notabene jestem bardzo zadowolony - chciałbym po prostu wymienić go na większy.
Dochodzi tylko kwestia tego czy brać full HD czy jednak 4k ? Zdjęc na TV nie oglądam, głownie ma służyć do filmów, ps4 no i zwykłego oglądania tv

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 3 - 3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? światło wpada z prawej strony ale są rolety
7.Jaki masz obecnie telewizor ? samsung ue46d6750
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Nie mam konkretych wymagań chciałbym obraz stosunkowo dobrej jakości
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? kablówka UPC
10.Jakie urządzenia ? ps4, amplituner yamaha rx677, pendrive z filmami
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok. 2-4h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? głownie filmy i sport (boks i okazjonalnie piłka nożna)
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? czasem vod i pewnie youtube ale bardzo sporadycznie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, mam ps4 ale gram sporadycznie
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 65"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? jestem laikiem w temacie więc ciężko stwierdzić, raczej nie mam wielkich wymagań
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? raczej wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok 7,5k
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? mam w aktualnym tv i nie używam ale w razie czego mogłoby być

z góry dziękuję za wszelkie rady, pozdrawiam
 

kacper-24

New member
z twoich wymagań mogę zaproponować samsunga ju7000 ale sporo przekroczy twój budżet. Posiadam go i jestem bardzo zadowolony, może w tym roku cena spadnie ale wątpię czy do 7,5 tys uda ci się go kupić. Jest jeszcze panasonic cx750 który na zagranicznych testach ma bardzo dobre opinie ale u nas niestety nie i dostaniesz go w 60 calach. Niedługo jeden z forumowiczów chce go kupić i może warto poczekać na jakieś wiarygodne osobiste testy. Zobacz jeszcze sony w855c, opinie ma dobre, problem z systemem (softem) lecz po aktualizacjach niby jest lepiej.
 
Ostatnia edycja:

racuh

Banned
z twoich wymagań mogę zaproponować samsunga ju7000 ale sporo przekroczy twój budżet. Posiadam go i jestem bardzo zadowolony, może w tym roku cena spadnie ale wątpię czy do 7,5 tys uda ci się go kupić. Jest jeszcze panasonic cx750 który na zagranicznych testach ma bardzo dobre opinie ale u nas niestety nie. Niedługo jeden z forumowiczów chce go kupić i może warto poczekać na jakieś wiarygodne info.

U nas nic nie ma dobrych opinii bo pewnie nie chcą sponsorować forum albo tego pseudo sklepu, w którym ceny są o 15% wyższe niż normalnie w internecie.

CX750 jak i JU7000 to bardzo dobre TV,zobacz sobie także Sony 65W855C, ten jest akurat FHD ale za do Full LED.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Na chwilę obecną niestety nie ma szans kupić dobrego TV 65" w technologii 4K w cenie 7,5 tys. Taki można spokojnie kupić w podanej cenie, ale w rozmiarze 55". Odnośnie dylematów - czy wybrać 4K czy Full HD, to wszytko zależy od 3 czynników:
1) zasobu gotówki jaką dysponujemy na zakup,
2) odległości TV od miejsca oglądania,
3) częstotliwości z jaką zmieniamy TV w naszym domu/mieszkaniu.

Sam planuję zakup w 2016 roku TV UHD o przekątnej 55". Modeli Full HD nawet nie biorę pod uwagę. Dlaczego??? Bo nie zmieniam TV co 2-3 lata, tylko planuję zmianę najwcześniej za 6 lat, chyba że TV wcześniej padnie. Reasumując, zakup TV FullHD w 2016 r. jest dla mnie "wyrzucaniem kasy w błoto". Oczywiście TV 4K z dolnej półki i matrycami 50/60 Hz należy omijać szerokim łukiem, bo to także "wywalanie kasy w błoto".
 
Ostatnia edycja:

racuh

Banned
Na chwilę obecną niestety nie ma szans kupić dobrego TV 65" w technologii 4K w cenie 7,5 tys. Taki można spokojnie kupić w podanej cenie, ale w rozmiarze 55". Odnośnie dylematów - czy wybrać 4K czy Full HD, to wszytko zależy od 3 czynników:
1) zasobu gotówki jaką dysponujemy na zakup,
2) odległości TV od miejsca oglądania,
3) częstotliwości z jaką zmieniamy TV w naszym domu/mieszkaniu.

Sam planuję zakup w 2016 roku TV UHD o przekątnej 55". Modeli Full HD nawet nie biorę pod uwagę. Dlaczego??? Bo nie zmieniam TV co 2-3 lata, tylko planuję zmianę najwcześniej za 6 lat, chyba że TV wcześniej padnie. Reasumując, zakup TV FullHD w 2016 r. jest dla mnie "wyrzucaniem kasy w błoto". Oczywiście TV 4K z dolnej półki i matrycami 50/60 Hz należy omijać szerokim łukiem, bo to także "wywalanie kasy w błoto".

Zwróć uwagę że te wszystkie 4K to rozdzielczość obrazu statycznego, obraz ruchomy i tak będzie miał 1080 linii.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Zdaję sobie z tego sprawę, ale lepszy 4K w statycznym obrazie, niż bez tego, zwłaszcza, że wykorzystuję TV do przeglądania fotografii, które na TV FullHD wyglądają po prostu biednie, z uwagi na niską rozdzielczość ekranu. Poza tym, powiedzmy sobie szczerze, rok 2015 już pokazał, że producenci idą w 4K olewając rozwój modeli Full HD. Przykładem są tu np. Panasy FullHD na 2015, bieda, bieda i jeszcze raz bieda. W modelach na 2016 rok, będzie to jeszcze bardziej odczuwalne i to czy nam się to podoba, czy nie, taki już jest kierunek działania producentów TV.
 

prv87

New member
dziękuję za rady, no własnie tak podejrzewałem że może być problem z dobrym 4K w tym budżecie. Jak teraz kupię TV to pewnie na minimum parę lat, nie jest to też jakiś mój konik - oczekuje tylko dużego ekranu i żeby jakość wyświetlanego obrazu stała na jakimś w miarę niezłym poziomie. W Tv samsunga który mam obecnie jakość jest naprawdę fajna (dla mnie jako laika) i taka która mnie satysfakcjonuje więc myślę czy by nie kupić Full HD w tym rozmiarze. Bo w full HD już chyba kupię coś całkiem przyzwoitego prawda ? Sony KDL-65W855C o którym wspominaliście widzę że kosztuje koło 7k
a jeszcze chciałem zapytać o ten model: Samsung UE65JU6400 ? raczej nie warto ?
 
Ostatnia edycja:

racuh

Banned
dziękuję za rady, no własnie tak podejrzewałem że może być problem z dobrym 4K w tym budżecie. Jak teraz kupię TV to pewnie na minimum parę lat, nie jest to też jakiś mój konik - oczekuje tylko dużego ekranu i żeby jakość wyświetlanego obrazu stała na jakimś w miarę niezłym poziomie. W Tv samsunga który mam obecnie jakość jest naprawdę fajna (dla mnie jako laika) i taka która mnie satysfakcjonuje więc myślę czy by nie kupić Full HD w tym rozmiarze. Bo w full HD już chyba kupię coś całkiem przyzwoitego prawda ? Sony KDL-65W855C o którym wspominaliście widzę że kosztuje koło 7k

Mam taki sam dylemat pomiędzy JU7000 a tym Sony, a ten sony to naprawdę solidny sprzęt, oglądałem go w Saturnie i jakością obrazu był porównywalny, miał delikatnie przytłumiony obraz co mi bardzo odpowiada i lepsze kąty niż Samsung.

Samsung serii 6 UHD jest na matrycy 60Hz. Nie nadaje się do szybkich scen. Mialem JU6440 i oddałem.
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
W cenie do 7,5 tys. w rozmiarze 65" wskazywany Soniak Full HD, z całą pewnością będzie lepszym wyborem niż tani szrot 4K na matrycy 50/60 Hz :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z modeli 65" na matrycy natywnej 100Hz masz :
- Sony 65W855
- Sharp 65UXE8772
- Hitachi 65HZT663
 

prv87

New member
Witam
Pozwolę sobie odświeżyć temat bo na tą chwilę zastanawiam się nad:
-Sony KDL-65W855C
-Samsung UE65JU7000

Sony FHD a Samsung 4K, różnica cenowa ok 2,5-2,8k
Tv oglądam z ok. 3m, głównie są to filmy i trochę tv. Do tego dochodzi PS4 - dlatego też chciałem zapytać jaki input lag ma ten Sony bo nigdzie nie mogę tego znaleźć.
Czy jeżeli ogladam/gram z odległości 3m to jest sens kupować 4K ? Czy zobaczę jakąś różnicę w stosunku do 4K ? Zdjęć na TV nigdy w życiu nie oglądałem i raczej się to nie zmieni.
4K rozważam jako opcję bardziej przyszłościową (konsole 4K etc.)
Inna sprawa że np. konsole 4K zbyt prędko się nie pojawią a żywotność nowych TV to pewnie kilka lat.
Prosiłbym o doradzenie biorać pod uwagę wyżej wymienione kryteria.
Z góry dzieki :) pozdrawiam
 

jasssu

New member
Ja w takiej konfiguracji byłbym skłonny polecić Philipsa 65PFG6520, tak jak wskazano wyżej - FHD, ale matryca 100 Hz. Wiele osób nie widzi różnicy (a jeśli tak to nie warte zachodu) między jedną i drugą rozdzielczością, ja osobiście uważam, że nie warto, nawet dla 65 cali.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips to 65PFH xxxx.
Z tych co podałeś wybrałbym Sony i bez dopłaty...
Jak będziesz niebieski masz specjalną cenę i kalibrację gratis
 
Do góry