TV 65-75cali

oleole23

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Ok.40 m2, 9x4,5m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 2-3 m, dużo możliwości dopasowania
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 3-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? głównie na wprost, czasami może bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Okna tarasowe szerokie 3,5m na południe, tv na ścianie zachodniej o szerokości 4,5m , rolety zewnętrzne elektryczne, firanki zasłony
7. Jaki masz obecnie telewizor? - brak
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? tv naziemna, możliwe że również jakiś pakiet tv razem ze światłowodem.
10. Jakie urządzenia? Soundbar philips fidelio b97, sporadycznie laptop po hdmi
11. Ile godzin dziennie ma pracować? 3-4h.
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Netflix, Youtube, sport, Disney+, kodi IPTV
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry? Raczej nie, sporadycznie może dzieci za kilka lat.
16. Preferencje co do marki?  Tak, raczej napewno Philips z uwagi na ambilight, najlepiej jakby był ambilight 4x
17. Preferencje co do wielkości? 65-75 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? wolny system, brak możliwości instalowania aplikacji zewnętrznych,
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami oraz popołudniami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5000-8000
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Rzadko. Do awarii
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? rzadko

Chciałbym prosić o pomoc w zakupie tv do nowego domu. Wiele innych wydatków na głowie, nie mogę sobie pozwolić na OLEDy z najwyższej półki, stąd podałem tak rozbieżny budżet. Ale nie chce też kupić czegoś małego typu 55cali ale OLED, żeby nie myśleć za kilka lat już o wymianie na większy. Dlatego chce znaleźć złoty środek między ceną a właściwościami. Spodobał mi się system ambilight i niestety na 95% skłaniam się tylko ku Philipsowi


Udało mi się wyszukać gdzieś model 65PML9506/12, nowy tzn. w zestawie brak stopek więc pewnie ze zwrotu za 5400. Z tego co czytałem to bardzo udany model mini led, już nie produkowany, model z 2021, ambilight 4x pełny bez żadnych przerw na stopkę na środku. Szkoda że niestety tylko 65... ale coś za coś.
Informacji o najnowszych mini led nie udało mi się znaleźć za wiele, miały one dopiero pojawić się na rynku. Myślę że mógłby to być kompromis ??
bo z moim budżetem to raczej nie uda się coś sensownego złapać z OLED Philipsa. Model 65OLED707 zaczyna się od około 7500zł, model 65OLED807/12 8500zł to tak na szybko szukając.

Sprawdzałem też dodel 75PUS8807 ale on ma podświetlenie IPS i podobno bardzo są widoczne te strefy podświetlania, co przy oglądaniu wieczorem przy takim rozmiarze daje się to we znaki.
Rozważałem też 65PUS8818 za 5900zł, 75PUS8818 za 7300.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb wg kolejności podanych wymagań :
  • Philips 65Oled 807 za 8800 zł dla członków forum z pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł
  • Philips 65Oled707 za 7199 zł z pakietem
  • Philips 75PUS8807 5999 zł z pakietem
  • Philips 75PUS8546 za 5499 zł z pakietem
 
Do góry