TV 65-70 do 12tyś

Smagus

New member
Witam, chciałbym kupić jakiś tv w cenie 10-12 tyś.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 25m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-4 metry
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? w 99% przodem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać, główny problem ponieważ szafka ma około 113 cm więc podstawa nie może być szeroka
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z lewej strony, ale nie robi to dużej różnicy bo mam rolety.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic plasma TH42PY80
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobrze gdyby nie trzeba podłączać internetu po kablu, ale nie jest to konieczne, jakieś funkcje smart tv byłby również mile widziane. np by móc sterować tv za pomocą smartfona, albo, żeby streamować z tableta, smartfona albo laptopa na tv ( nie wiem na ile to jest możliwe :) ) jeśli nie będzie tego to po prostu zakupie miracast albo inna podobną technologię
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? telewizja naziemna, komputer
10.Jakie urządzenia ? dekoder , komputer, amplituner, czasami konsola
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? około 3-4h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, filmy, czasami seriale z komputera
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? bardzo rzadko, dwa razy do roku
16.Preferencje co do marki ? nie mam
17.Preferencje co do wielkości ? 66-70, ogólnie to około 160cm szerokości mogę zmieścić tv
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? jasne plamy, smużenie w transmisjach sportowych np przy kopaniu piłki, powolne działanie tv i zacinanie się.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? zdecydowanie więcej wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 12 tyś ale jeśli będzie warto więcej to jestem w stanie dołożyć
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi mieć

Jak pisałem, głównym dla mnie ograniczeniem jest szafka na która ma tylko 113cm. Niestety nie mam możliwości zawieszania tv. Mam nadzieję, że zamieściłem wszystkie potrzebne informację.
Z góry dziękuje za odpowiedzi ;-)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tych warunków masz super modele :
Philips 65PUS 8601 z ambilightem, androidem Kodi
Sony 65X8509 - z androidem
Philips 65PUS7600 - z ambilightem i androidem
Sharp 65XUE8772
Sharp 70 UQ10
 

Smagus

New member
Niestety te Philipsy odpadają bo podstawka jest zbyt szeroka. Szafka ma tylko 113cm szerokości. Chyba, że jest też jakiś sposób by jednak go postawić. Z tych telewizorów podanych który jest najlepszy?
 

pantomima

Banned
Smagus - posluchaj

Nawet najlepsze telewizory LCD nie osiągną takiego poziomu czerni i kontrastu jak najlepsza plazma - ale plazm juz nie ma .

Jezeli zalezy Ci na jak najlepszej jakosci (a zakladam ze zalezy) to jedynym slusznym wyborem pozostaje Oled .
Wstrzymaj sie z zakupem .
12 tys to juz calkiem fajna sumka , dostukaj troche i bierz oleda w przekatnej jaka preferujesz .

Dzis jeszcze 65" calowy jest nie dost na polskim rynku i kosztuje grubo ponad 20 tys ,ale po nowym roku wszystko sie zmieni .

Wjada nowe modele , moze nawet od Samsunga/Sony
To sprawi ze dzis 65 calowy oled od np Lg Eg960 bd kosztowal polowe tego co obecnie .
Wystarczylo bd dolozyc troche i masz wypasiony tv na lata .

Wszystko idzie i tak w Oled - dzis kupisz lcd, a za dwa lata bd zalowal , chcial zmienic .
Po co mieszac...
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
mogę troszkę dołożyć oczywiście. A jak długo bym musiał czekać na oledy?:)

Obecnie najlepszym na rynku jest 65 calowy oled Panasonica CZ950 (bazuje na matrycy Lg rzecz jasna). Potwierdzaja to liczne testy na zagranicznych forach jak rowniez test z forum konkurencyjnego ktory ukazal sie wczoraj .
Jego cena na chwile obecna to 40 tys w zaokragleniu .

Masz jeszcze do wyboru w tej przekatnej 65" Oled Lg Eg960 - 30 tys .

Twoj budzet to 12 tys + , i teraz - jak nie masz cisnienia na zakup i mozesz sie wstrzymac te pol roku to sugerowal bym takie dzialanie , zakladajac ze bd w stanie dolozyc do kwoty obecnej nawet te 8 tys .

Wiem ze to duzy rozjazd w czasie i kwitach ale taki porzadek rzyczy zapunktuje w przyszlosci . Nie bedziesz zalowal .

Tendencja jest taka ze wszystkie modele w raz z nastaniem nowego roku tanieja , z racji ukazania sie nowej gamy tv.
Przykladowo taki oled lg wart obecnie 30 tys, bd mogl dorwac w kwocie 20 tys , a moze nawet jeszcze bardziej przystepnej cenie (tak zakladam i tak pewnie bd , technologia oled nabiera rozpedu , za chwile na niej bazowali bd wszyscy producenci).

Ja osobiscie bd w Twojej sytuacji , majac juz ten budzet tak wlasnie bym postapil .
Szkoda kasy wyrzucac na byle co , lepiej troszke odczekac , dolozyc i miec wyczes wypas tv .

Ceny oledow spadaja z miesiaca na miesiac. Technologia w powijakach jeszcze , ale juz Lg stracilo monopol na Oledy , na rynku pojawil'sie Panasonic a za chwile wskoczy pewnie Samsung,Sony . Wzrost konkurencji naturalnie spodowuje spadek cen . Tylko czekac :)
Jezli w planie masz zakup tv na 2/3 lata i w nast kolejny zakup/zmiane po tym czasie to zapomnij o tym co wyzej przeczytales i dokonaj zakupu juz teraz jakiegos leda .


Wyzej wspomnialem ze na rynku polskim jeszcze nie jest dost oled w przekatnej 65" , poniewaz oled Panasonica to jeszcze zaporowa cena , stad tez pominalem ten model .
Oled Lg eg960 to 30 tys , ale za niedlugo bd duzo tanszy .

Wybor nalezy do Ciebie ;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Podstawka jest do kupienia oddzielnie do Philipsa i wówczas się zmieści.
Na oledy jeszcze przyjdzie czas za rok/ dwa lata.
 

Smagus

New member
Własnie w tym rzecz, że nie chce czekać znowu nie wiadomo ile żeby kupić tv. A mam wrażenie, że zawsze można czekać, bo za chwilę wyjdzie nowa lepsza technologia. Po prostu też oglądanie tv na obecnym telewizorze nie ma nic wspólnego z przyjemnością, Ponieważ te 42 cale po prostu niknie w oczach.

A to ambilight działa dobrze jeśli ściana nie jest biała? za Tv jest ściana wyłożona kamieniami. Jaki jest koszt tej podstawki? Jeszcze pytanie, czy warto kupować te 5 cali większy tv od sharpa.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
65EG960 jest do dostania nawet za ~23tyś zł. Jakościowo telewizor świetny.

Z ledów w tym rozmiarze według mnie najlepiej wypada Sony 65X9305 oraz Philips 65PUS7600. Zwłaszcza Philips po przejściu z plazmy zapewni naprawdę bardzo dobrą wizualnie czerń - poprawioną sztucznie systemem ambilight, ale dzięki temu nie będzie skoku do tyłu przy przejściu z plazmy.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Muszę się wtrącić bo dyskusja schodzi na złe tory. Po co kupować podrzędne file skoro można topowy 9809? Parę dni temu w MM za 10k. Jedyny obecnie LCD na rynku mogący rywalizować z oledem. Nawet o połowę droższy sam 9500 nie radzi sobie tak dobrze z wygaszaniem strefowym. Ambi i Androl to wartości dodane...
 

Smagus

New member
Muszę się wtrącić bo dyskusja schodzi na złe tory. Po co kupować podrzędne file skoro można topowy 9809? Parę dni temu w MM za 10k. Jedyny obecnie LCD na rynku mogący rywalizować z oledem. Nawet o połowę droższy sam 9500 nie radzi sobie tak dobrze z wygaszaniem strefowym. Ambi i Androl to wartości dodane...

Niestety jeśli dobrze widzę, to nie ma możliwości by zamontować podstawkę centralną. Ważnym czynnikiem że szafka ma tylko 113cm więc, nie mam swobodnego wyboru.
 

Qrsk

New member
wszytko super z 9809 , tez juz bralem go w media za ta cene ale nigdzie nie ma informacji o odtwarzaniu hevc - swojego czasu philips wysylal dekoder uhd880 ale promocja sie skonczyla i nigdzie nie mozna go dostac. w odpowiedzi philips pisze, ze niedlugo pojawi sie nowa seria topowych telewizorow (wiec maja gdzies juz uzytkownikow ktorzy wydali ponad 10k na swoj 9809).. troche paranoja...
A bez tego jak wejdzie netflix nie odpalimy sobie na tym tv programow w 4k.
Chyba , ze ktos wie cos wiecej odnosnie 9809 to prosze o info.
Pozdrawiam
 

Qrsk

New member
a nawet z tego co widze, to promocja sie skonczyla mimo, ze nikt nigdy nie dostal zadnego odtwarzacza zew. do tego telewizora. Na zagranicznych forach sa posty z dzisiaj , ze juz dostali 3cia date wysylki na 4 kwartal tego roku i nadal nic.....


wszytko super z 9809 , tez juz bralem go w media za ta cene ale nigdzie nie ma informacji o odtwarzaniu hevc - swojego czasu philips wysylal dekoder uhd880 ale promocja sie skonczyla i nigdzie nie mozna go dostac. w odpowiedzi philips pisze, ze niedlugo pojawi sie nowa seria topowych telewizorow (wiec maja gdzies juz uzytkownikow ktorzy wydali ponad 10k na swoj 9809).. troche paranoja...
A bez tego jak wejdzie netflix nie odpalimy sobie na tym tv programow w 4k.
Chyba , ze ktos wie cos wiecej odnosnie 9809 to prosze o info.
Pozdrawiam
 

Qrsk

New member
Patrzac na podejscie odnosnie 9809 calej firmy Philips to zaczynam sie grubo zastanawiac czy brac jakikolwiek ich tv....
Coraz blizej Panasa 65 cx800 - za jakies 12k mozna kupic.
Co sadzicie o tym tv?
 

collider

New member
Bez reklam
wszytko super z 9809 , tez juz bralem go w media za ta cene ale nigdzie nie ma informacji o odtwarzaniu hevc - swojego czasu philips wysylal dekoder uhd880 ale promocja sie skonczyla i nigdzie nie mozna go dostac. w odpowiedzi philips pisze, ze niedlugo pojawi sie nowa seria topowych telewizorow (wiec maja gdzies juz uzytkownikow ktorzy wydali ponad 10k na swoj 9809).. troche paranoja...
A bez tego jak wejdzie netflix nie odpalimy sobie na tym tv programow w 4k.
Chyba , ze ktos wie cos wiecej odnosnie 9809 to prosze o info.
Pozdrawiam

To sobie kup za 300zl box Androida lub Roku 4 czy Amazon Fire 4K i odpalisz Netflix 4K i wiele innych aplikacji bez klopotu. Co za problem.
 

Qrsk

New member
Tylko jesli rozwiazanie o ktorym pisal Collider sprawdzi sie w 9809 to chyba jednak zostane przy nim. Chcialem abilight :) , a do tego ten philips w testach wypada rownie dobrze jak nie lepiej niz cx800.
 

collider

New member
Bez reklam
I na kazdym tv dziala bez problemu?

Oczywiscie. Musisz tylko pamietac by taki tv box obslugiwal h.265 np. M8S, MKIII (jest tez wiele innych, drozszych i tanszych) i wspomniane Roku 4, Amzon Fire 4k (tylko te dwie ostatnie trzeba sie dowiedziec jak dzialaja w Polsce bo na zachodzie bez problemu). Zapomnialem jeszcze dodac Nvidia Shield.
 
Do góry