TV 55cali do +/-4000zl

Kakaber

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?***13m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?***2.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ?***3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?***bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?***Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ?***Z prawej strony
7. Jaki masz obecnie telewizor ?***Samsung UE32H5000AW
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?***2xHDMI, USB, wyjście słuchawkowe lub RCA, odtwarzanie formatów dvix, xvid, mkv
9. ***Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?***HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?***NC+, Komputer Stacjonarny
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?***6-8
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?***Raczej Mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?***Sportowe, Filmowe
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?***Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?***Okazjonalnie konsola kilka razy w miesiącu
16.***Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?***Południe, wieczór
17. Preferencje co do wielkości?***55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?***-***
19.***Preferencje co do marki ?***-
20.***Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?***Obojętnie
21.***Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?ok.4000zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?***Niekoniecznie



Witam, temat przeniosłem z konkurencyjnej strony gdyż pomocy niewiele. Szuakam tv 55cali w kwocie +/- 4000zł.***Początkowo myślałem głównie nad matrycą IPS, bo nie siedze idealnie na wprost tv jak to jest często maglowane. Jednak zacząłem się zastanawiać, co znaczy skrót myślowy IDEALNIE NA WPROST, bo to chyba nie jest tak, że przy matrycy VA trzeba siedzieć centralnie na środku odbiornika, bo pól metra w prawo/lewo zniszczy wszystko i będzie dramat niesamowity i zacząłem szukać. Natknąłem się na strone rtings gdzie to jest dogłębnie opisane i zbadane i są m.in. dwa obrazki


Pierwszy dla wąskiego kąta (nie moge wrzucac linkow, w miejsce spacji kropki)

i.rtings com/images/tool-narrow png


I tu wg.***nich każdy TV daje rade.

Oraz drugi, dla szerokiego kąta powyżej 30stopni i tu należy szukać tv z szerokim kątem.

i.rtings com/images/tool-wide png



Na stronie robią testy dla tv 55 cali z odległości +/- 2,5m pod różnymi kątami i dla różnych wartości.

Wychodząc z takiego założenia i szukając tv głównie do sportu, to bym tylko tracił na matrycy IPS w sensie, że spojnie mógłbym brać matryce VA. Wg. powyższych schematów wciąż jestem w polu wąskiego widzenia, bo u mnie to będzie tak wyglądać, jak na rys.1, czyli będę siedział na pierwszej poduszce, centralnie na wprost lewej krawędzi ekranu.

Zresztą patrząc na na ich symulacje z YT, to nie ma jakiejś tragedii tak naprawde. Brałem pod uwagę 2 modele z 55calowców, LG 55SK9500 (IPS) ,******oraz Sony 55XF9005(VA)

www youtube com/watch?v=sLZ9zwMZf1E
www youtube com/watch?v=cpzDpPszdRM



Wydaje mi się, że Sony dość długo daje radę, najpierw się powolutku***rozjaśnia, a później traci ostrość, ale tak na moje***LAICKIE***oko, gdzieś tak do 25stopni nie za wiele się zmienia, później zaczyna stopniowo rozjaśniać i gubić ostrość, ale to już w momencie gdzie mnie to nie interesuje. Natomiast LG (***tutaj jest to SK9000 czyli nasze SK8500, ponieważ test dla SK9500 był robiony wyłącznie pod 65SK9500, które jest dużo lepszym modelem niż te mniejsze, które są względem siebie są mocno porównywalne), caly czas fajnie trzyma ostrość, natomiast już na początku widać, że ma mniejszą jasność i od 30stopni zaczyna się dość szybko przyciemniać pod kątem.

I tu moim zdaniem powinienem iść jednak w stronę VA i Soniacza, co myślicie? Od jakiego stopnia zaczyna się robić dla Was nieciekawie?****** Nie mam jak porównać na żywo, a też nie wiem na ile może przekłamywać mój laptop i być może macie inne odczucia po obejrzeniu filmików? A może jakiś inny model 55cali warty uwagi? Przypomne, piłka nożna, skoki i ogónie sport to***priorytet.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie najlepszym i spełniający na 100% wszystkie potrzeby to Oled 55 Hitachi za 3999zl.
https://www.youtube.com/watch?v=m26U4JIDiVg
Test właśnie wpisuję.

Z LCD masz dobre modele :
LG 55SM8600 za 3999 zł
Philips 55PUS 8808 za 3999 zł
TCL 55X2 za 3299 zł
Philips 55PUS 8303 za 3599 zł
Samsung 55q60 za 3499 zł
Do każdego pakiet gratisów.

Różnice się spłaszczyły co do kątów bocznych matryc VA.
Sony przekracza planowaną wartość.
 
Ostatnia edycja:

Kakaber

New member
Gdzie mogę zobaczyć ofertę?

Co znaczy pakiet gratisów?

Nad OLEDEM myślałem, ale nie Hitachi, żadnych testów, niczego nie ma, a to nie te czasy, że człowiek wchodzi do sklepu i bierze pierwszy lepszy tv w swoim budżecie, kierując się głównie upodobaniem do marki. Bardziej myślałem dołożyc do LG 55C8 jeżeli już OLED. Natomiast w sezonie piłki telewizor potrafi mi chodzić nawet po 10h samej piłki w sobote i niedziele, a jeżeli nigdzie się nie wybieram to łącznie pewnie z 16-18h dziennie, więc nie wiem czy OLED to taki dobry wybór w moim przypadku, więc myślałęm też o QLED Samsunga QE55Q7FN.

W dodatku chcę dokupić Soundbar, myślałęm o YSP-2700, ale muszę poczytać, który będzie się nadawał także do muzyki. Jednak z tego co wyczytałem, żeby korzystać w pełni z korzyści takiego rozwiązania to także TV musi posiadać te wszystkie rozwiązania jak Dolby Digital, DTS Digital Surround i inne. Nie wiem ile w tym prawdy, może coś źle wyczytałęm, ale najdłuższą listę tych Dolby i inncyh rozwiązań audio to ma LG i Sony i chyba w te marki musiałbym iść, żeby nic mnie nie ograniczało z korzystania Soundbara w filmach/muzyce, ale możę się mylę, więc proszę o wyprowadzenie mnie z błędu.
 

Kakaber

New member
1. Myśle, że dość obrazowo przedstawiłem sytuacje w jakiej siedze, myślisz, że VA da rade czy lepiej iść w IPS? Ale powtórze, bo zdaje się mogę już dodawać zdjęcia

Siedze na sofie, na wprost lewej krawędzi ekranu. Myślisz, że spokojnie mogę iść w VA czy lepiej IPS?

2. Jak mówie, jestem także zainteresowany dokupieniem soundbara, więc jeżeli przykładowo Soundbar mi nie obsłuży Surround, bo TV go nie ma to nie chce takiego tv. Inaczej mówiąc czy tv musi mieć ten sam dekoder dźwięku aby soundbar puścił taki dźwięk czy wystarczy, że Soundbar go ma niezależnie od tv?

3. Podam model jak będę znał odpowiedź na pytanie nr. 1 i 2. Jeżeli matryca VA to raczej Sony, jeżeli IPS to raczej LG. Jeżeli dekodery dźwięku w tv mają znaczenie przy soundbarze, to najwięcej ich zdaje się ma LG i Sony, a jeżeli nie mają znaczenie to być może pójde w QLEDA od Samsunga. Oleda nie chce, bo chce kupić tv na przynajmniej kolejnych 5 lat, a tv u mnie jest dość mocno eksploatowany.

4. Jeżeli jesteś w stanie to podaj mi jaki rodzaj matrycy ma Samsung ue32h5000aw. To mój obecny tv, szukam i znaleźć nie mogę. Jako, że to Samsung to zakłądam, że VA, jeżeli tak, to bez wahania biore coś na VA, bo źle to nie wygląda pod kątem.
 

Kakaber

New member
1. Myśle, że dość obrazowo przedstawiłem sytuacje w jakiej siedze, myślisz, że VA da rade czy lepiej iść w IPS? Ale powtórze, bo zdaje się mogę już dodawać zdjęcia

tool-narrow.png

Siedze na sofie, na wprost lewej krawędzi ekranu. Myślisz, że spokojnie mogę iść w VA czy lepiej IPS?

2. Jak mówie, jestem także zainteresowany dokupieniem soundbara, więc jeżeli przykładowo Soundbar mi nie obsłuży Surround, bo TV go nie ma to nie chce takiego tv. Inaczej mówiąc czy tv musi mieć ten sam dekoder dźwięku aby soundbar puścił taki dźwięk czy wystarczy, że Soundbar go ma niezależnie od tv?

3. Podam model jak będę znał odpowiedź na pytanie nr. 1 i 2. Jeżeli matryca VA to raczej Sony, jeżeli IPS to raczej LG. Jeżeli dekodery dźwięku w tv mają znaczenie przy soundbarze, to najwięcej ich zdaje się ma LG i Sony, a jeżeli nie mają znaczenie to być może pójde w QLEDA od Samsunga. Oleda nie chce, bo chce kupić tv na przynajmniej kolejnych 5 lat, a tv u mnie jest dość mocno eksploatowany.

4. Jeżeli jesteś w stanie to podaj mi jaki rodzaj matrycy ma Samsung ue32h5000aw. To mój obecny tv, szukam i znaleźć nie mogę. Jako, że to Samsung to zakłądam, że VA, jeżeli tak, to bez wahania biore coś na VA, bo źle to nie wygląda pod kątem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. Brałbym VA, a lepiej oleda.
2. Jak nie obsłuży DTS TV, to nie obsłuży soundbar.

3. Wg mnie najlepszym i spełniający na 100% wszystkie potrzeby to Oled 55 Hitachi za 3999zl.
https://www.youtube.com/watch?v=m26U4JIDiVg

Z LCD masz dobre modele VA :
Philips 55PUS8804 za 4199 zł
SOny 55XF9005 za 4399 zł
TCL 55X2 za 3299 zł
Samsung 55q60 za 3499 zł

4. Nie pamiętam -ale na 90% ma VA.
Tak, bo różnice IPS vs VA się spłaszczyły.
 
Do góry