TV 55" - pomocy w wyborze!

mufflon

New member
TV 55" do 9000zł

Od dłuższego czasu przyglądam się kilku modelom. Niestety jestem na etapie takim, że kompletnie nie potrafię się zdecydować. Podstawowym kryterium jest dla mnie jakość obrazu i funkcje multimedialne. Do tej pory na liście mam:

Philips 55PFT6550
Tu kusi mnie dodatkowo Ambilight, ale ten telewizor sprawia masę problemów. Już byłem zdecydowany na niego, lecz niezapamiętywanie ustawień obrazu i youtube w max 720p skreśliło go z listy.

Philips 55PUS7600
Podobnie jak wyżej tylko z 4k - niestety (jak to Philips) nie odtwarza 4k z youtube'a i również występują problemy z software.

Sony KDL-55W805C
Po odrzuceniu Philipsów spodobał mi się ten model, ale okazało się, że Sony nie obsługuje napisów po DLNA, co dla mnie przekreśla całą markę.

Samsung UE55JU7500
Wydaje się być to sensowny wybór. 4k, dobry obraz, kombajn multimedialny, brak minusów androida.

Panasonic TX-55CR850E
4K, THX, świetna jakość obrazku tylko już wysoka półka cenowa. Zastanawiam się nad nim cały czas. Tylko ten zakrzywiony ekran...

LG EG910V
OLED, czerń doskonała. B. dużo plusów tylko ten zakrzywiony ekran...

Bardzo proszę o pomoc i Wasze sugestie czym się zainteresować.
TV idzie do salonu, będzie kalibrowany. Poniżej kilka informacji:

przedział cenowy - do 9000 zł
odległość od TV - 2,5-3m
przeznaczenie - 40% FILMY (streaming DLNA) / 40% TV (dekoder UPC) / 20% konsola (ps4)
dźwięk - głośniki zewnętrzne (ARC przez amplituner)
4K - może być, ale nie musi
3D - nie jest to kryterium
smart - tak

Do tej pory posiadam Samsunga 40d7000, który sprawuje się b.dobrze. Myślę o upgradzie i wyraźnym skoku jakościowym. Dziękuję z góry wszystkim, którzy podejmą temat.
 
Ostatnia edycja:

racuh

Banned
Od dłuższego czasu przyglądam się kilku modelom. Niestety jestem na etapie takim, że kompletnie nie potrafię się zdecydować. Podstawowym kryterium jest dla mnie jakość obrazu i funkcje multimedialne. Do tej pory na liście mam:

Philips 55PFT6550
Tu kusi mnie dodatkowo Ambilight, ale ten telewizor sprawia masę problemów. Już byłem zdecydowany na niego, lecz niezapamiętywanie ustawień obrazu i youtube w max 720p skreśliło go z listy.

Philips 55PUS7600
Podobnie jak wyżej tylko z 4k - niestety (jak to Philips) nie odtwarza 4k z youtube'a i również występują problemy z software.

Sony KDL-55W805C
Po odrzuceniu Philipsów spodobał mi się ten model, ale okazało się, że Sony nie obsługuje napisów po DLNA, co dla mnie przekreśla całą markę.

Samsung UE55JU7500
Wydaje się być to sensowny wybór. 4k, dobry obraz, kombajn multimedialny, brak minusów androida.

Panasonic TX-55CR850E
4K, THX, świetna jakość obrazku tylko już wysoka półka cenowa. Zastanawiam się nad nim cały czas. Tylko ten zakrzywiony ekran...

LG EG910V
OLED, czerń doskonała. B. dużo plusów tylko ten zakrzywiony ekran...

Bardzo proszę o pomoc i Wasze sugestie czym się zainteresować.
TV idzie do salonu, będzie kalibrowany. Poniżej kilka informacji:

przedział cenowy - do 9000 zł
odległość od TV - 2,5-3m
przeznaczenie - 40% FILMY (streaming DLNA) / 40% TV (dekoder UPC) / 20% konsola (ps4)
dźwięk - głośniki zewnętrzne (ARC przez amplituner)
4K - może być, ale nie musi
3D - nie jest to kryterium
smart - tak

Do tej pory posiadam Samsunga 40d7000, który sprawuje się b.dobrze. Myślę o upgradzie i wyraźnym skoku jakościowym. Dziękuję z góry wszystkim, którzy podejmą temat.

LG EG910V jak najbardziej ale trzeba uważać żeby nie wypalić, mała żywotność panela.
i weź pod uwagę SONY 65W855C / 857C.
 

mufflon

New member
55PUS8601 jest niedostępny jeszcze. Nie ma żadnych testów i opinii a także ceny. Obawiam się pakować w Philipsa bez poznania jego wcześniejszych recenzji. Co jeśli znów schrzanili soft?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest dostępny od ręki. Jakość rewelacyjna.
Test będzie jutro wisiał.
Ci co kupili są bardzo zadowoleni, zero jakichklolwiek zgłoszeń.
 

mufflon

New member
Zastanawia mnie jeszcze Samsung 55JU7000 do kupienia teraz za 5200 zł. Nie ma krzywizny 55JU7500. Kto wie czy różnią się czymś jeszcze?
 

mufflon

New member
Ograniczyłem się do:

Samsung UE55JU7000

Sony 65W855c

Prowadzi Samsung i chyba na niego się zdecyduje. 65" Sony może być za duży przy 2,5m odległości z której oglądam. No i ten problem z brakiem napisów po DLNA też go przekreśla chociaż obraz super.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ma czegoś takiego jak za duży telewizor. Liczy się jakość podanego sygnału.
Wybrałbym Sony 65w855.
 

txn

New member
:???: dzięki, pomyliłem go z Ju7500...
A już myślałem że coś się ruszyło i ceny zaczęły spadać. Zastanawiam się pomiędzy ju7500, a cx750e a ich ceny jedynie rosną (mowa o 55").

Swoją drogą, 55JU7000 widzę w Saturnie za 5899 więc tamta cena raczej nieaktualna?
 
Ostatnia edycja:

racuh

Banned
:???: dzięki, pomyliłem go z Ju7500...
A już myślałem że coś się ruszyło i ceny zaczęły spadać. Zastanawiam się pomiędzy ju7500, a cx750e a ich ceny jedynie rosną (mowa o 55").

Swoją drogą, 55JU7000 widzę w Saturnie za 5899 więc tamta cena raczej nieaktualna?

Dalej jest cena 5280, to jest cena z usługą, jak dodasz TV do koszyka i wybierzesz usługę np. montaż TV to wtedy automatycznie zobaczysz cenę z rabatem. W przypadku JU7000 jest to 5280 zł. Z każdym TV robicie tak samo. Promocja jest niby do 13 stycznia.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Dalej jest cena 5280, to jest cena z usługą, jak dodasz TV do koszyka i wybierzesz usługę np. montaż TV to wtedy automatycznie zobaczysz cenę z rabatem. W przypadku JU7000 jest to 5280 zł. Z każdym TV robicie tak samo. Promocja jest niby do 13 stycznia.

Problem tylko w tym, że trzeba wykupić od nich dodatkową usługę, którą nie każdy jest zainteresowany, a która podnosi koszt zakupu. Zamówienie montażu (usługa tania) ma sens, gdy kupujący ma sklep w miejscu zamieszkania, a nie w odległości np. 100 km.

Jak na razie najlepsze promo było w Media Markt 27-28 grudnia - 15% taniej na cały asortyment bez żadnych haczyków. Zobaczymy co pokażą w kolejnych promocjach. Mi się nie pali z zakupem i mogę poczekać. Jak nie będzie już konkretnych promo (jak ta grudniowa w MM) na TV z rocznika 2015, to kupię dopiero w grudniu w dobrej promo TV z rocznika 2016 :)
 
Ostatnia edycja:

vigoo

Banned
Płacisz 90 zł. za instalację a TV kupujesz o 15 % taniej.
Pewnie prędzej, czy później będzie promocja "rabat technologiczny", ale na dzisiaj, to jest najlepsza promocja.
 

racuh

Banned
Problem tylko w tym, że trzeba wykupić od nich dodatkową usługę, którą nie każdy jest zainteresowany, a która podnosi koszt zakupu. Zamówienie montażu (usługa tania) ma sens, gdy kupujący ma sklep w miejscu zamieszkania, a nie w odległości np. 100 km.

Jak na razie najlepsze promo było w Media Markt 27-28 grudnia - 15% taniej na cały asortyment bez żadnych haczyków. Zobaczymy co pokażą w kolejnych promocjach. Mi się nie pali z zakupem i mogę poczekać. Jak nie będzie konkretnych promo na TV z rocznika 2015, to kupię dopiero w grudniu w dobrej promo TV z rocznika 2016 :)

Przecież nikt nie powiedział że musisz z tej usługi korzystać, chyba lepiej jest kupić TV z usługa za 5280 niż bez usługi za 5800. A dostawę możesz zamówić do domu.
 

txn

New member
No to jeszcze powiedzcie, JU7000 czy CX750E? W samsungu obawiam się kurzu, a jeśli chodzi o panasonica, to mam nadzieję, że Firefox OS nie jest 'ułomny' w tych TV i poradzi sobie z multimediami.
 

racuh

Banned
No to jeszcze powiedzcie, JU7000 czy CX750E? W samsungu obawiam się kurzu, a jeśli chodzi o panasonica, to mam nadzieję, że Firefox OS nie jest 'ułomny' w tych TV i poradzi sobie z multimediami.

Na dzisiejszych TV wszystkie formaty już działają, firefox jest nowym systemem ale jest jak najbardziej stabilny.

Za CX750 mogą przemawiać rewelacyjne kąty, no i cena 500 zł droższy jest Samsung. ale Samsung ma świetny SmartTV Tizen i jest to prawdziwy kombajn multimedialny, ale kosztem mniejszych gorszych kątów.
 

txn

New member
A jeśli chodzi o 'multimedialność' tych dwóch TV, to pewnie Samsung ma przewagę? Generalnie chodzi mi np. o dostępność aplikacji, możliwość odtwarzania filmów z sieci lokalnej.
 

racuh

Banned
A jeśli chodzi o 'multimedialność' tych dwóch TV, to pewnie Samsung ma przewagę? Generalnie chodzi mi np. o dostępność aplikacji, możliwość odtwarzania filmów z sieci lokalnej.

Każdy teraz odtwarza pliki z sieci lokalnej, ale samsung jest bardziej przyjazny, można powiedzieć że wszystko jest pod ręką. Pliki są odtwarzane od strzała, nie czeka się nic. Nie wiem jak to jest teraz z firefoxem w Panasu ale u mnie w AS640 czasem podczas uruchamiania plików lubi troszkę pomielić ale i tak wszystko na nim działa.
 
Do góry