TV 55" - obraz, obraz i jeszcze raz obraz !

ozy

New member
Witam. Mam ogromną prośbę. Proszę o wskazówki przy wyborze tv.
Raczej będzie to full hd. Tak naprawdę to dla mnie liczy się tylko obraz - ma być jak najlepszy.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 4,5x4,5m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? do 2,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - Na wprost, może trochę z boku ale nie więcej niż 35 stopni.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - Stać,
6. Jak słońce świeci w pokoju? - okno z boku za telewizorem od strony zachodniej, słońce nie oświetla TV - stosunkowo ciemne miejsce
7. Jaki masz obecnie telewizor? - 29" CRT Sony
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - jak najlepszy obraz, jak najlepsze skalowanie kanałów SD, możliwość nagrywania na dysku zewnętrznym
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - kablówka (światłowód) MM oraz tv naziemna, w przyszłości nc+.
10. Jakie urządzenia? Raczej brak. Czasem odtwarzanie filmów z pendrive, połączenie z komputerem.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - ok. 5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - Nie wiem.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - sport, filmy, programy przyrodnicze.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - czasami.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - Raczej nie. Może kiedyś.
16. Preferencje co do marki? - Brak.
17. Preferencje co do wielkości? - dokładnie 55 cali.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - pikseloza, słaba jakoś obrazu, smużenie,
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - raczej po południu i wieczorem. Wieczorem ZAWSZE przy oświetleniu.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - do 5000 zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? - Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia - raczej nie będę z tej funkcji korzystał.

Bardzo proszę jakąś dobrą duszę o poradę - będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam - ozy
 

ozy

New member
Dziękuję za odzew. Będę w sklepie to sobie go dokładnie obejrzę.
Jeszcze jedno: czy oprócz w/w modelu są w podobnej klasie (tzn. odpowiadające moim warunkom podanym w pierwszym poście) telewizory innych marek, jeżeli tak to jakie? Poza tym - na co zwracać w sklepie uwagę jeżeli chodzi o typowe przypadłości matryc?

edit:
OK. Sprzęt obejrzałem, jak również inne.
Tak na 99% będzie to KDL-55W82.. no właśnie 828 czy 829. O ile się nie mylę to są to identyczne modele a różnią się tylko oznaczeniami w zależności w jakiej sieci są sprzedawane - czy mam rację?. Mam okazję go dostać w mediaexpert ale pod oznaczeniem 828.
ozy
 
Ostatnia edycja:

ozy

New member
Zakup zrobiony - 55W829. To jest to czego oczekiwałem. Wrażenia są niesamowite. Jak dla mnie obraz jest super. Kolory naturalne, czerń ok.
Teraz trochę zabawy aby go poznać.
ozy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nikt niczego nie wycina.

ozy - pamiętaj o kalibracji wówczas Sony gra rewelacyjnie.
 

ozy

New member
Tak, mam zamiar dokonać kalibracji. Wprawdzie nie bardzo mam jakieś namiary na ustawienia, ale będę coś szukał. Może ktoś ma jakieś linki, albo sprawdzone ustawienia to byłbym wdzięczny.

ozy
 
Do góry