tv 55" do salonu - 4 tysiace zł

Maraks

New member
Witam wszystkich, poszukuje telewizora do salonu najlepiej 55" będzie oglądany z odległości 3 metrów, zależy mi na wi-fi, złączu USB aby odtwarzał dyski zewnętrzne, 3 wejścia hdmi. Zastanawiałem się nad SAMSUNGIEM UE55JU6440, czy jest to dobry wybór w tej cenie (około 4 tysięcy zł) ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z dobrych masz:
- TCL 58S7806
- Philips 55PUS7100
- Sony 55W809
- TCL55S7906
- Hitachi 55HZT66
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung 55JU7000 w extra cenie - z dobrych Samsungów, ale i tak przekracza znacznie Twój budżet.
To wybrałbym już Sony 55w809 z Androidem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Szczerze to nie ma złych telewizorów w tej klasie.
Ale czasami szczegóły są tak uciążliwe, że wkurzają mocno.
Jka chcesz ciut oszczędzisz do w dobrej ofercie masz Sony 50 W805- z 2999 zł z kalibracją. I sprawdź równość podświetlenia matrycy, czerń, głębię obrazu i skalowanie.
 

Maraks

New member
Głównie będzie oglądane na nim film z dysku (i tutaj czy SONY nie będzie blokować takowych filmów jakimś zabezpieczeniem) do tego kablówka (UPC) i od czasu do czasu jakaś gra z Xboxa.
W mieszkaniu wszędzie mam Samsungi, i już się przyzwyczaiłem do ich obsługi, jaki smarttv z którego korzystam. Może stąd też przyzwyczajenie do tej firmy.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Czyli postawić na Sony 55W809 A co jest z Samungami które wymieniłem ? (aż taksą złe?)
Nie są złe, obraz jest bardzo dobry. Trzeba tylko pamiętać, że mają matrycę 60 Hz. Jeżeli więc oglądasz dużo sportu np. czy filmów to możesz zauważyć efekt smużenia z uwagi na częstotliwość odświeżania obrazu. Tutaj lepiej radzą sobie telewizory z matrycą 120 Hz, ale z Samsunga masz takie modele dopiero od serii 7. Ewentualnie FHD na 120 Hz matrycy J6200/J6300.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Mowa o tym modelu Samsung UE55J6200 ?
A w Soniaku będą problemy z filmami z dysku, tam już odświeżanie jest 120 Hz?
Tak J6200 Samsunga albo zakrzywiony J6300. Obydwa na 120 Hz matrycy. Moim zdaniem nie warto dopłacać do Sony. Samsung czyta praktycznie wszystkie formaty plików.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Głównie będzie oglądane na nim film z dysku (i tutaj czy SONY nie będzie blokować takowych filmów jakimś zabezpieczeniem) do tego kablówka (UPC) i od czasu do czasu jakaś gra z Xboxa.
W mieszkaniu wszędzie mam Samsungi, i już się przyzwyczaiłem do ich obsługi, jaki smarttv z którego korzystam. Może stąd też przyzwyczajenie do tej firmy.

Jeśli się nastawiasz na częste oglądanie filmów z różnych dysków zewnętrznych pod USB, to największą kompatybilność i bezproblemowość szybkiego odczytu mają dwie firmy: LG i Samsung. Soniaki długo indeksują dyski a niektórych w ogóle nie chcą załapać. Sprawdzałem np. dysk 2,5" o poj. 4TB i Samsungi (JU7000/7500 i J6200) oraz LG (LF652V, UF950V) odczytały go bez najmniejszych problemów a Soniaki: X8508C i W855C nie odczytały go w ogóle (Soniaki maja chyba ograniczenie pojemności do 2 lub 3TB). Pod tym kątem Soniaki będą dobrym rozwiązaniem jeśli będziesz korzystał z zewnętrznego playera podłączanego przez HDMI.
 

Maraks

New member
Kosztowo wygląda to:
- SAMSUNG UE55J6200 - 3.200 zł
- SONY KDL 55W809C - 4.000 zł
- Samsung UE55JU6800 - 4.200 zł
- Samsung UE55JU6440 - 3.900,zł


Proszę mi powiedzieć czy jest spora różnica między 50 a 55 cali ? Oczywiscie nie kwotowej bo ta oscyluje od 1000 do 1500 zł
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Kosztowo wygląda to:
- SAMSUNG UE55J6200 - 3.200 zł
- SONY KDL 55W809C - 4.000 zł
- Samsung UE55JU6800 - 4.200 zł
- Samsung UE55JU6440 - 3.900,zł

Proszę mi powiedzieć czy jest spora różnica między 50 a 55 cali ? Oczywiscie nie kwotowej bo ta oscyluje od 1000 do 1500 zł
Różnica to 12,5 cm po przekątnej więc sporo. Przy odległości 3 metrów zdecydowanie 55".
Jeżeli nie przeszkadza ci matryca 60 Hz, a bardzo chcesz UHD to celowałbym w JU6800 tylko pamiętaj że ten model ma IPSa. Matryca VA jest w 50 calówce.
 
Ostatnia edycja:

Maraks

New member
A czy bede wstanie zauważyć różnic 60 a 120 Hz?
Więc zostanie 55"

Ogólnie czy będę wstanie zobaczyć różnice w obrazie
między tym 4K a zwykłym FHD?
 

Seizo

Active member
Bez reklam
A czy bede wstanie zauważyć różnic 60 a 120 Hz?
Więc zostanie 55"
Tak, w przyapdku 120 HZ obraz jest bardziej płynny - poniżej. Jeżeli nie widzisz różnicy to dla Ciebie będzie to bez znaczenia.
https://www.youtube.com/watch?v=CMnXYYa24vk
https://www.youtube.com/watch?v=BBgFampjkPs

Ogólnie czy będę wstanie zobaczyć różnice w obrazie
między tym 4K a zwykłym FHD?
Na chwilę obecną materiału w 4K jest bardzo mało. Ja będąc na Twoim miejscu wziąłbym lepszy FHD.
 
Do góry