Tv 55 do 3700zł

spyra23

New member
Witam

Od dłuższego czasu poszukuje telewizora , troche sie naczytałem ale nie umie wybrać nic konkretnego.
Na początku celowałem w 4K ale dotarło do mnie ze z taki budżetem nie ma sensu kupować 4K
Wiec zdecydowałem żeby kupić pożadny fullHD

Możecie polecić jakiś konkretny model tv 55 cali w cenie 3500-3700max

Wymagania:
-Dobra obraz
-Przyzwoite smart tv
-nowoczesny wygląd (bo dziewczyna mnie wygoni z nim) ;)
-odtwarzanie z usb wszyskich formatów wideo (mój aktualny tv odtwarza co 2 film MKV często z problemami)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wcale nie, bo wystarczy na model 4K .
A to jest bardzo ważne szczególnie gdy zakup na dłużej niż na 3-4 lata.

Ale zacznijmy od Twojej wersji modeli fullhd:
- Sony 55W809 za 3999 zł
- Panasonic 55ds630 za 2999 zł
- LG 55LF652

Ale wystarczy też na 4K i 100Hz:
- TCL 58S7806 za 3199 zł
- Philips 55PUS6561 za 3599 zł
- Philips 55PUS7101 za 3999 zł
Z poziomu Androida , MxPlayer - odtworzysz wszystkie filmy.
Smart jest znakomity, nowoczesny wygląd, bardzo dobry obraz po kalibracji

Na inne nowe modele kasy nie wystarczy.
Musisz mieć 1,5-2 tyś zł więcej.

Dozbierasz czy zostajesz z klasą cenową.
 

spyra23

New member
Wcale nie, bo wystarczy na model 4K .
A to jest bardzo ważne szczególnie gdy zakup na dłużej niż na 3-4 lata.

Ale zacznijmy od Twojej wersji modeli fullhd:
- Sony 55W809 za 3999 zł
- Panasonic 55ds630 za 2999 zł
- LG 55LF652

Ale wystarczy też na 4K i 100Hz:
- TCL 58S7806 za 3199 zł
- Philips 55PUS6561 za 3599 zł
- Philips 55PUS7101 za 3999 zł
Z poziomu Androida , MxPlayer - odtworzysz wszystkie filmy.
Smart jest znakomity, nowoczesny wygląd, bardzo dobry obraz po kalibracji

Na inne nowe modele kasy nie wystarczy.
Musisz mieć 1,5-2 tyś zł więcej.

Dozbierasz czy zostajesz z klasą cenową.

Dzieki za odpowiedz.
Jakoś nie jestem przekonany do androida, znajomy ma jakies model z androidem i narzeka ze się zawiesza, na forach tez mozna przeczytać że androidy sa niedopracowane na ten moment.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wierz że jest po wgraniu wtyczek prawidłowych - normalnie.
A na dniach wchodzi update do 6,0.
 

spyra23

New member
Tv od paru dni w domu i same problemy z nim.
Tv potrafi sie 2-3 zawiesić w ciagu 2 godziny oglądania, dzieje sie tak prawie codziennie.
Czasem zniknie dźwięk i w obu przypadkach pomaga tylko odłączenie od pradu.


Czy to wina androida czy trafiłem na wadliwy model?
Można coś z tym zrobic czy reklamować?
 

Malix7

Member
Bo te wszystkie tv dzisiaj to się nadają, wymyślają jakieś androidy i inne udziwnienia, niedługo lodówki będą robić z androidem albo już robią :)
Powinni robić zwykłe tv bez tych smart tv i jak ktoś by chciał z tv zrobić centrum multimedialne to by sobie dokupował skrzynkę multimedialną.
Jedyne co mi przychodzi do głowy bazując na telefonach z androidem to spróbuj przywrócić tv do ustawień fabrycznych, zrobić mu reset całego systemu.
 

Blest

New member
U mnie raz się zawiesił, ale to przez aplikację mx Player, tv się sam uruchomił ponownie i śmiga ładnie. Mój model to 7181, wyłącz aplikację jakich nie uważasz zawsze to więc wolnej pamięci ram.
 

Felix

New member
Bo te wszystkie tv dzisiaj to się nadają, wymyślają jakieś androidy i inne udziwnienia, niedługo lodówki będą robić z androidem albo już robią :)
Powinni robić zwykłe tv bez tych smart tv i jak ktoś by chciał z tv zrobić centrum multimedialne to by sobie dokupował skrzynkę multimedialną.
Jedyne co mi przychodzi do głowy bazując na telefonach z androidem to spróbuj przywrócić tv do ustawień fabrycznych, zrobić mu reset całego systemu.

Zamiast bawić się Smartem i denerwować, to sam właśnie HDMI mam po ścianie w listwie z komputera do TV i koniec końców po prostu TV jako monitor ustawiam jednym przyciskiem i tak myszką, klawą natywnie ze wszystkim znacznie wygodniej.

Zgadzam się, chociaż na offtopic zeszło. Wymyślają smarty, więcej i więcej cali, najcieńsze ramki niewidoczne, brak 'garba' z tyłu no i spoko.

Tylko przy tym psują wszystko to co najważniejsze w telewizorze - Obraz.

Rzadko kiedy plansze na TV są jednolite, nawet na tych za 8-9 tysięcy. OLEDy szarość mają też bardzo przeciętną (można na rtings przejrzeć), systemy się zawieszają, bo jakieś aplikacje nikomu niepotrzebne w tle chodzą, dźwięk oczywiście zawsze najniższych lotów żeby zrobić promocję -20% na soundbara przy tym TV i kupić soundara za 1000 zł jeszcze dodatkowo.

Strasznie denerwuje mnie już właśnie temat TV nawet, bo wymieniałem jeden, drugi i teraz też do końca nie jestem zadowolony, ale i tak jest 100x lepiej niż na Philipsie.

Marzy mi się, co jest nierealne oczywiście taki TV nawet i bez smarta z czyściutką matrycą - bez badpixeli, bandingu, cloudingi, z dobrym lekko pastelowym obrazem bez oczojebnych kolorów, spokojnie odtwarzający obraz z konsoli. Dzisiaj jednak to niemożliwe, a jak FHD odejdą za max rok już z produkcji, to zostaną same te 4K, i za 3-4 tysiące będą tylko takie rupiecie właśnie jak Philips 6561 zawieszające się i psujące całą przyjemność z TV. Trzeba będzie wydawać właśnie po 6 tysięcy minimum żeby spokojnie telewizję pooglądać albo na OLX za używkami patrzyć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie, nie chcesz to nie musisz korzystać z aplikacji. Ja korzystam (Philips) i jestem bardzo zadowolony. Z badań wynika że zainteresowanie smart TV rośnie w dużym tempie. I niech tak zostanie.
 
Do góry