TV 55" do 3000-3500 z dobrym smart

Kamill

New member
Poszukuje telewizora w przedziale 3000-3500, ma mieć dobry smart, taki który się nie wiesza, działa płynnie i ma menu przyjazne dla użytkownika, a nie wymaga przedarcia się przez stertę opcji.
Wzmacniacz który posiadam ma ok 15 lat, posiada tylko wejście jack i chinch.
Główny kandydat to 55LF652V - dlatego że jest teraz w euro w dobrej cenie 3200, oraz widziałem go u kolegi. Proszę o jakieś inne sugestie, tak żebym mógł namierzyć kilka modeli i obejrzeć w sklepie.
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 40mkw
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z boku, ale jest daleko od okna
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Plazma 40" panasonic TX-P42S10E
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Musi mieć płynnie działający smart TV - bede dużo oglądał YT i różne podobne serwisy
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? dekoder Vectra lub UPC
10.Jakie urządzenia ? raczej nic
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-5, w weekendy koło 6h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? mam teraz błyszczącą i jest ok
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Seriale, discovery, teledyski
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16.Preferencje co do marki ? Brak
17.Preferencje co do wielkości ? 55+
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wolne działanie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczór
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500pln
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie koniecznie
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam dobrze wybrałeś ten LG jest bardzo dobry, zobacz jeszcze dla porównania na Matrycy VA tego Samsunga UE55J6200
 

MJot

Member
W temacie smart -
LG - szybkość i prostota
Samsung - kompletność i ilość aplikacji

Inne firmy obecnie nie istnieją, choć powoli Philips poprawia Androida.

Ale jak przesiądziesz się ze swojej plazmy na LCD to przeżyjesz szok - in minus niestety...
 

Bigbluee

New member
W temacie smart -
LG - szybkość i prostota
Samsung - kompletność i ilość aplikacji

Inne firmy obecnie nie istnieją, choć powoli Philips poprawia Androida.

Ale jak przesiądziesz się ze swojej plazmy na LCD to przeżyjesz szok - in minus niestety...
Ciekawe są typy w ostatnim czasie na forum. Jedni, tak jak Ty piszą o LG i Samsungu a dalej długo nic. Inni dokładnie odwrotnie. Phillips, Sony, Toshiba a dalej długo nic.
Ja osobiście obserwuje to forum od długiego czasu aby kupując telewizor mieć pełne rozeznanie na przestrzeni czasu.

Ostatnio bardzo trudno wyfiltrować co jest dobre. Taki J6200, praktycznie jedyny w swojej klasie cenowej z natywną matrycą 100Hz, bardzo często jest tu całkowicie pomijany na rzecz droższych tv z matrycą 50Hz ale z wodotryskami. Czaem wydaje się, że ludzie polecają TV tak jakby ktoś chciał oglądać czerń pod katem 20 stopni a do tego chyba nie służy TV.

Autor chciałby płynnie działającego Smarta. Pytanie co to jest płynnie :) Bo wszystko będzie zacinać jak net będzie słaby itd. Szybki net i YT będzie dobrze buforować.
Przyjrzyj się Samsungom J6200 i J6300
 

Kamill

New member
Płynnie to znaczy żeby procesor i sam os w tv nie zamulał. Net będzie szybki. Do tego mam NAS w sieci z którego mogę streamować.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tych potrzeb :
- Philips 55PFH 6510
- Hitachi 55HGW69
- Thomson 55UA7706
- Samsung 55H 6200
- Toshiba 55L7453
 
Do góry