TV 55-65 do 4tys

janusz

New member
Bez reklam
Co miało być wstrzymane w Panasoniku, jak tak jest Kononowicz ("nie bedzie niczego"). Sam napisałeś, że Twoja wiedza o androidzie TV pochodzi z czytania forum.
Ja mam podobnie jak ktoś wcześniej napisał "Ja mam androida nie udało mi się ani razu zmusić TV do zawieszki nie mówiąc o wyciąganiu wtyczki".
Też czytałem o wpadkach androida, szczególnie w Sony i Philipsie ale tylko w starych modelach z małą ilością RAM/ROM i słabym procesorem.
Miałem kilka zewnętrznych przystawek na androidzie i dopiero to powyżej 250 zł mogą konkurować z androidem w TCL-u. Jednak andoid wbudowany w TV jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w praktyce.
Moim zdaniem na dzień dzisiejszy dla osób nie mających problemów z obsługą urządzeń technicznych na dziś nie ma lepszego systemu niż android i gorszego niż firefox w Panasoniku.
 

hahmalahma

New member
Czyli warto szukać tego Samsunga 65 cali czy nie ma sensu bo Panasonic ma lepszy obraz i parametry? Patrząc na same dane wygląda, że Panasonic ma lepsze parametry obrazu.
 

barburian

New member
Bez reklam
Idź do sklepu i zobacz, może będzie w 55 calach , sam naocznie
przetestuj kilka telewizorów ,no chyba że Ci się nie chce i kupisz coś bo ktoś Ci na forum powie że masz kupić ten model i tylko ten i kupisz w ciemno - taki model jak Ci ktoś narzuci .
 

rafaaaal

Member
Idź do sklepu i zobacz, może będzie w 55 calach , sam naocznie
przetestuj kilka telewizorów ,no chyba że Ci się nie chce i kupisz coś bo ktoś Ci na forum powie że masz kupić ten model i tylko ten i kupisz w ciemno - taki model jak Ci ktoś narzuci .

Fakt najgorzej się naczytać. Też miałem ten mętlik, a kupiłem TV, który obrazem mnie w sklepie nie powalał. W testach natomiast wypadał bardzo dobrze, jest super wykonany a jego obsługa mi bardzo odpowiadała.


Jak się okazało po kalibracji już wiem za co był chwalony.
Grunt kupić przez internet i 14 przetestować czy Tobie będzie odpowiadać
 

strazakp

Banned
Fakt najgorzej się naczytać. Też miałem ten mętlik, a kupiłem TV, który obrazem mnie w sklepie nie powalał. W testach natomiast wypadał bardzo dobrze, jest super wykonany a jego obsługa mi bardzo odpowiadała.


Jak się okazało po kalibracji już wiem za co był chwalony.
Grunt kupić przez internet i 14 przetestować czy Tobie będzie odpowiadać
Dokładnie tak.
Nie koniecznie trzeba z neta bo w Media Expert jest coś takiego jak "14 dyniowa gwarancja satysfakcji" i kupując u nich w sklepie działa to jak przez internet....sprawdzone :) i nie było problemu.
 

rafaaaal

Member
Dokładnie tak.
Nie koniecznie trzeba z neta bo w Media Expert jest coś takiego jak "14 dyniowa gwarancja satysfakcji" i kupując u nich w sklepie działa to jak przez internet....sprawdzone :) i nie było problemu.


Ja się zdecydowałem na Kikiego bo raz, TV był tańszy niż w sklepach w tym momencie.
Dwa, w zestawie była kalibracja, a wiem że zrobią to lepiej ode mnie i jakby coś było nie tak już bym nie kombinował w ustawieniach tylko zwracał ale to wszystko zależy jak ktoś jest zaawansowany w tego typu rzeczy;)
 

janusz

New member
Bez reklam
Ciekawi e napisałeś i mogę potwierdzić. Sporo osób krytykuje kalibrację, którą robi Kiki. Nie mam w tym temacie wielkiego doświadczenie, może coś w tym jest, ale mam podobne doświadczenia jak rafaaal.
W sklepie TCL-e i Thomsony prezentowały sie dobrze jak na swoją cenę, ale nawet w chwili zakupu miałem pewne wahania, bo cena nie była dużo niższa niż konkurencji, na dodatek ciężko znaleść konkretny model w sklepie stacjonarnym. Zamówiłem u Kikiego z kalibracją i obraz jest na poziomie TV co najmniej o 20% droższych. Nie wiem czy to kalibracja po prostu takie mam spostrzeżenie.
 

hahmalahma

New member
Byłem w kilku sklepach. Wszyscy polecają tego Panasonica. Obraz jest niezły. Tylko nigdzie tego TCL nie ma...



Idź do sklepu i zobacz, może będzie w 55 calach , sam naocznie
przetestuj kilka telewizorów ,no chyba że Ci się nie chce i kupisz coś bo ktoś Ci na forum powie że masz kupić ten model i tylko ten i kupisz w ciemno - taki model jak Ci ktoś narzuci .
 

janusz

New member
Bez reklam
Z tych dwóch to zdecydowanie Samsung. Lepszy obraz i Tizen (szybszy od androida i jako jedyny daje perspektywy na rywalizację z androidem).
 

rafaaaal

Member
Ciekawi e napisałeś i mogę potwierdzić. Sporo osób krytykuje kalibrację, którą robi Kiki. Nie mam w tym temacie wielkiego doświadczenie, może coś w tym jest, ale mam podobne doświadczenia jak rafaaal.
W sklepie TCL-e i Thomsony prezentowały sie dobrze jak na swoją cenę, ale nawet w chwili zakupu miałem pewne wahania, bo cena nie była dużo niższa niż konkurencji, na dodatek ciężko znaleść konkretny model w sklepie stacjonarnym. Zamówiłem u Kikiego z kalibracją i obraz jest na poziomie TV co najmniej o 20% droższych. Nie wiem czy to kalibracja po prostu takie mam spostrzeżenie.

Bo to wszystko zależy od własnych oczekiwań i wrażliwości wzrokowej.
Oczywiście kalibracja w warunkach domowych jest najlepsza, jednak to wydatek dodatkowych kilku stówek (+/-500zł).
Ja jestem zadowolony z takiego wyboru. Był to dla mnie warunek przy zakupie. Jeżeli by mnie coś drażniło w obrazie od razu bym dokonywał zwrotu, bez zbędnych kombinacji i kilku straconych dodatkowych dni na jakieś ustawianie i tracenie czasu na ponowne czytanie milionów postów z zalecanymi ustawieniami. Polecam każdemu kto ceni swój czas i spokój;)
 

olihil

New member
Miał gwarancje, z przedłużeniem do 5 lat, przynajmniej tyle było na aukcji napisane. Wiadomo różnie może być. Nie wiem jakie zasilanie -racja, kolejny potencjalny problem, wydatek. Dlaczego "system" jest problemem? 120hz 65'' za ten pieniądz to chyba nie było źle?
 

olihil

New member
5 lat to przedłużenie, może sprzedawcy, ale fakt nie wiem jak w rzeczywistości będzie z obsługą serwisową. Inny sprzedawca dawał 2 lata, i nie ma żadnego negatywa. Gdyby to całkowicie nie działało (ntsc) albo były dodatkowe koszty ktoś chyba zwróciłby uwagę. W tej cenie można kupić mante albo mediona.
 
Do góry