TV 55-60" + przestroga

dansound

New member
Na początek informacja dla przyszłych posiadaczy oraz obecnych użytkowników marki TCL/Thomson - flagowy model sprzed 4 lat, Thomson 55UA9806/TCL 55H9700, jest dziś do wyrzucenia z powodu braku części zamiennych. Padło podświetlenie matrycy i czekam już od kilkunastu dni na informację z serwisu producenta o dostępności części zamiennych. Kolega z elektrody przerabiał na koniec zeszłego roku ten temat i również poległ. Jak to jest, że TV za 7kPLN po 4 latach użytkowania trzeba wyrzucić na śmieci z powodu braku części zamiennych (kanały niezależne również nie oferują takowych)? Tak się nie traktuje klientów (przynajmniej nie powinno) Może niech to będzie przestrogą dla potencjalnych nabywców tej marki.

.....żółć mi się ulała a teraz do rzeczy - będę zapewne potrzebował nowy TV 55-60". Teraz nie wydam już takich dużych pieniędzy - max. to 3kPLN. Co warto kupić w tych pieniądzach? Kinomanami nie jesteśmy, głównie koncerty muzyczne i programy z kablówki. Żadnych konsol nie będzie obsługiwał, sport sporadycznie, netflix rozwojowo, a internet z zewnętrznego TVBox-a. No i żeby serwis pogwarancyjny był możliwy.....i jeszcze jedna bardzo ważna cecha - powinien mieć obrotową podstawę!!!
 

DrWredman

Active member
Co byś nie kupił to weź gwarancję na 5 lat. Warto też kupować markowe TV. Więcej jest ich na rynku i nawet jeśli coś padnie po latach to łatwiej znaleźć dawcę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z bardzo dobrych masz :
Philips 55PUS8804 w programie gdzie wybierasz ceny
LG 55SM8600 w programie
TCL 55EC780 w programie.
Podaj proszę maila to CI wyślę pełen program.
 

dansound

New member
ponieważ okazało się że jednak naprawa Thomsona jest niemożliwa szukamy nowego. Jak pisałem wcześniej, nowy TV powinien mieć obrotową podstawę, gdyż TV stoi w prostokątnym salonie na dłuższej, wschodniej ścianie. Zestaw wypoczynkowy stoi na przeciw ale stół stoi na północnej ścianie i chcielibyśmy mieć możliwość oglądania siedząc przy stole. Okno zaś jest na ścianie południowej więc bez przekręcenia TV ciężko się ogląda. Z podanych przez "kiki", TCL w ogóle nie jest brany pod uwagę, PHILIPS zaś nie posiada obrotowej podstawy. Pytanie czy LG posiada takową... Mozę zacznijmy od spełnienia tego warunku, cenę zaś będziemy próbować dopasować. Jaki obecnie TV 55-60" posiada obrotową podstawę?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
ponieważ okazało się że jednak naprawa Thomsona jest niemożliwa szukamy nowego. Jak pisałem wcześniej, nowy TV powinien mieć obrotową podstawę, gdyż TV stoi w prostokątnym salonie na dłuższej, wschodniej ścianie. Zestaw wypoczynkowy stoi na przeciw ale stół stoi na północnej ścianie i chcielibyśmy mieć możliwość oglądania siedząc przy stole. Okno zaś jest na ścianie południowej więc bez przekręcenia TV ciężko się ogląda. Z podanych przez "kiki", TCL w ogóle nie jest brany pod uwagę, PHILIPS zaś nie posiada obrotowej podstawy. Pytanie czy LG posiada takową... Mozę zacznijmy od spełnienia tego warunku, cenę zaś będziemy próbować dopasować. Jaki obecnie TV 55-60" posiada obrotową podstawę?

W obu wada jest podświetlenia ?
 

Desverger

New member
Podałeś dwa modele ? tak czy nie ?


Eeeechh... A widziałeś te modele? One się różnią tylko znaczkiem. A dlaczego:


TCL took a 67 percent stake in the joint venture, with Thomson SA holding the rest of the shares, and it was agreed that televisions made by TCL-Thomson would be marketed under the TCL brand in Asia and the Thomson and RCA brands in Europe and North America.


Generalnie pierwszy know-how w aspekcie TV TCL wziął od Thomsona.
 

dansound

New member
to zapytam inaczej, czy warto rozglądać się za nowymi modelami czy szukać modeli z lat przeszłych ale wyższych modelowo? Jak pisałem wcześniej, przeznaczyłem na ten cel ~ 3kPLN. Za te pieniądze nic dobrego nie kupię z nowych modeli. Ale starsze modele, jak np SAMSUNG Q70/Q80 czy LG SJ850/950 są w zasięgu. Czytałem, że producenci "kastrują" ostatnimi czasy swoje nowe modele w porównaniu do poprzedników.
Błądzę w ciemności, cholerka..... światło! światło! potrzebne!!
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Obrotową podstawę ma PHILIPS 55PUS7304/7334. Do Twoich potrzeb wystarczy.

Są lepsze modele jak np. SAMSUN 55Q70 lub SONY 55XF9005 ale tutaj musiałbyś zamontować go na ścianie
 
Do góry