TV 55-60 cali

Devil78

New member
Witajcie.
Potrzebuję pomocy w wyborze telewizora 55-60 cali. Mam na uwadze dwa telewizory:
Panasonic TX-P55ST60E oraz SHARP LC-60LE740E.Chyba, że proponujecie coś innego z tymi cechami:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 5x4m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5-4m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Maksymalnie 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? północna strona, więc ciemność :)
7. Jaki masz obecnie telewizor? SHARP 42"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? maksymalną wielkość i jakość obrazu za daną kasę :)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka z kanałami HD
10 Jakie urządzenia? Pendrive lub dysk zewnętrzny, dysk sieciowy
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Około 5h.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? raczej matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy akcja
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? fajnie by było :)
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak Xbox i PC rzadko
16. Preferencje co do marki? raczej nie mam faworyta
17. Preferencje co do wielkości? 55-60"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? sztucznie odwzorowanie barw
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5000
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Tak Podobno aktywne lepsze :)

Problem polega na tym że najlepszą opcją było by podłączyć TV pod amplituner światłowodem połączyć go z dyskiem sieciowym i oglądać z niego filmy HD i 3D z oddzielnymi napisami i dzwiękiem DD lub DTS :) i pewnie ten Panasonic sobie z tym poradzi, bo jego soft jest niesamowicie rozbudowany, ale korci mnie to 5" więcej i energooszczędność LCD ( w sklepie przy podłączonym mierniku energii na podobnych ustawieniach ~60W do średnio ~260W), bo niestety SHARP nie radzi sobie ani z napisami ani z DTS więc pozostaje włączanie kompa lub dokupienie przystawki multimedialnej i tu albo wyrównanie zużycia prądu z plazmą, albo dodatkowy wydatek na np. boxa choć po dokupieniu 1 szt okularów do SHARPa różnica w cenie to ok 600zł wciąż na jego korzyść.
Fajnie by było gdyby były te wszystkie bajery które oferuje Panasonic ale jeśli przekonacie mnie że SHARP będzie lepszym telewizorem i nie watro dokładać do Panasonica dla tych bajerów to z tego zrezygnuję.
 
Do góry