TV 55-60 cali do 5000 tys.

racuh

Banned
racuh,

Twoim zdaniem, jest sens dopłacać za 4K?
Zastanawiam się nad modelem UE55JU7000, ale warto dopłacać te 2,5k zł do UHD i 3D?

Z jakiego źródła miałbyś brać te 4K? Blu-ray? Youtube? dla mnie to bez sensu. Jak chcesz mieć prawdziwy UHD to musisz zakupić odtwarzacz. Prawdziwe BD-UHD wchodzą dopiero w tym roku, bo te dostępne teraz oferują jedynie skalowanie i będziesz musiał dodatkowo wydać około 2 tys, czyli robi się już prawie 4.5 tys zł. I jeszcze będzie problem z filmami, jak się pojawi ze 20 tytułów w tym roku to będzie sukces.

Dla samego oglądania TV jak i wieczornych seansów wystarczy Ci dobry FHD, za którego zapłacisz dużo mniej niż za średniaka 4K.
 

Tomos

New member
No dokładnie. Wszystko pięknie wygląda na TV na wystawach, ale to tylko prezentacje 4K.
W rzeczywistości TV będzie podłączony do kablówki, więc jakość będzie zależna od sygnału. A tak jak wspomniałeś, potrzebuje dobrego TV do zwykłego oglądania i wieczornych seansów.

Wg mnie zaoszczędzone pieniądze warto zainwestować w dobre kino :).
 

adamo_

New member
Bez reklam
No dokładnie. Wszystko pięknie wygląda na TV na wystawach, ale to tylko prezentacje 4K.
W rzeczywistości TV będzie podłączony do kablówki, więc jakość będzie zależna od sygnału. A tak jak wspomniałeś, potrzebuje dobrego TV do zwykłego oglądania i wieczornych seansów.

Wg mnie zaoszczędzone pieniądze warto zainwestować w dobre kino :).

Jak bym czytał to co pisali kilka lat temu o Full HD :)
 

racuh

Banned
Wy może widzicie różnice ale dla mnie 720p a 1080p to prawie nie ma znaczenia. Poza tym 90% czasu lecą seriale z enki to kupno 4K jest to wyrzucenie w pieniędzy w złoto. I jak to kolega dobrze powiedział lepiej różnice wydać na dobre nagłośnienie. No ale to jest tylko moje zdanie, co nie zmienia faktu że technologia musi się rozwijać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Telewizor 4K jest wskazany jeśli posiada dobre upscalery. Wówczas nawet SD obraz gra lepiej niż na full hd.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To wybrałbym LG z tych dwóch.
Ale masz jeszcze dobry TCL 58S7806 też na matrycy 100Hz.
 

MaXeN84

New member
To wybór w głównej mierze między rodzajem matryc VA (Samsung) vs. IPS (LG), czyli lepsze kąty boczne i gorszy kontrast (LG - IPS) vs. lepszy kontrast i gorsze kąty, jeśli TV zawiesisz i kupisz dobry, regulowany uchwyt ścienny to problem kątów odpada (Samsung - VA), stąd w wyborze tych 2 ja się nie zgodzę z kiki i brałbym Samsunga.

Chociaż TCL 58S7806 to fajna propozycja, bo większy (całkiem ładne wykonanie samego TV - cienkie ramki robią wrażenie), matryca także 100Hz i ma nawet 4K. Nie płacisz za markę, no i pilot mógłby być lepszy, ale w cenie 3,5tys. nie znajdziesz nic lepszego.
 

Tomos

New member
Niestety jakoś nie mam przekonania do chińczyków, więc zamówiłem J6200.
Mam nadzieje, że będę zadowolony ;).

Dziękuję za wszystkie opinie.
Pozdrawiam
 
Do góry