TV 55-58 cali do salonu

conan

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam serdecznie,
poszukuję telewizora do salonu, obecny Philips kupiony lat temu chyba 10 powoli kończy żywot. Do TV podłączony Mibox na którym głównie oglądam Netflix i YouTube oraz kablówka dla dzieciaków do bajek i wieczornych seansów filmowych. Internet 300 Mb/s podłączony po Wifi 5Ghz (oczywiście do Mibox bo TV nie ogarnia :) )


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ~20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5 - 3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 plus 2 dzieci
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? - na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? okna na prawo od TV, balkonowe + 2 zwykłe, słońce od strony południowo - zachodniej także od 13 do wieczora daje po oknach (mam rolety)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Philips 40PFL5007K/12
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Obsługa DVB-T2 (HEVC), funkcje Smart (Netflix, HBO Max, Youtube, ), ładny obraz, dobry dźwięk, wifi 5ghz,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: kablówka, telewizja naziemna,
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? sporadycznie laptop. xbox 360
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? w tygodniu 6 godzin po pracy zazwyczaj do 23, sobota-niedziela cały dzień
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam zdania
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale, filmy, programy rozrywkowe, bajki, teledyski
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Xbox 360 od czasu do czasu w weekend (2h dziennie nie więcej)
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? w tygodniu wieczorami Netflix, kablówka, w weekend cały dzień
17. Preferencje co do wielkości? max 58"; na większy nie mam miejsca, ograniczenie w wysokości 83-84 cm.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaby obraz, szara czerń, smużenie, powolny system, słaby dźwięk
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000 zł chociaż kilka stówek można dorzucić w razie czego jeżeli uzyskam wzrost jakości.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? obecny mam chyba z 10 lat także nie często
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? obecnie na Mibox od oglądania do słuchania radia i grania w proste gry na Androida

To chyba tyle, w razie jakiś pytań chętnie odpowiem.
Pozdrawiam Tomek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tych potrzeb brałbym 58" a nawet 65" - ale jeśli nie wchodzi to ":
- Philips 58PUS8535
- Samsung 55Q80
- Sharp 55Q4 - nowy model
- TCL 55C728
- Philips 58PUS8506
- LG 55Nano913
- Sony 55X80J
- Philips 55PUS7956
- Sharp 55Q3 - nowy model
Jak będziesz niebieski do każdego masz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł .
 

conan

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziękuję za odpowiedź, ten Philips 58PUS8535 chodził mi po głowie, ale wątek na forum z jego problemami jakoś mnie odstrasza. Jak jest z Philipsem 8536?, ten Sharp wygląda ciekawie coś wiadomo o szerszej specyfikacji i dostępności?
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pierwsze Sharpy dostępne za tydzień.
Tak, specyfikację będę podawał po świętach.
Philip8535 jest już po update, nie ma już problemów.
 

conan

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki za odpowiedź, czekam z niecierpliwością na ofertę Sharpa i może jakiś test. Jeżeli chodzi o Philipsa to skłaniałbym się szybciej w stronę 8506, no chyba że poczekać na model tegoroczny 8507. Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowe modele Sharpa
- 55Q3 ( albo 55Q6 - to to samo ) za 3399 zł
- 55Q4 ( albo 55Q7) za 3499 zł
 

conan

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam, możesz podać mi ceny tych TV?

- Samsung 55Q80
- TCL 55C728
- Philips 58PUS8506
- LG 55Nano913/923
- Sony 55X80J

i może jeszcze Philips 55PUS9206

kwota wzrosła do 3500, może jakaś inna ciekawa alternatywa ? Pozdrawiam
 
Do góry