TV 55-58 cali do 5000PLN

wunat

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok. 22-24m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 1,6m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku, ale mam zasłony.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Toshiba hdready 32 cal
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? UPC, HTPC 4K
10 .Jakie urządzenia? HTPC
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? wiadomosci i discovery ;)
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? raczej nie, bedzie podlaczony na stale htpc
15. Czy zamierzasz grać w gry - moze, kiedys, nie jest to priorytet
16. Preferencje co do marki? lubie toshibe, ale nie mam awersji do innych marek.
17. Preferencje co do wielkości? min. 55, maks. 58
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słaba jakość.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? max 5000
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie potrzebne

waham sie, sa polecane Sony, Panasonic a od jakiegos czasu trabia na forum o TCL, ale nie ma zadnego testu (widzialem jakis Francuski, ocena nie byla najlepsza, ale tekstu nie rozumiem, patrzylem na gwiazdki). W TCL stac by mnie bylo na 58 cali
 

racuh

Banned
TCL to nowość, bardzo dobry stosunek jakości do ceny ale jako że to coś nowego tak samo jak z tej samej stajni Thomson.

Panasonica z tego roku trochę zaniedbali, słabe matryce, zle dopasowane, na wielu testach widać znaczący clouding, w dzień to nie przeszkadza ale w nocy będzie uciążliwe. Sony ma jeden z najlepszych procesorów obrazu na rynku.

do 5 tys możesz mieć tylko Sony 55W809C FullHD, a za dopłatą 55X8509C w rozdzielczości 4K.

Samsung jedyny godny uwagi do tej ceny to 55JU6800, z racji tego że nie oglądasz sportu nie bezie ci przeszkadzała matryca 60Hz, a obraz razem z nanokryształami jest bezbłędny.

Kolejny to THOMSON 55UA9806, nanokryształy i bardzo dobre wbudowane audio, ale to to samo co TCL, czyli nowość.
 

wunat

New member
Dziekuje za odpowiedz. Chcialbym dodac ze interesuja mnie telewizory 4K. Chcialbym w miare sprawnie przeprowadzic zakup, ale zastanawiam sie kiedy beda dostepne jakies informacje o TCL, chwile moge sie jeszcze wstrzymac z zakupem, ale nie dlugo.
 

racuh

Banned
Dziekuje za odpowiedz. Chcialbym dodac ze interesuja mnie telewizory 4K. Chcialbym w miare sprawnie przeprowadzic zakup, ale zastanawiam sie kiedy beda dostepne jakies informacje o TCL, chwile moge sie jeszcze wstrzymac z zakupem, ale nie dlugo.

na testy TCL'a raczej bym nie liczył, może jedynie na zagranicznych stronach, W lutym ma się pojawić nowy Sharp ale po tym co słyszę że zastąpili Quatrona technologią WRGB to coś marnie to widzę.

Do twoich wymagać jedynie to Sony 55X8509C ale musisz dopłacić.
W dalszym planie:
Thomson 55UA9806 bardzo dobrze wyszedł w testach
Philips 55PUS7150 Android, ambilight i matryca IPS
Samsung 55JU6800
ewentualnie 55JU7000 ale ten około 6k
 

wunat

New member
Thomsona nie ma chyba nigdzie, a z philipsem narzekają że się zawiesza i nie da się często włączyć... Jak żyć?
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Thomsona nie ma chyba nigdzie, a z philipsem narzekają że się zawiesza i nie da się często włączyć... Jak żyć?
Thomsona UA 9806 możesz zamówić w stronie MM w cenie 4699 zł. W RTV swojego czasu też był w takiej kwocie ale dziś wchodzę i patrzę a tutaj już 6999 zł.
 

wunat

New member
To może na Saturnie. W Mm dostępny w Elblągu i Gorzowie Wlkp i nie wyślą... Ale będę się starał ogarnąć przez kolegę, może się uda...
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Thomsona UA 9806 możesz zamówić w stronie MM w cenie 4699 zł. W RTV swojego czasu też był w takiej kwocie ale dziś wchodzę i patrzę a tutaj już 6999 zł.

Ten TV Thomsona warto było kupować, jeśli ktoś był na niego zdecydowany (ja nie byłem zdecydowany i nie żałuję) jak był w promo w Media Markt 27-28 grudnia w cenie 3 996 zł :)
 

Seizo

Active member
Bez reklam
To wstrzymaj się i obserwuj ceny 55JU7000 w MM i Saturn. W promocji świątecznej ten TV można było nabyć właśnie w MM w kwocie 5100 z groszami.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
A jak wrażenia? Możesz coś więcej napisać?

Przyznam szczerze, że go nie oglądałem live, choć byłem bliski wybrania się do Łodzi do MM, gdzie był wówczas na stanie w tej promocji, ale pisząc o tym, że nie żałuję, iż nie podjąłem decyzji o zakupie skłoniły mnie takie elementy jak:
- obawa o niską trwałość produktu, bo powiedzmy sobie szczerze chiński Thomson, to nie to samo co Panasonic czy Sony, a ja nie zmieniam TV co 4 lata,
- brak funkcji nagrywania pod USB, co do moich potrzeb jest niezbędne,
- kiepska klasa energetyczna, 214W w trybie UHD mało z pewnością nie jest, a biorąc pod uwagę fakt, że TV będzie bardzo intensywnie eksploatowany, to ma to dla mnie znaczenie.
- jeden z użytkowników napisał, że TV ma problemy z płynnością, a inny użytkownik napisał, że sobie zmienia ustawienia to materiału, który akurat ogląda, żeby ta płynność była zachowana. Nie każdemu chce się bawić w grzebanie za każdym razem w ustawieniach obrazu i szukać optymalnego ustawienia. TV ma chodzić płynnie i tyle.

Reasumując niska cena nie jest dla mnie najważniejsza, bo TV kupuję na dłuższy okres niż 4 lata. Od TV oczekuję dobrego obrazu, płynności i względnej trwałości, z którą niestety w nowszych modelach jest co coraz gorzej, a wybór chińskiego Thomsona w mojej ocenie nie wróży długiej żywotności.
 
Do góry