TV 55-58 cali do 2500 zł

mac1982

New member
Witam,
Dla teściów szukam TV 55-58 cali (maksymalna szerokosc TV 125cm).

. Odległość od ekranu? 3-5,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Słońce nie pada bezpośrednio na TV.
3. Jak duży jest pokój: około 22 m2
4. Preferowana technologia: jak najmniej awaryjna
5. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic Plasma z 2008 roku 42 cale (nie pamiętam modelu ale działa cały czas i pójdzie jako TV do sypialni)
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? standrdowa oferta NC+
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w ciagu dnia i wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? jakies swiatło jest
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? nie wiem
10. Matryca błyszcząca czy matowa? nie wiem
11. Preferowana wielkość telewizora? 55-58 cali
12. Preferowana marka?
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Krótkiego wsparcia dla aplikacji Smart TV jak w moim poprzednim PHILIPS, więc teraz lubie android TV
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Dekoder z Canal+
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 80% telewizja 20% youtube itp
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? na przeciwko i kąt boczny dosyć mocny
17. Czy ważne jest wifi ? Konieczność
18. czy będziesz korzystać z widgetów? Nie wiem co to
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? przeglądarka nie, bardziej aplikacje
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? głównie youtube i netflix
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? obojętnie
22. ma mieć 3D? nie
23. ma mieć slot na karty SD ? Nie musi mieć
24. ma mieć tuner DVB-S? może miec
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI do Canal+, może kiedyś jakiś soundbar ale te nie wiem czym ołączc
26. Jaki masz sygnał: Canal+ najzwyklejszy pakiet to rzadkiego oglądania.
27. ile programów HD? 25-30
28. ma stać czy wisieć? stać na szafce
29.Rozdzielczość: dobra
30.Dvb-t: lepiej tak, DVB-C: nie wiem
31.Na czym najbardziej Ci zależy: dobry obraz z NC+, i dobra obsluga smart tv (jak beda dzieciaki u dziadków to beda piosenki z youtube)
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: Czasem wcale, czasem 7-8 godzin nawet.
33.Sugerowana cena ? do 2500 z
 

Petru23

Banned
W media expert masz Sony 55xg7077 i w tej cenie nic innego chyba nie ma. I
IPS po kątem w tym budżecie gubi strasznie jasność.

Mozesz zobaczyć LG 55sm8050 lub 50", ten drugi jest za 2000zl. To dokładnie to samo co SM8200. Świeci ładnie ale jak to z krawędziowym ledem podświetlenie wali po matrycy i brak mu czerni.

Sam mam plazmę Panasa 42" i ciężko cokolwiek w tym budżecie sensownego znaleźć. Sam jestem nastawiony na Sony + mediabox jakiś z założeniem, że raczej go zwrócę ;)
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Nie mogę edytować, także. Bylem po tego Sony i w trakcie sponczyla się promocja. Stał na półce obok Panasonic 58gx830 i Panas nieporównywalnie lepiej świecił w każdym możliwym aspekcie.
A jest w mediaM za 2500zl jako wyprzedaż zapasów. Właśnie kupiłem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sięgałbym po Philipsa 58PUS7805 lub 55PUS8535 . Masz w programie dla niebieskich gdzie sam wybierasz ceny. Podaj proszą maila to CI wyślę.
 

mac1982

New member
a co sądzicie o TCL 55c815 lub ubiegłoroczny model philips 58PUS7304/12??
Jednak dobrze jak w miare smart bedzie w TV a nie oddzielnej przystawce, a w moim philipsie ktory ma juz 1,5 roku android tv chodzi spoko.
 

Petru23

Banned
Mam już Panasa. Niestety... Do plazmy to mu wiele brakuje jeśli chodzi o sygnał z UPC. Część filmowych owszem, ładnie ale TVNy, TVP i inne... Pobawię się jeszcze trochę ale raczej oddaje i chyba nic niestety nie biorę innego. Skoro Panas zaświecił na sklepie najlepiej to nie wiem jak pozostałe musza świecić
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To zostałbym już przy 58PUS8535. Masz specjalna ofertę na BF.
TCLa masz Qleda też w świetniej ofercie z pakietem.
 

mac1982

New member
A jaka to specjalna oferta na BF??
Czyli ten Philips bedzie lepszy od tego TCL??

Muszę cos im juz kupic, bo tesciowa bedzie uprzyjemniac mi życie:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, to świetny ,model. Masz go za 2099 zł .
Jak będziesz niebieski to masz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł .
 

mac1982

New member
Jak to jest z tym zacinaniem?? Wydaje sie ze ten TV dla starszych z uwagi na wbudowany soundbar i mam nadzieje aktualizowany android TV bedzie ok.
Mam taki tani TLC kupiony za 1000 zł (50 cali) z android tv i nic sie nie zacina, to drozszym modelu bedzie gorzej.
 

Petru23

Banned
Ale co się wg Ciebie zacina ?

Kiki, mam zacząć wrzucać opinie z wykopu, sklepów, forów itp?
Niech każdy sobie wklepie w googla frazę 55EC780 problem, soft itp. Czy każdy inny model TCL niższych serii. Tych droższych się nie czepiam ale budzetowki wybitne nie są. A i w tym modelu cenę robi przecież soundbar ;)

Edit
Aha, chyba nie muszę tłumaczyć, że na ileś opinii X jest odpowiednia ilości przeciwnych opinii Y. Ale chodzi o ilość obu i ich stosunek do siebie.
I nie bierzemy pod uwagę opinii typu "mam od wczoraj i jest super", "mam od miesiąca..." i "jeszcze nie przyszedł ale polecam.".
 
Ostatnia edycja:
Do góry