TV 50" L50ET60E vs KDL-50W685B

Feathor

New member
Witam

Proszę o pomoc w wyborze TV o przekątnej 50"
TV będzie służył w 80% do grania (PS4) w zaciemnionym pokoju

do wyboru zostały mi te dwa modele
Panasonic L50ET60E
Sony KDL-50W685B

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat telewizora marki Sony

Proszę o opinie który z tych TV warto kupić. Chyba, że macie w tej klasie cenowej 3500-3700 brutto inne typy wyświetlaczy.
 

mogwai

New member
Od dłuższego czasu również rozglądam się za 50 calowym tv. Skupiłem się na modelach które wymieniłeś plus Sharp 50LE752V i Toshiba 50L7335DG. Po dwóch miesiącach przeglądania tego forum jestem decydowany na panasonica ponieważ ma dość dobry obraz i płynność, matryca IPS daje zerowy imput lag idealny do gier, cienka ramka niezły design. Sony nie ma konwersji z 2D do 3D chociaż to raczej bajer i nic praktycznego jest tez problem również z powieszeniem w ciasnych wnękach bo nie posiada standardu Vesa.
 

Feathor

New member
Sharpa 50LE752V odrzuciłem mimo atrakcyjnej ceny. Nie przeczytałem zbyt wielu dobrych opinii na jego temat. Toshiby nie brałem pod uwagę ale przyjrzę się modelowi. Czekam na informację o 50W658B. Mam w domu już jeden TV Sony już dość leciwy model 46EX500 i jestem z niego zadowolony
 

Irokez99

New member
A nie jest tak, jak ktoś gdzieś tutaj pisał, że matrycę 50 cali robi tylko jedna firma i co by nie kupić to jeden diabeł i tylko się różni funkcjami? Bo ja na Samsunga F6500 jestem nastawiony.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
inch LCD Panel List (21194 models) - Panelook.com[]=50

W Polsce używanych jest kilka matryc 50" :
dwie LG z 3d, dwie LG bez 3D,
jeden Samsung z 3d,
dwie CMI, obie z 3d,
AUO - tez dwie, jedna z 3d, druga bez.
Aż tak łatwo nie ma.

Niektóre z matryc które masz zamieszczone powyżej, to matryce do nowych modeli 2014rok. W tej wielkości pojawi się zdecydowanie więcej telewizorów, co jednocześnie sprawia że produkcja matryc 46/47" jest zdecydowanie mniejsza (pojawi się przy okazji 48)
 

Irokez99

New member
Gdzie tam widzisz Samsunga LCD?
Jest AUO, LG i jakiś Innolux.
Przy czym AUO jest w 3D jedna "State Now: Discontinued" więc pozostaje LG i CHIMEI INNOLUX
A i jeszcze jak ma być panel 100/120Hz 3D to zostaje jeden tylko panel LG 120Hz+120Hz IPS, oraz Chimei 120Hz oraz 3 modele 120Hz (60Hz Input) coby to nie znaczyło w technologi sMVA.
Słowem lepiej trafić tego LG i kto wie czy nie on siedzi właśnie w tych Panasiach, Samsungach z 3D.
 
Ostatnia edycja:

Feathor

New member
a wracając do serii W6 Sonego :)..... Warto inwestować w ten TV czy jednak pójść w stronę Panasonica wspomnianego powyżej
 

panasłoik

New member
a wracając do serii W6 Sonego :)..... Warto inwestować w ten TV czy jednak pójść w stronę Panasonica wspomnianego powyżej
Wydajac pieniądze na TV to raczej inwestycją nazwać nie można, raczej utopienie kasy dla przyjemności. Tak co mi oczy podpowiadały to obraz z Pansonica ładniejszy, chociaż lubię Sony jako producenta telewizorów.
 
Do góry