TV 50" do Xbox One X i filmów

Althais

New member
Witam


Chciałbym zmienić obecny telewizor na większy z myślą również o graniu na Xbox One X.



1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - 4m-4,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?
głównie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? - głównie pomieszczenie jest naświetlone tak do 13:00, później słońce jest po drugiej stronie
7. Jaki masz obecnie telewizor ? - Philips 42PFL 4208
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? - Wi-Fi, 4K i wszystko co niezbędne do grania na Xbox One X, jakiś tam smart, choć to rzecz mocno drugorzędna, na obecnym często oglądam Netflixa i tylko tyle jeśli chodzi o funkcje smart, które wykorzystuje, czasem dla dzieci puszczam na youtube bajki
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: sygnał z Vectry, jak zrezygnuje z Vectry kiedyś tam to DVB-T
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? - Dekoder Vectry ADB-3831CD, czasem pendrive lub laptop celem oglądania filmów, Xbox One X
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? - 3-5h, W weekendy zapewne więcej
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - nie wiem, generalnie taka jaką mam w obecnym mi odpowiada
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - Filmy, sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? - Czasem Youtube, Netflix jest z tego co wiem w Xboxie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? - Tak, konsola Xbox One X. 2-3h dziennie, czasem wcale, a czasem pewnie i 5h dziennie się zdarzy jak będę ogrywał nowy tytuł
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - wieczorami/nocą
17. Preferencje co do wielkości? - 50",
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? - nie mam większych zastrzeżeń do obecnego TV, jak miałem tv naziemną to drażniło mnie wolne przełączanie kanałów i wolno działający smart (ale to tak jak wspomniałem mocno drugorzędna sprawa)
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Chciałbym się zmieścić w kwocie 2500 zł, ale jeśli coś będzie na prawdę wartę uwagi to jestem skłonny naciągnąć budżet
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz 4-4,5 m to powinieneś obowiązkowo sięgać po 55" - tym bardziej że mieścisz się w klasie cenowej.
- Philips 55PUS6262 za 2199 zł
- TCL 55S7906 za 1999 zł
- Thomson 55UC 64 za 2299 zł
- TCL 55P6046 za 2299 zł
- Hitachi 55HZT66 za 2499 zł
 

Althais

New member
Mam taki problem, że we wnęce w meblościance mi się nie zmieści nic większego niż 50". Mógłbyś zaproponować coś o tej przekątnej?
Jest szansa na coś z matrycą 120Hz, HDR, 4K i niskim input lagiem?

Z tych co podałeś dla przekątnej 55" to (wyczytane w różnych recenzjach):
TCL U55S7906 - Brak wsparcia dla HDR i szerokiej palety barw
Philips 55PUS6262 - bardzo niska jasność w trybie HDR, bardzo wysoki input lag
TCL U55P6046 - Maksymalna jasność w trybie HDR jest bardzo niska i nie zapewnia nawet podstawowych efektów HDR
Hitachi 55HZT66 - nie wiem czemu, ale jakoś nie przekonuje mnie ta marka

Tak jak napisałem wcześniej to jestem w stanie nawet trochę dołożyć do max budżetu jeśli będzie warto.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czyli masz do 50" i przy wzroście budżetu . To extra modele :
- Philips 49PUS8303 za 3399 zł - 100Hz
- Sony 49XF8505 za 3899 zł - 100Hz
- Samsung 49NU8002 za 4150 zł - 50 Hz
 
Do góry