TV ~50 cali do 2000-2500 zł

anonim123

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?: 30 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?: 2-2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?: z reguły jedna, czasem 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?: na wprost, czasem ~60 stopni do ekranu
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?: wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju?: prostopadle do telewizora
7. Jaki masz obecnie telewizor?: budżetówka LG 32 cale Full HD, którą kupiłem 10 lat temu
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?: sprawny smart, mile widziane 4k
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?: PC i czasami konsole starych generacji
10. Jakie urządzenia?: jw
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?: 1-3h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program?: nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?: TV oglądam rzadko, ale jak już, to Discovery + motoryzacyjne, czasami zdarzy się zobaczyć mecz
14. Czy zamierzasz serfować po internecie?: zdarza się, stąd mój kaprys na 4k
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?: tak, głównie FIFA + Forza (piłka nożna + wyścigi)
16. Preferencje co do marki?: brak, chociaż lekko odrzucają mnie wynalazki od TCL, Hitachi, Philips
17. Preferencje co do wielkości?: 49-55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?: gruba ramka (chyba już nie występuje?), lagujący smart
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?: 16-24:00
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?: 2000-2500, aczkolwiek górna granica jest praktycznie nieprzekraczalna
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu?: poprzedni kupiłem 10 lat temu :lol:
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych?: TV będzie głównie podpięty pod PC, więc YT, Twitch, Netflix itp.


Ogółem jest tak, że mam kaprys na TV ~55 cali z 4k. Pokój jest dosyć spory, a układ wygląda tak, że TV będzie wisiał nad przy rogu. Róg-TV-okno-ściana-róg-ściana-okno. Mam nadzieję, że jest to dość czytelne (światło pada od boku i zza TV).

Z porad na innych forach i własnych poszukiwań:

-LG 49UH6507
-Samsung UE50KU6000 / ku6400 / 55k5572 / MX55xx / MX56xx
-Philips 55PUS6101


PS Zapomniałem dodać, że niestety mam tylko 125 cm miejsca na TV (stare budownictwo, pokój duży, ale słabo ustawny).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po takim czasie , to obojętnie który wybierzesz to różnica ogromna jakości.
Brałbym oczywiście 55" - czyli masz do wyboru :
- Philips 55PUS6101 za 2399 zł
- TCL 55S7906 za 2499 zł
Jak będziesz niebieski - kalibracja gratis.
 

anonim123

New member
Jeśli mógłbym zapytać- jak wygląda sprawa ze SmartTV w Philipsie? Miałem (nie)przyjemność używać tej funkcji w budżetowym LG znajomych, gdzie to po prostu nie działało.
 

anonim123

New member
To już niestety za dużo dla mnie, ze studenckiej pensji ciężko wyciągnąć cokolwiek więcej. Na ilości aplikacji mi nie zależy, głównie liczy się płynność.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie tu masz ogromną przewagę bo masz tysiące filmów gratis -za które ze swojej studenckiej pensji będziesz musiał przy innych zapłacić.
 

bla.zej

New member
Podłączę się do tematu żeby nie zakładać nowego. Szukam czegoś do 3000zł, przekątna 50 cali (odległość ok 2.5 metra).
Cztery lata temu nabyłem PHILIPSA 42 PFL6008K, z którego jestem mega zadowolony, jeśli chodzi o jakość obrazu. Bo ze smartem to juz trochę gorzej, szybkość działania i stabilność zostawia wiele do życzenia. Lecz teraz wiem że ten smart nie jest priorytetem, bo po prostu bardzo szybko mi się to znudziło i nie korzystałem. Smarta zawsze mogę dokupić na pendrive. Wiec przy tym zakupie najważniejsze będzie jakość i płynność obrazu. Trochę się rozejrzałem i poczytałem, i znowu wybór skłania się ku Philipsowi. Ambilight działa na korzyść, lecz nie jest konieczny. TLC daje do myślenia , ale wiadomo, ludzka nie ufność do czegoś nowego. Może coś zaproponujecie ?
Z góry dzięki za pomoc,
pozdrawiam
 

bla.zej

New member
Dzięki Kiki, trochę mnie korci odbić w innym kierunku i zobaczyc co inni producenci proponują, warto kombinować ? Poprawił philips funkcje smart ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak ,działa i bardzo szybko i bardzo stabilnie.
Oczywiście, że możesz próbować ale w klasie cenowej to bardzo dobra oferta.
 
Do góry