TV ~50+ cali ~2700zł

einhard

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20-25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 3-5
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Siedzimy z każdej możliwej strony, więc kąty widzenia są ważne.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Raczej wisieć, ale znaczenia dużego to nie ma.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Cały dzień słońce znajduje się za telewizorem.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Stary model CRT Philipsa (nie ma mnie obecnie w domu i nie mam możliwości sprawdzenia dokładnego modelu).
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Będzie to telewizor dla rodziców (50-60 lat). 3D nie jest potrzebne, internet optymalnie. Najważniejsze są kąty widzenia oraz jakość obrazu, bez zbędnych bajerów.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Kablówka od jednego z lokalnych operatorów. W ofercie kilka kanałów HD.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Czasami odtwarzacz DVD.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? ~4-6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Szczerze mówiąc nie mam pojęcia.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Podstawowe kanały typu Polsat, TVN i kanały sportowe.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Sporadycznie, jak znajdzie się coś w dobrej cenie to internet byłby mile widziany.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Mniej więcej tyle samo.
17. Preferencje co do wielkości? Minimum 48 cali, max. chyba 55.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Kiepski obraz i brak płynności przy szybkich scenach/meczach piłkarskich itp.
19. Preferencje co do marki? Brak.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? 3D nie jest potrzebne.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ok. 2700zł (+, - drobne)
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Nie.

Z góry dziękuję za każdą pomoc.
 

einhard

New member
Philips 47PFS7509 i Toshiba 47L7453 przekraczają trochę mój budżet, jako że oba są powyżej 3000zł.

Widziałem jak polecałeś tego Panasonica w innych tematach. Wygląda na całkiem niezły sprzęt, lecz posiada 3D i myślałem, że w tej cenie można wymienić to na coś lepszego :)
 

einhard

New member
Z tego co sobie teraz oglądam, to Panasonic 50AS650 w sumie nigdzie nie jest dostępny, a jak już jest to w cenie bardzo zawyżonej...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest dostępny za 2799 zł i to jest bardzo dobra oferta rynkowa.
Telewizor z kalibracją profesjonalną. I tak się kończą.
Kiedyś po prostu Panasonic robił super telewizory.
 

einhard

New member
Rozumiem, że piszesz o swoim sklepie? Mógłbyś podrzucić jakiś link tutaj, albo na pw?

Od razu zapytam jaka jest zasadnicza różnica między serią 640 a 650? 650 ma lepsze kąty widzenia? Jak wypada proponowany przez Ciebie model na tle Samsunga UE50H6400?
 
Do góry