TV 50-60cali, cena do 5000zł prosze o pomoc przy wyborze

husky03

New member
Witam i proszę Was o pomoc przy wyborze TV.

Tv jest dla mojego Taty, a jego kryterium to :
minimum 50cali, najlepiej więcej
cena do 5000zł
tuner DVB-T bo nie ma satelity (zastanawiam się czy nie było by warto dokupić)
optymalizacja głośności reklam (nie wiem jak ta funkcja się fachowo nazywa)

Od siebie dodam że:
odległość do Tv to około 5,5m
pomieszczenie 6x6m
bardzo jasny pokój
i wiem że dla niego przydała by się gwarancja door to door

Ogólnie skłaniam się przy plazmie ale ojciec nie pracuje i czasem potrafi cały dzień siedzieć przed TV i czy jest sens wydawać 5tyś na coś z lepszej półki czy np skusić się na jakiegoś Samsunga za 2500zł i wynająć kogoś aby go prawidłowo skalibrował ?
Np ostatnio byłam w Auchan i stały 3 modele, może ktoś miał coś z nimi do czynienia ? :
Samsung PS59D530 59'' za 4299zł
Samsung PS51E450 51'' za 2400zł
LG 50PA550 50'' za 2400zł

Tv chciałabym już kupić w ten weekend więc baaaaaaaaaardzo proszę o jakieś wskazówki bo moje pojęcie na temat Tv jest prawie zerowe :)

Pozdrawiam,
Karolina
 

husky03

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
- 6x6m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
- około 5,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ?
- 1 osoba
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
- na wprost, tv stoi w rogu pokoju
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
- ma stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ?
- okna od zachodu, brak rolet czy żaluzji, mocne nasłonecznienie
7. Jaki masz obecnie telewizor ?
- nie wiem :)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?
- optymalizacja głośności, na wszystkich kanałach taka sama
tuner DVB-T, minimum 50cali
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
- analogowy ale zastanawiam sie nad dokupieniem satelity
10. Jakie urządzenia ?
- tv naziemna cyfrowa
11. Co będzie oglądane najczęściej?
- wszystko co na podstawowych kanałach :)
12. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
- często cały dzień do 22:00
13. Czy zamierzasz serfować po internecie ?
- nie
14. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
- nie
15. Preferencje co do marki ?
- Nie jestem zorientowany
16. Preferencje co do wielkości ?
- min 50cali
17. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
- różnie 50/50
18. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
- max do 5000 zl.
19. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
- nie
 

husky03

New member
Do takich potrzeb :
Sharp 60le 635
Philips 55PFL 5507
Panasonic 55st50

Panasonic 55st50 trochę za drogi
Philips 55PFL 5507 wygląda całkiem ciekawie, szkoda tylko tego 3d bo będzie nie wykorzystane ogólnie obawiam się LEDów ale jak mus to mus ;)

Sharp, też wcześniej trafiłam na ten model ale trochę się obawiam czytając o tej kalibracji i tych chmurkach, smugach oraz przeróżnych problemach. Wiecie to tak jak z telefonem nie potrzebny jest super telefon z wieloma możliwościami i funkcjami, itd on ma być telefonem, a nie wszystkim naraz. A dla mojego ojca tv ma po prostu służyć do oglądania telewizji ale w dobrej jakości :)

Jutro ruszamy oglądać na żywo, jeśli wpadniecie jeszcze na jakiś pomysł to proszę piszcie.

Bardzo dziękuję za udzielone odpowiedzi i rady ! :)
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Przy tych kryteriach tylko Philips. W jego przypadku nie musisz się obawiać o nierównomierne podświetlenie. Zje znacznie mniej prądu niż plazmy i będzie miał Full HD co przy tej wielkości ma znaczenie.
 

husky03

New member
Byłam i widziałam na własne oczy, stwierdzam że ten Sharp 60le 635 wcale nie wypada tak super.
Byłam w Media, Saturnie oraz EuroAGD. W przypadku Media i S. polecano Sharpa oraz Sony 46'' HX75. W Euro w Gdańsku obsługa to masakra, wciskano mi plazmę Philipsa, ta która akurat stała w centrum ekspozycji.
Ale w EuroAGD jest aktualnie promocja na tego Sony i jest on za 3990zł i co o tym myślicie, brać ? :)
I tak się zastanawiam skąd wziąć człowieka aby mógł mi ten tv od razu skalibrować :>
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Prawie do 6 metrów chcesz wziąć 46 ?
To chyba nie bardzo lubisz swojego tatę. To za mały telewizor. Trzeba będzie mocno wytężać nerwy wzrokowe ( osłabiać wzrok ) aby dopatrzeć szczegółów.
Tym bardziej, że Sharp przy sygnale dedykowanym doskonale się sprawdza,a talki sygnał masz właśnie w domu.
W drugiej kolejności brałbym Philipsa ale oczywiście 55".
Tu masz tabele odległości :
http://www.hdtv.com.pl/forum/projek...w500-mitsubishi-hc1100-czy-optoma-hd70-3.html
Jak zamówisz telewizor to kalibracja jest robiona na tym telewizorze.
Napisz na PW dostaniesz info.
 

husky03

New member
Tak zgadzam się lepiej było by wziąć większy Tv ale Tata obniżył kwotę do 4 tys bo chce coś tam jeszcze kupić więc Sharp i tak odpada bo teraz wychodzi mu za drogo. Chyba że coś z niższej półki ale większego...
Ja bym dopłaciła do większego Sonego HX850 ;)
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
zastanawiam się czy plazma G30 z filtrem w wielkości 50" da radę w takich warunkach jak u twojego taty? Hmm jak to nie jest to wystawa sklepowa to może rolety albo żaluzje się pojawią...

Jako sensowna propozycja w zmniejszonym budżecie się mieści 50" do 4000zł. Bez szaleństw u mnie w jasnym pokoju daje się oglądać TV oczywiście lepiej filmy przy zaciemnionym choć trochę oknie... te parę złoty co zostanie w budżecie do 4000zł to na zasłony :)

Sharpa odradzam raz że fatalne podejście do kilienta firmy i taki sobie serwis to podświetlanie krawędziowe szczególnie w odbiornikach powyżej 40" pozostawia sporo do życzenia... chyba że to komuś nie przszkadza ale mnie te maziaje doprowadzają do szewskiej pasji...
 

husky03

New member
Podłączenie - pierwszy problem wystąpił przy podłączeniu kabla od anteny do Tv, obudowa końcówki kabla była za szeroka. Ojciec rozwalił obudowę i skleił na swój sposób i pasuje. Włączam Tv, ustawiam zgodnie z instrukcją, wszystko proste jak drut. Zaznaczam tryb odbioru DVB-T, po skończonym strojeniu pokazuje się TVP1 ale w beznadziejnej jakości tzw sygnał strasznie rwie i obraz w 3/4 ekranu jest jednym wielkim pikselem. Kręcę wzmacniaczem antenowym, wzmacnia sygnał, jakość lepsza ale i tak rwie i skacze. Wchodzę w konfigurację i przełączam na analogową, stroi i nic nie znajduje. I co teraz, w czym błąd ? coś nie halo z anteną lub tym wzmacniaczem, coś z ustawieniem ? Nie takie napięcie ? Tylko mi się oberwało za to że po zakupie nowego Tv nie ma idealnego odbioru programów..
Na starym LCD Daewo odbiera sygnał analogowy tak jak wcześniej czyli okrutnie śnieży i są białe pasy ale program leci i da rade oglądać.
 

digitalus

Banned
Witam
Probowales odlaczyc wzmacniacz antenowy ?.Moze sygnal jest zbyt mocny i jest przesterowany. Podlacz antene , na koncu przewodu antenowego zwykla wtyczke antenowa.
W panasonicu jest czula glowica i wzmacniacz antenowy nie jest potrzebny, chyba ze mieszkasz bardzo daleko od nadajnika dvb-t.
Napisales ze odebrales kanal tvp1 czyli mux 3 , powinien byc tez tvp2 hd i cztery pozostale kanaly tvp.
Jesli jestes w zasiegu to mozliwy jest odbior. mux 1 i 2.Zalezy gdzie mieszkasz.Kliknij na linki nizej
http://forum.emitel.pl/viewforum.php?f=19&sid=321ecf58e2541558dd4711865582b0f6
http://www.telewizja-cyfrowa.com/nadajniki.html
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
- analogowy ale zastanawiam sie nad dokupieniem satelity

Skoro już masz tv,to nie ma się co dłużej zastanawiać,tylko wybrać platformę.Zarówno plazma jak i lcd wymagają dobrego sygnału żeby pokazać co potrafią.Nie zapomnij również o kalibracji,fabryczne ustawienia nie do końca pokazują możliwości tv.
 
Do góry