TV 50-60 cali do 4000 zł

lucasskt

New member
Witam serdecznie,

Proszę o pomoc w wyborze TV do dużego salonu. Byłem zdecydowany na AS650 lub AS640 niestety nie są w tej chwili dostęp. Zależy mi na tym by TV miał cienkie ładne ramki oraz ładną podstawkę (jak np. Sony i Panasonic). Ważny jest dla mnie przede wszystkim obraz, czyli skalowanie obrazu, czernie, nasycenie kolorów, płynność obrazu (najlepiej matryca 100Hz) i przyzwoite audio. Nie zależy mi na opcjach SmartTV, AndroidTV czy też 3D.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 5m x 10m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ~3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-5 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? raczej wprost, bokiem rzadko
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? na początku będzie stał na szafce RTV, później planujemy jego powieszenie
6. Jak słońce świeci w pokoju? pomieszczenie jest zacienione, nie świeci do niego bezpośrednio słońce
7.Jaki masz obecnie telewizor?
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? odtwarzanie filmów z USB, HDMI
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? telewizja satelitarna oraz naziemna telewizja cyfrowa
10. Jakie urządzenia? kino domowe
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? tv bardzo rzadko jest używany, głownie wieczorami 2-3h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojętnie, jeżeli kolory będą lepsze w błyszczącej to błyszcząca
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, sport, seriale
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Preferencje co do marki? panasonic, sony
17. Preferencje co do wielkości? 50"-60"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? niedopracowany software, artefakty, słabe audio, dużo niepotrzebnych bajerów (TV ma być prosty, głównie do oglądania Tv oraz filmów)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ~4000 zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie
 
Ostatnia edycja:

lucasskt

New member
Pierwsza moja propozycja:
Panasonic TX-55AX630 lub Philips 55PFS7509/12
oba w cenie 3999 zł.
Znajdę coś lepszego patrząc na moje wymagania?
 
Ostatnia edycja:
Do góry