TV 50''-55'' w kwocie ok. 3500 zł

pawex

New member
Witam, proszę o pomoc w wyborze nowego telewizora 50-55'', oglądałem kilka modeli w sklepach i jestem trochę rozczarowany, im więcej chodzę po sklepach tym bardziej nie wiem co wybrać :D Zastanawiam się nad modelami posiadającymi częstotliwość odświeżania 120Hz
- SONY KD55X85JAEP

- LG 55NANO883 lub droższy LG 55NANO923PB

- SAMSUNG QE55QN85A


Najbardziej zależy mi na niezawodności sprzętu, kupuję na kilka lat ;)
Z góry dziękuję za pomoc :)




1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 15m2;
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,7 - 3m;
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 4;
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? na chwilę obecną ma stać, później zostanie zawieszony;
6. Jak słońce świeci w pokoju? pokój najbardziej doświetlony do południa (wówczas rzadko coś oglądamy), w oknach rolety;
7. Jaki masz obecnie telewizor? Stara niezniszczalna plazma PANASONIC;
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? satelitarna, (sporadycznie naziemna);
10. Jakie urządzenia? dekoder C+;
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3 - 7h;
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? TAK;
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? bajki, filmy, sport;
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? sporadycznie;
15. Czy zamierzasz grać w gry? nie;
16. Preferencje co do marki? Panasonic, SONY, LG.
17. Preferencje co do wielkości? 50- 55''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? porównując nowe modele do starej ww. plazmy w nowych obraz wydaje się rozmazany i nie widzę czerni.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? dzieciaki w dzień, rodzice wieczorem;
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000-4000 zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? rzadko wymieniam sprzęt;
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? czasami;
 

pawex

New member
Jakies propozycje, też szukam takiego tv
wybrałem się w końcu na zakupy :D Porównując 3 modele różnych producentów w zbliżonej kwocie ok. 3500 zł miałem olbrzymi mętlik, nie mogłem się zdecydować :D w końcu poprosiłem sprzedawcę o uruchomienie tv naziemnej (antena zbiorcza) na tych egzemplarzach i po tej "dogrywce" wybór padł na model: QE55Q80A obraz był zdecydowanie najlepszy ;-) Wcześniej przez chwilę zastanawiałem się nad zwiększeniem budżetu gdyż zauważyłem w promocyjnej cenie ok. 4000 zł telewizor OLED (50-60 Hz), co prawda film demo wyglądał na nim rewelacyjnie, jednak po włączeniu meczu obraz nie był już taki płynny, sprzęt sobie ewidentnie nie radził -być może to kwestia ustawień. Moim skromnym zdaniem jeśli ktoś planuje oglądanie sportu, korzystanie z konsoli powinien wybierać telewizory z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Reasumując jestem bardzo zaskoczony tym wyborem, obraz bardzo wyraźny, niesamowita głębia kolorów, nareszcie czerń zbliżona do czerni, lepsze kąty widzenia niż pozostali rywale, brak smug, brak opóźnień, rozmyć itp., i jeszcze bardzo ważna kwestia bardzo solidne głośniki :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To przecież CI wystarczy kasy na Oleda 55C1 za 4199 zł z pakietem
Ma 120 Hz.
Philips 55Oled 706 też za 4199 zł z pakietem dodatkowo dla niebieskich członków forum.
Jak byłeś na sklepie to wiesz , że Oled i to 120 Hz - spełni najwyższe potrzeby.
 
Do góry