TV 50-55'' głównie PS4, 2500zł

Marcin.

New member
Witam wszystkich serdecznie. Przymierzam się do kupna PS4 i potrzebuję do niego TV. TV miałby być przeznaczony głównie do grania na konsoli + filmy.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 16m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? różnie, 2-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? będą to max 2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? opcja stojąca
6. Jak słońce świeci w pokoju? TV będzie stał pod oknem, okno od wschodu
7. Jaki masz obecnie telewizor? jakiś stary LG z dużym "tyłkiem"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? niski inputlag, przyzwoity dźwięk
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? PS4, kablówka, internet
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? PS4, dekoder, jeśli miałby wyjście jack to głośniki 2.1
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 6-7h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak aczkolwiek rzadko
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, sportu nie oglądam wcale
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? raczej nie, wyłącznie Youtube który moge odpalić z poziomu konsoli jednak smart tv mile widziany tudzież android
15. Czy zamierzasz grać w gry? głównie grać
16. Preferencje co do marki? Nie
17. Preferencje co do wielkości? 50-55''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? szerokie ramki, niezbalansowana czerń
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? pracuję 8-16, TV będę odpalał wieczorem, w weekendy raczej cały dzień
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? to pierwszy świadomy zakup
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? na obecnym TV nie korzystam :) w nowym to interesuje mnie Youtube
23. Czy telewizor ma mieć 3D? Nie

Ponadto w kwestii smart tv - może być ale nei musi. Zawsze mogę dokupić sobie android boxa w przyszłości. Telewizor to tak jak pisałem - PS4, filmy z USB, Youtube.

PS - nie interesuje mnie 4K, Full HD wystarczy w zupełności.

Wstępnie przyglądałem się tym modelom:

SAMSUNG UE49K5600AW
PANASONIC TX-49DSU501
LG 55LH6047
SONY KDL-48WD650

Wszystkie mają co prawda smart tv ale opcja bez niego wchodzi w grę, wtedy będzie pewnie trochę taniej i może jakiś soundbar dokupię.
 
Ostatnia edycja:

Marcin.

New member
Byłem dzisiaj w markecie i Pan polecał mi ten model:

SAMSUNG UE50MU6102

Niestety nie mieli nic w granicach do 2500 (na ich stronei były nawet za 2000) i jednak ten samsung do mnie nie przemówił ze względu na cenę :( Co polecicie 50''? Ten Hitachi jednak byłby trochę za duży dla mnie. Zrobiłem rozeznanie wśród znajomych jakie mają i zobaczyłem jak u nich się prezentują i u mnie zdecydowanie najlepszym wyborem będzie 48-50''.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To z modeli 50" sprawdź :
- Philips 49 PUS 6501
- TCL 49 C70
-Thomson 49 UC64
- Samsung 49mu7002
Sony 49xe8005
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Podałem Ci i jedne i drugie.
TCL 49 p 60 za 2250 zł
Philips 49pus6101 za 1799 zł
TCL 49c70 za 2799 zł
Thomson 49uc64 za 2799 zł
Z pilotem i kalibracja gratis.
 

Marcin.

New member
Wszystko fajnie jednak 2500 to bariera nie do przejścia aktualnie. Co do tych TCL to jakoś nie jestem przekonany. Czy któryś z poniższych modeli będzie odpowiedni do moich potrzeb?

PHILIPS 49PUH6101
SONY KDL-49WD755
SAMSUNG UE48J5500
SAMSUNG UE49K5672
PANASONIC TX-49DX600E

Sam nie wiem czy pakować się w 4k UHD czy lepiej zostać przy Full HD. Z jednej strony mam stare padło więc Full HD będzie i tak mega wypasem dla mnie. Z drugiej jednak gość w sklepie mi nagadał sporo o 4k i HDR i się zaczynam wahać. Chciałbym do końca tygodnia coś kupić. Wybór w przedziale 2000-2500 jest całkiem spory tlyko obawiam się żę sporo z nich to zwyczajny szmelc.
 

strazakp

Banned
Te ceny modeli które podał ci kiki są jeszcze do zbicia szukając w sklepach internetowych lub nawet w sieciowkach. Myślę że te 200zl taniej jesteś w stanie wyszukac
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obecnie szmelcu nikt nie produkuje.
Ważne aby realizował Twoje potrzeby ja bym brał z Twoich Philipsa ale 55 pus6161 za2450 zł
 

Marcin.

New member
Sam się przekonasz, że szybo Ci się skurczy i będzie za mały ...

Ta wypowiedź nie była konieczna :) ładnie podziękowałem za rady, ale widać kogoś boli że inna osoba nie posłuchała jej się. Cóż, równie dobrze mogłem wziąć 75''. Nawiązując do wypowiedzi powyżej...kiki mam nadzieję że Tobie się nigdy nie kurczy ;)
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Co by nie było, z moich doświadczeń wynika, że u każdej osoby, tv po 2 tygodniach był już za mały, obojętnie jak ogromny był na początku. Np. u mnie tak było nawet z 65 calami przy odległości 2,5 m.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie była krytyka ale uwaga z poziomu doświadczanie rownież dla innych ktorzy czytają Twoj wątek .
 

Awort

New member
Cześć
Dołączam się do tematu poniżej moja ankieta
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 16m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? różnie, 2-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? będą to max 2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Przy oglądaniu raczej bokiem do ekranu przy graniu na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? TV stoi naprzeciwko okna słonce pada prosto na niego (ok. 18 nic nie widać :/)
7. Jaki masz obecnie telewizor? O ile się nie mylę to Philips 32PFL3605H
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Zakrzywiony ekran (wiem że to bajer ale miałem doczynienia z takimi monitorami i bardzo mi się to podoba), dekoder żeby nie trzeba było podłączać dekodera od CP
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? PS4, Ew dekoder cyfrowego polsatu
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? PS4, dekoder,
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-6h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, seriale, dokumenty
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? raczej nie, aczkolwiek interesowało by mnie żeby móc odpalić YT ewentualnie stronę cda
15. Czy zamierzasz grać w gry? tak
16. Preferencje co do marki? Nie wiem czemu ale raczej Samsung
17. Preferencje co do wielkości? 49-52”
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? szerokie ramki, brak wbudowanego dekodera
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Raczej wieczorami, aczkolwiek zdarza się ostatnio oglądanie w dzień
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? +/-2500zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Jak by mnie ten nie irytował że mały jest to bym pewnie nie zmienił 
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? W obecnym nie mam takiej możliwości, jeżeli chodzi o aplikacje to pewnie YT
23. Czy telewizor ma mieć 3D? Nie
Po głowie cały czas chodzi mi coś takiego jak SAMSUNG UE49K6300
Bardzo prosze o opinie :)
 

Awort

New member
Ok a takie pytanie co do tego samsunga bo możliwe że miał bym możliwość kupić za jakieś 1300 zl tylko że jest po wymianie płyty głównej, teraz pytanie czy bawić się w coś takiego? Cena jest prawie 800zl mniejsza niż rynkowa gwarancji dostaje niestety tylko 3 miesiące
 

rojek35

New member
Trochę ryzykowne rozwiązanie... Generalnie wcześniej też rozmyślałem o Samsungu przy wyborze tv pod kosolę ps4 pro .Suma Summarum wybrałem TCL 49 C70 i jestem mega zadowolony. Z tego co wiem zwykle ps4 też wspiera hdr , więc szukałbym tv obsługującego go. Jeżeli c70 jest dla Ciebie za drogo to rozważ TCL 49P60 , którego cena u Kikiego bodajże wynosi 2300 zł. Też ma dobre opinie. Dokładny test tego tv znajdziesz na benchmark.pl.
 
Ostatnia edycja:
Do góry