TV 50-55" do 2K

m4ciekk

New member
Szukam telewizora 50-55" do 2000 zł.

Umiejscowienie:
Pokój 23 m2 pełniący funkcję salonu/sypialni (kawalerka) na ścianie w kolorze jasnoszarym o wymiarach (szer. x wys.) 2,5 x 2,8 m, umieszczony na wysokości ~80 cm (komoda) lub wyżej (uchwyt na ścianie). Odległość od TV to 2 do 3 metrów.

Zastosowanie:
TV kablowa (serial / film / sporadycznie liga mistrzów), Netflix (sporadycznie), Youtube (bajki dla dzieci), przeglądanie zdjęć z wyjazdów (najlepiej poprzez klonowanie ekranu lub inny ficzer bez potrzeby podpinania pendrive'a). Oglądane zarówno za dnia jak i późnym wieczorem, głównie przez dwie osoby siedzące na wprost.

Dodatkowe atuty:
  • Współpraca z telefonem Samsung S10e i pecetem z Windows 10 tzn., żebym mógł sobie przeglądać zdjęcia i filmy z telefonu i peceta na ekranie telewizora bez kombinowania z kablami
  • Opcjonalnie Bluetooth do podłączenia słuchawek
  • Opcjonalnie wejście słuchawkowe do podłączenia głośników

Zrobiłem research i wybrałem 4 modele:
Philips 50PUS7805/12
Ambilight, słabszy OS niż u Samsunga. Brak HBO GO – nie wiem, czy kiedykolwiek by mi się przydał, ale zawsze mogę puścić z peceta.
Samsung UE50TU8502U
Rodzice mają wersję 43" i wydaję się bardzo spoko. Obraz (TV kablowa / Netflix / Youtube) bez kalibracji ok, parowanie z telefonem trochę mi zajęło, ale działało. Pilot Smart na plus. Do tego jedna noga, a nie dwie.
Samsung UE55TU8002
Podobna konstrukcja jw., ale brak Dual LED (?). Nie wiem czy zauważyłbym różnicę. Minusem są dwie nóżki zamiast 1, ale TV i tak pewnie wylądowałby na ścianie. Pilot Smart jw. i 5 cali więcej na plus.
Samsung UE55TU7192
Jw. Brak Smart pilota na minus, bo przypadł mi do gustu.


Nie musi być High End, ale, żeby dało się obejrzeć Ukrytą Prawdę bez zażenowania z uwagi na obraz, nie treść ;) Który z tych modeli byście wybrali, ew. jakaś alternatywa?

Dzięki z góry.
Pozdrawiam,
Maciek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na razie nie ma takich zapowiedzi.
W klasie 50"ten Philips 50PUS7805 - będzie bardzo dobry.
 
Do góry