TV 50-55 cali do 4200 poszukiwany

citizenkain

New member
Cześć,

Moja siedmio letnia plazma Samsunga (720P) powoli odchodzi na zasłużoną emeryturę.

Szukam coś nowego, ale nie jestem w temacie, tak wiec proszę o kilka propozycji.

1. Odległość od ekranu: około 3,7 m
2. Na jaką stroną wychodzi pokój: wschód (rolety w oknach wiec rano delikatnie opuszczone)
3. Jak duży jest pokój: 5,5x4
4. Preferowana technologia: Posiadam teraz PDP , ale ze względów ekonomicznych LED LCD
5. Jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, sport, informacyjne
6. Oglądasz w dzień czy wieczorem: cały czas
7. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? przy świetle, mam teraz własny ambilight (IKEA)
8. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Ma nie być jak „ Teatr telewizji”
9. Preferowana wielkość telewizora? 50-55
10. Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder nc +HD , laptop, kino domowe Yamaha 673,PS3,Wii.
11. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych ? Na wprost i zboku od 4 do 6 osób
12. Czy ważne jest wifi? tak
13. czy ma być smart ? Tak
14. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Nie wiem, zależy czy będzie to łatwe
15. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak
16. ma mieć 3D? tak, chciałbym raz na jakiś czas obejrzeć w tej technologii i ocenić czy podoba mi się 3D w domu.
17. ma mieć slot na karty SD? nie potrzebne
18. ma mieć tuner DVB-S? nie potrzebny
19. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI wszystko HDMI
20. Jaki masz sygnał: SAT
21. ile programów HD? kilkanaście ok.20-30
22. ma stać czy wisieć? wisieć
23. Rozdzielczość: Full HD
24. Na czym najbardziej Ci zależy: jakości obrazu, wykonania i na trwałości
25. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: około 8 h , w weekend do 12
Budżet 4200 PLN
 

beltusss

New member
a ja polecam samsung 50f6500 lub 55f6500 obecnie sa na wyprzedazach obraz miodzio multimedia super smart chodzi jak trzeba dodatkowo wszystkie zbedne bajery ktore jednak kiedys moga sie przydac...
 

agricola

New member
Ewentualnie zmniejsz rozmiar ekranu i rozejrzyj się za Philipsem 50PFL5008, posiada ambilight i 3D. Drugiego pewnie nie będziesz uzywać, ale dla ambilighta warto się dołożyć. Największe przekątne typu właśnie 55 cali są sporo przewartościowane wobec ich prawdziwej wartości. Dla odległości 3,7 m ja bym powiedział, że nawet 50 cali daje spory zapas.
 

Kain.

New member
Ja zaś sam zbieram się do zakupu tv i wydaje mi się, że im więcej cali tym lepiej:).
Philips 55PFL 4508- wg 2 losowo wybranych sklepów na ceneo ma 3d.
Jak ten Philips ma się do wyższych modli odnośnie skalowania sygnału sd?
Osobiście skłaniam się do Philipsa ze względu na dual game, miracast i ponoć dobre skalowanie ( nie wiem tylko czy tyczy się tak niskich modeli). Kusi mnie również sharp 60LE652. Wiadomo może kiedy wyjdzie jego odpowiednik na 2014?
 

agricola

New member
Philips 55PFL4508 posiada 3D pasywne oraz SmartTV z WiFi bez dostawek. Skalowanie będzie bardzo podobne do modeli wyższych. Dużo powiedzenia w skalowaniu ma software telewizora, tutaj wielkich różnic między drogimi a tanimi modelami nie należy się spodziewać. Warto też go dobrze rozważyć ze względu na powłokę antyrefleksyjną, jeśli masz mocno oświetlony pokój.
 

citizenkain

New member
Jedno mnie martwi, kąty widzenia, zmierzyłem z jakiego kąta maksymalnego jeden z domowników będzie oglądał tv. Jest to kat 132 stopni. Nie chciałbym mieć takiej przygody jak jeden z użytkowników telewizorów LED " Sprzedam nowy telewizor SONY KDL-50W829. Kupiłem go przed świętami jako niespodziankę dla rodziny celem wymiany starej plazmy. Niestety domownikom nie spodobało się, że obraz troche szarzeje gdy patrzy się na TV pod większym kątem (czego nie bylo na plazmie), a ze czesc ogladajacych patrzy troche z boku to bylo marudzenie ze stary mial lepszy obraz. Chciałem telewizor zwrócić ale oczywiscie w sklepie nie chcieli przyjąć zwrotu i teraz zmuszony jestem sprzedać, bo o wymianie na inny tez jakos żona nie chce słyszeć, bo pewnie będzie to samo...."

Skalowanie SD nie interesuje mnie . Oglądam tylko kanały HD. Czuję że będę miał twardy orzech do zgryzienia. Zastanawiam się czy czasem nie kupić jednak plasmy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No tak, sorry.
W tej klasie będziesz miał tylko plazmę.
I wg mnie warto dopłacić aby znów nie wymieniać telewizora i się nie
denerwować. Zyskujesz wielkość, czerń i kąty boczne.
Chyba że znajdziesz jeszcze 50St60 to jeszcze zyskasz kasę...
 
Do góry