Tv 4k pomoc w wyborze

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Generalnie matrycje IPS (stosuje LG i w niektórych modelach Panasonic i Sony) mają lepsze kolory, lepsze kąty ale za to gorszą reakcje matrycy na ruch.Matryce VA (Samsung, Panasonic, Sony) mają gorsze kąty ale sa szybsze. Panasonic i Sony znaleźli metodę na poprawienie kolorów (Samsung też ale w modelach serii 8 i wyżej), stosując fosfor albo nano diody. Ja długo testowałem TV i moge powiedzieć z czystym sumieniem, że najlepszy w tej klasie cenowej jest PANASONIC, Sony a potem LG i dopiero Samsung. Wszystko przez te kąty w Samsungu bo cała reszta jest na świetnym poziomie.
 

dream4you

New member
Właśnie widzę, oglądałem tez na youtube filmiki z hdtv o kątach - philips bardzo szybko traci jakosć, najlepiej radzi sobie samsung
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips PUS7600 ma matrycę VA.
Ale sprawdź dobrze bo to extra model.
 
Ostatnia edycja:

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
jest taki test: "Prawdziwe oblicze telewizorów". co prawda niektóre modele są już stare albo tylko Full HD ale warto go przeczytać. niestety żeby zapoznać sie z całym testem trzeba ściągnąć plik w pdf (płatny). Z tego testu dobitnie wynika, że matryca IPS wygrywa z VA. Dobrym procesorem obrazu możesz poprawić wszystko ale kątów sie nie da poprawić niczym. VA po prostu już taki jest i albo się go akceptuje albo nie. Jak masz możliwość oglądania na wprost to VA będzie super ale pod kątem raczej nie. Generalnie TV Full HD dostały lepsze noty niż 4K. Warto się z tym testem zapoznać choćby po to żeby zobaczyć, że ten sam model tylko w innym rozmiarze otrzymuje inne noty za obraz. 4K rozczarowują, zarówno panasonic AX800 jak i Sony 8505 na tym samym poziomie ale słabiej niż TV Full HD (nawet Samsung serii UE48H6400AWXXN je przegonił- choć to niski model). najlepiej wypadło kilka modeli LG. Ale nowy rok przyniósł sporo zmian w kostrukcji TV panasonica i Sony- moim zdaniem na duży plus.
PRO-TEST - Pierwszy magazyn z testami w Polsce - Prawdziwe oblicze telewizorw
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dobrze że nie napisałeś tego na innym forum bo tam by Cię zjedli na śniadanie za taki test. Ja uważam że obie matryce są naprawdę dobre, a każda realizuje jedynie trochę inne potrzeby. To nie złe ściemy walą.
Ze Samsung H 6400 lepszy od AX i od Sny. A kto płacił za to Samsung ???
Proszę Cię bez jaj. Taki kit to do przedszkola.
No kto przedstawia prawdziwe oblicze porównując nie produkowane już modele.

Panasonica na plus... na jaki plus?
To, że mają tyle plam ile nie mieli nigdy w historii?
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...e-test-czyli-jakosc-pojechala-na-wakacje.html
To, że strefy świecą od góry do dołu w formie paska - niezła lipa:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-nie-zwyklego-telewizora-test-telewizora.html
Że kolor czerwony zdominowany, że dalej nie równe rogi podświetlenia.
Czy może to, że następca ma gorsze wyposażenie, wyższą cenę i gorszy obraz.
Sony faktycznie zmniejszyło input Lag, matryce są jeszcze lepiej podświetlone niż były, mają genialną blokadę szumów, bardzo dobry dźwięk.
Nawet czerń ciut lepsza. No i mają Androida a Panasonic ma Firefoxa rteż się zawiesił dwa razy na starcie.
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Prawie ze wszystkim zgoda. Prawie. Test mi sie nie podobał ale nie jest chyba sponsorowany. Po drugie ja bezpośrednio porównałem Sony z Panasonikiem (8309 i CX750) i lepiej zachowywał się Panasonic-ale to było w sklepie. Może w testach wypada lepiej Sony. (Sony miało zawsze dobre telewizory ale czasem wpadki też). Zresztą w tej klasie co byś nie kupił i tak będzie dobre. Szkoda, że już nie ma plazm a przecież w dużych rozmiarach na pewno by sie sprawdziły nawet w 4K
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
PS. Firefox chodzi całkiem nieźle i chyba potrzebuje mniej zasobów niż Android. Nie mam z nim żadnych problemów (ale sygnał musi być mocny).
 

dream4you

New member
mnie ciekawi dla czego są tak różne końcowe oceny TV a opisy pod zdjęciami i same zdjęcia z testów są bardzo podobne jak nie prawie identyczne - Sony 49x8309 a Philips 55pus7600
 
Ostatnia edycja:

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rzeczywiście podobne. Philips miał zawsze dobre rozwiązania tylko czasami oprogramowanie szwankowało. Ale wysokie modele były udane. Sam jeszcze używam w mieszkaniu służbowym philipsa 37 cale z abilightem. nadal odbiera nieźle.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A wg mnie to bardzo ważna nagroda. Najlepszy do zakupu - czyli nic tylko kupować ( klasa cena do jakości).
 

dream4you

New member
dzisiaj w Saturn oglądałem modele Sony x8505 i 9505 w 55 i 65" i mam wrażenie, że obraz jest ładniejszy na 55" bo na 65" już było widać "kasze"( jakby pikselki) z 2 metrów i sygnał był 4k - dobrze to widać np. na tle nieba

widziałem też Samsung 65sj9000 i obraz bajkowy, ładniejszy niż na tych soniakach ale zakrzywiony a do powieszenia na ścianie jakoś tak dziwnie zakrzywiony.

Philipsa 7600 nie mieli tylko stare modele i odradzali.

Lg 55 ...950 także piękny obraz, bardzo realne kolory, kontrast super.

no i teraz się wacham co kupić 55 czy 65" ( pewenie 60" ) było by idealnie ale raczej nie w tych modelach co warto kupić.

Czy 65" to nie będzie za dużo jak na sygnal z nc+ z odległości 2,20 m ?
 

jarek9306

New member
o a ja bym się nie zgodził testowałem na jednym sygnale stojące obok siebie 55js9000 i 55x8509c i jestem przekonany ze soniak lepiej odbierał a konketetnie na plus dla samsunga lepsza czerń ( ogladając na wprost) samsung bardzo kąty gubił o wiele bardziej niż sony kolorystyka bardzo podobna aczkolwiek też na plus dla sony ale taki minimalny (to w sumie już gusta) ale co mnie zraziło to pływająca trawa na samsungu przy pościgu konnym ( trailer filmu) obraz w trybie standard na obu.
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bym raczej brał 55 cali. Samsung świetny na wprost ale kąty słabe. Rozważ Sony i Panasonica, ewentualnie LG z oledem.
 
Do góry