TV 4K do 2,5tys?

LouisCypher

New member
Dzień dobry,
Tak jak w temacie, poszukuję TV (zależałoby mi na 4K) do 2,5tys.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 5 x 6 m.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Zależy - 2m do 5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? Zazwyczaj 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć na wysięgniku
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z boku
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? WiFi, smart
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? 2x HDMI
10.Jakie urządzenia ? Dekoder, konsola, laptop do filmów
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? około 4
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie wiem
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, 70%%
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 48 - 50"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Zależy
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2600
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie

A więc zbierając wszystko razem: zależy mi na telewizorze 48-50cali 4K do konsoli i gier, do +/- 2,5tys.
Od razu wspomnę: nie jestem jakimś mega fetyszystą, który będzie badał obraz z lupą i liczył piksele. Zależy mi na dobrej jakości wyświetlanego obrazu, tyle. Sam pomysł o 4k pojawił, bo stwierdziłem, że szukając telewizora, dlaczego by nie pójść ten krok do przodu i nie wziąć właśnie takiego? Zwłaszcza, że zapowiadana jest nowa wersja PS4 z obsługą 4k. Z racji tego, że TV będzie wykorzystywany głównie do gier, to zależy mi na jak najmniejszej wartości ms.
Moją uwagę przykuły trzy modele:
- Samsung UE48JU6000 z 28ms,
- Samsung UE48JU6400 z 26,4ms,
- Philips 49PUT4900 z 24ms
Wszystkie te urządzenia teoretycznie spełniają moje wymagania, aczkolwiek wiadomo, że w praktyce może być inaczej, dlatego właśnie piszę tu z prośbą o pomoc.

PS wiem, że 'prawdziwe' 4K to jest budżet rzędu 8-10tys, nie mniej jednak, jeśli się uda, chciałbym spróbować znaleźć coś właśnie w tym przedziale około 2,5tys, jeśli jakość obrazu będzie lepsza od TV FHD w tym budżecie.
Z góry dziękuję za pomoc i opinie.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Napiszę bez ogródków i owijania bawełny. Wszystkie są tak samo słabe, więc bierz Philipsa bo 1 cal więcej i szybszy.
 

LouisCypher

New member
Słabe z jakiegoś konkretnego powodu, czy tak po prostu bo tanie? I czy jest to na tyle deal-breaker, że nic z tego nie jest warte kupna? Jak już wspomniałem, zdaję sobie sprawę, że dobre 4k to jest budżet 8-10k zł, aczkolwiek ja pewnie nawet tego aż tak bardzo nie zauważę, bo w tych tematach jestem raczej 'zwykłym, szarym zjadaczem chleba', a nie specjalistą skupiającym się na każdym detalu. Zależy mi głównie na przyzwoitym obrazie i dobrej reakcji. A więc wracając do tematu: czy ktoś potrafiłby mimo wszystko ocenić jakkolwiek pozytywnie któryś z tych modeli, albo doradzić coś innego?
 

vigoo

Banned
Ale jak tu szukać pozytywów, jak wszystkie te TV są na słabych matrycach 50Hz. Nie lepiej wybrać dobry FHD?
 

LouisCypher

New member
Jeśli uważasz, że kompletnie nie ma sensu brać żadnego 4K, a w zamian znajdzie się o wiele lepszy FHD to okej.ale czy rzeczywiście zrobi to aż taka różnice? Jeśli tak, bardzo prosiłbym o jakies przykłady tych lepszych TV
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do kwoty 2600 zł masz jeszcze :
- Philips 50PUH6400
- TCL 50s7806
- Sharp 49CFE7452
 
Do góry