TV 4K 65" do 6500 zł (Samsung/Sony/Philips)

Chattab

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30 m2 (salon otwarty na jadalnię)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z boku od południa, jest go sporo (przeszklona ściana - wyjście na taras)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sharp 32" HD-Ready
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K, HDR, 4xHDMI, wąska ramka (najlepiej srebrna)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD) ? 4K / HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder 4K NC+, soundbar Dolby Atmos, Blu-ray 4K
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, programy przyrodnicze
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak (YouTube, Netflix)
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie, dzieci sporadycznie Xbox
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem i w nocy
17. Preferencje co do wielkości? 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Smużenie, wypalanie, wolne przełączanie kanałów, nienaturalne barwy (zbyt jaskrawe)
19. Preferencje co do marki ? Samsung, Sony, Philips
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6500 zł

Chcę kupić TV 65" i waham się między kilkoma modelami:

* Samsung QLED QE65Q6FAM
* Samsung QLED QE65Q6FN (nowszy, ale nie ma tego "pudełeczka" Smart Connect)
* Samsung UE65NU8002
* Sony KD-65XE8505
* Philips 65PUS7303/12
* Philips 65PUS8303/12


Który z nich będzie miał najlepszy obraz w filmach Blu-ray i Ultra HD 4K?

Mam jeszcze takie dziwactwo, które utrudnia wybór. Chciałbym, żeby TV, kino domowe i odtwarzacz Blu-ray były "z jednej parafii" (ta sama marka). Nie jest to wymóg, ale preferencja. Skłaniam się ku soundbarowi Samsung HW-N950 lub ewentualnie Sony HT-ZF9 + Sony SA-Z9R (zależy mi na Dolby Atmos). Z kolei Sony ma chyba lepszy odtwarzacz BD 4K - Sony UBP-X800, niż Samsung UBD-M8500. I bądź tu człowieku mądry...

Pomożecie?
 

galaxteck

New member
Stoje przed takim samym dylematem. Poprzedni TV Sony 65W855C. Teraz mysle czy nie kupic Sony 70XF8305, nie brales go pod uwage? Najtaniej znalazlem za 6750 zl, a 5" wiecej :)
 

Chattab

New member
U mnie telewizor będzie wisiał na ściance, która ma dokładnie 152 cm szerokości. Więc ten Sony 70" wystawałby jakieś 2 cm z każdej strony. Chyba nie za dobrze by to wyglądało... A dlaczego myślisz akurat o tym modelu?
 

jasssu

New member
Jak taki budżet i Philipsa bierzesz pod uwagę to koniecznie zapytaj kikiego czy ma jeszcze model 8102, albo 8602.
Pierwszy ma podświetlenie strefowe.
A drugi technologię kwantowej kropki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z bardzo dobrych modeli masz:
- Philips 65PUS8602 za 6999 zł

- Philips 65PUS8102 za 5999 zł
- Sony 65 XF8505 za 6199 zł
- Philips 65PUS8303 za 5799 zł
- TCL 65X2 za 5199 zł
- Samsung 65NU8042 za 5199 zł
- TCL 65D C 760 za 4999 zł
- Philips 65PUS7502 za 4999 zł
Jak będziesz niebieski masz jeszcze cały pakiet gratisów.
 

pitutek

New member
mam nadzieję,że autor się nie obrazi, że dopiszę się do tematu.
Bardzo bym prosił Kolegów o radę- zastanawiam się nad jakimś modelem z przekątną 65'. Zainteresował mnie model Panasonic TX-65EX600E. Pytanie ,czy w tych pieniądzach ( ok 4500zł) jest to dobry wybór? Telewizor do użytku podstawowego: filmy, sport z tv oraz ps3/ps4 .
Będę wdzięczny za podpowiedzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale chcesz mieć 65" z matrycą 50 HZ ?
Za 4999 zł masz 65PUS7502 z pełnym pakietem gratisów.
Szczególnie, że też do sportu.
 

pitutek

New member
Ale chcesz mieć 65" z matrycą 50 HZ ?
Za 4999 zł masz 65PUS7502 z pełnym pakietem gratisów.
Szczególnie, że też do sportu.


Wiesz co, czytałem opinie, że mimo niskich HZ ten tv płynnie radzi sobie przy oglądaniu sportu.Ale tak jak wiesz internet swoje ,a życie swoje..dlatego pytam.
Tes Philips też mnie zainteresował,ale tu z kolei spotkałem się z komentarzami wskazującymi na spore niedociągnięcia: właśnie w płynności obrazu, narzekania na upłynniacze oraz słabość matrycy ( kąty i clouding)
 

agricola

New member
Clouding jest osobny dla każdego egzemplarza, tak więc przed zakupem przejrzyj model, który Cię interesuje. Natomiast kąty dla TV z matrycą IPS nie powinny stanowić problemu, ten telewizor w ogóle nie powinien mieć takiej wady.
 

pitutek

New member
Ok- dzięki za wskazówki . Problemem może być jedynie wcześniejsze obejrzenie tv , bo planowałem zakup przez internet. Ale może rzeczywiście z tego zrezygnować na rzecz obejrzenia w sklepie stacjonarnym...
 

agricola

New member
Pamiętaj, że kupując przez internet masz prawo do zwrotu. Po prostu jakby Ci się nie spodobał ten clouding to odsyłasz i zastanawiasz się co zrobić dalej.
 
Do góry