TV 4K 55-60" do 7 tys.

pool275

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 24 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? szerokość pokoju 3-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Okno z prawej strony
7. Jaki masz obecnie telewizor? Aktualnie brak
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? - jak najlepsza jakość obrazu, dobrze, jeśli byłby widoczny efekt HDR
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? głównie PS4, Netflix
10. Jakie urządzenia będą podłączane do TV?
- Laptop
- PS4
- Kino domowe
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 2h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Według mnie lepsza matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, seriale
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Bardzo rzadko
15. Czy zamierzasz grać w gry - tak
16. Preferencje co do marki? Panasonic, Sony
17. Preferencje co do wielkości? 55"-60"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nierównomierne podświetlenie, nienaturalne kolory,
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? głónie wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 7000zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie

Bardzo proszę o pomoc w wyborze. Na dniach muszę kupić TV. Po wstępnej analizie wpadły mi w oko 2 modele:

- PANASONIC VIERA TX-58EX780E

- SONY BRAVIA KD-55XE9305

Jeśli chodzi o Sony, to martwi mnie podświetlenie u góry i na dole ekranu, przy wyświetlaniu filmów z czarnymi pasami, białe poświaty wyglądały tragicznie.

OLED'a nie chcę, jeszcze nie są dopracowane. Może za kilka lat :p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 55PUS8602 za 5599 zł z kropkami kwantowymi.

A większy - czyli 65" Ci nie wchodzi ?
 

rafaaaal

Member
W kwocie do 7tyś tak jak piszą już Oled, jednak ja bym wolał mimo wszystko 65PUS8102 - rozmiar jednak ma znaczenie a TV jest na prawdę fajny;)
 

destructor

New member
Bez reklam
Bierz tego Panasonica, daje najpłynniejszy obraz a nie oled. Weź pendriva a dynamiczną akcją, jak np. piłka nożna i w sklepie zobacz jak oledy grają, ja się załamałem.
 

pool275

New member
Zdecydowałem się na Panasonica :) jakieś kropki kwantowe i inne cuda marketingowe na mnie nie działają, a OLED'y póki co nie robią na mnie wrażenia. Za kilka lat, jak technologia będzie dopracowana, to może się skuszę ;) Pozdrawiam.
 

destructor

New member
Bez reklam
Lepiej pod jakim względem? :D Bo ja nie zauważyłem żadnego na lepiej. Tylko nie zaczynaj o milionie aplikacji bo to nie ma związku ze zwrotem "gra lepiej". W płynności TCL do Panasonica to jak syrenka do mercedesa. Widziałem na kilku egzemplarzach, więc wiem co mówię.
 

strazakp

Banned
Lepiej pod jakim względem? :D Bo ja nie zauważyłem żadnego na lepiej. Tylko nie zaczynaj o milionie aplikacji bo to nie ma związku ze zwrotem "gra lepiej". W płynności TCL do Panasonica to jak syrenka do mercedesa. Widziałem na kilku egzemplarzach, więc wiem co mówię.
100% zgody. Potwierdzam bo Panasonic w płynności bije wielu a tym bardziej tcl
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na głupie zaczepki obraz jest najlepszym wytłumaczeniem.
Nie widziałem a wiem- -wow !

20770179_1488594097869043_5917194064194862417_n.jpg



20769937_1488594131202373_1290593484779592116_n.jpg


Z lewej TCL C70 , z prawej Panasonic EX780.
I po co opluwać... ?
 

strazakp

Banned
Do zdjęcia obraz można sobie ustawić dowolnie tak by jeden był lepszy a drugi gorszy....zależy który tv chcemy sprzedać. W sklepach też specjalnie ustawiają obraz pod marketing.
 

rafaaaal

Member
Do zdjęcia obraz można sobie ustawić dowolnie tak by jeden był lepszy a drugi gorszy....zależy który tv chcemy sprzedać. W sklepach też specjalnie ustawiają obraz pod marketing.


Nawet jeśli jak już sugerujesz celowo gorzej ustawił Panasa.... To i tak pokazuje jaki obraz potrafi dać TLC, a głównie o to tu chodzi.
Płynności tu nie ocenimy. Jednak obraz dla większości może być wystarczający, a jak nie chce dużo wydać to fajna opcja by nie mało złotówek zaoszczędzić.
 

Mangus112

New member
Zdjęcia tylko potwierdzają to, że telewizji wystarczy TCL. Pewnie w płynośći czy w czerni panas byłby lepszy, ale i tak TCL daje radę.
 

janusz

New member
Bez reklam
Tylko tyle zostało po Panasonicu, mogą zabraniać wstawiać zdjęcia. Na szczęście ludzie przed zakupem widzą to nieszczęście w sklepie. Stąd sprzedaż w promilach, poza kilkoma osobami którzy mają sentyment do Panasonica/Technicsa z Pewexu (sorry jeszcze plazmy były super).
 
Do góry