TV 49-50" 2-3tyś tylko nie philips

Krzysieekk

New member
Jako, że zawiodłem się na Philipsie 49PUS6561 i oddałem go dosłownie po kilku godzinach oglądania to szukam czegoś innego w podobnym przedziale cenowym 2000- 3000zł.

Moje wymagania:
-49-50",
-smart tv (niekoniecznie android - główny powód zwrotu Philipsa, opinie na internecie są podzielone, może trafiłem na wadliwy egzemplarz, że wszystko się wysypywało - dźwięk, wifi, problemy z podłączeniem komputera)
-dobra jakość obrazu - 4k niekoniecznie- sygnał kablówka.
-dobre wykonanie samego telewizora
- tv oglądany jest głownie wieczorami, w linii prostej.
- kolejna zmiana ok. 4-5 lat

Marki, które biorę pod uwagę : Panasonic, Sony, LG, Samsung.
Za wszelkie sugestię będę wdzięczny.
 

hops

New member
Miałem podobny dylemat, kupiłem 55PUS6561 i następnego dnia zwróciłem do sklepu. Głównie przez fatalną matrycę z bardzo widocznymi ulotami światła i srebrnoszarą czerń. Android działał znośnie ale raz zawiesił mi telewizor tak, że dopiero odłączenie od zasilania pomogło :-D

Ostatecznie zmieniłem TV na Panasonica 50DS630E i mogę podpowiedzieć:
- funkcje smart dosyć ubogie w porównaniu do Androida, mało aplikacji, przeglądarka często nie radzi sobie z odtwarzaniem filmów ze stron, jeśli chodzi o dostęp do aplikacji typu YT, ipla, Netflix to powinno wystarczyć,
- matryca 120Hz na duży plus, bardzo dobry kontrast, czerń jest głęboka, kanały HD z kablówki wyglądają nieźle, do oglądania wieczorem nadaje się na pewno lepiej niż Philips, naprawdę nie mam większych zastrzeżeń do obrazu,
- kąty widzenia mimo, że jest to matryca VA jak dla mnie są lepsze niż na IPS w Philipsie, gdzie pod niewielkim kątem czerń zaczynała jeszcze bardziej srebrzyć, tutaj kolory bledną ale dla mnie jest to bardziej akceptowalne niż to co się działo na Philipsie,
- jakość wykonania jest ok, stopka jest metalowa ale ramka już plastikowa, spasowanie bez zarzutu.

Ogólnie jestem zadowolony. Jest kilka telewizorów robiących konkurencję Panasonicowi ale chyba tylko ten można bez problemu kupić, polecane Sony czy LG są już na ogół niedostępne. Naprawdę biednie jest z aplikacjami ale z drugiej strony mimo, że u mnie Android na Philipsie działał nieźle (i był dołączony fajny pilot z klawiaturą qwerty) to nadal do trochę bardziej wymagających rzeczy wolę smart tv w postaci laptopa po HDMI, co kto lubi.
 

maniek530

Banned
Zobacz jeszcze Samsunga 50j6240 (spokojnie zmieścisz się w cenie) - matryca 120Hz, Tizen działa bardzo płynnie, matryca VA ze świetną czernią, kąty jak na VA dobre, FHD na 4 lata w sam raz
Jak dobrze poszukasz albo trafisz na promo to poniżej 3k plz dostaniesz 60" :)
 

Krzysieekk

New member
Miałem podobny dylemat, kupiłem 55PUS6561 i następnego dnia zwróciłem do sklepu. Głównie przez fatalną matrycę z bardzo widocznymi ulotami światła i srebrnoszarą czerń. Android działał znośnie ale raz zawiesił mi telewizor tak, że dopiero odłączenie od zasilania pomogło :-D

Ostatecznie zmieniłem TV na Panasonica 50DS630E i mogę podpowiedzieć:
- funkcje smart dosyć ubogie w porównaniu do Androida, mało aplikacji, przeglądarka często nie radzi sobie z odtwarzaniem filmów ze stron, jeśli chodzi o dostęp do aplikacji typu YT, ipla, Netflix to powinno wystarczyć,
- matryca 120Hz na duży plus, bardzo dobry kontrast, czerń jest głęboka, kanały HD z kablówki wyglądają nieźle, do oglądania wieczorem nadaje się na pewno lepiej niż Philips, naprawdę nie mam większych zastrzeżeń do obrazu,
- kąty widzenia mimo, że jest to matryca VA jak dla mnie są lepsze niż na IPS w Philipsie, gdzie pod niewielkim kątem czerń zaczynała jeszcze bardziej srebrzyć, tutaj kolory bledną ale dla mnie jest to bardziej akceptowalne niż to co się działo na Philipsie,
- jakość wykonania jest ok, stopka jest metalowa ale ramka już plastikowa, spasowanie bez zarzutu.

Ogólnie jestem zadowolony. Jest kilka telewizorów robiących konkurencję Panasonicowi ale chyba tylko ten można bez problemu kupić, polecane Sony czy LG są już na ogół niedostępne. Naprawdę biednie jest z aplikacjami ale z drugiej strony mimo, że u mnie Android na Philipsie działał nieźle (i był dołączony fajny pilot z klawiaturą qwerty) to nadal do trochę bardziej wymagających rzeczy wolę smart tv w postaci laptopa po HDMI, co kto lubi.

Mój musiałem wyłączać z prądu chyba 5 razy, z czego raz resetowałem cały soft ale nawet to nic nie pomogło. Jeśli chodzi o sam obraz, na moje oko był bardzo dobry - domyślam się ze to efekt kalibracji. Sam pilot kiepski, na duży plus klawiatura, ale układ przycisków w postaci jednolitej warstwy mega słaby, po ciemku nie wiedziałem na co naciskam.

Zobacz jeszcze Samsunga 50j6240 (spokojnie zmieścisz się w cenie) - matryca 120Hz, Tizen działa bardzo płynnie, matryca VA ze świetną czernią, kąty jak na VA dobre, FHD na 4 lata w sam raz
Jak dobrze poszukasz albo trafisz na promo to poniżej 3k plz dostaniesz 60" :)

Panasonic bardziej mi się podoba, natomiast za Samsungiem przemawia Tizen, który z mojego doświadczenia działa płynnie i nie ma z nim problemów. Postaram się poszukać obu modeli i zobaczyć jak wyglądają i świecą na żywo.

ps. Czy idzie jeszcze dorwać Samsunga z pilotem z multimedialnym ?
 

voodoo_man

New member
Zobacz jeszcze Samsunga 50j6240 (spokojnie zmieścisz się w cenie) - matryca 120Hz, Tizen działa bardzo płynnie, matryca VA ze świetną czernią, kąty jak na VA dobre, FHD na 4 lata w sam raz
Jak dobrze poszukasz albo trafisz na promo to poniżej 3k plz dostaniesz 60" :)
Cześć, możesz potwierdzić jakoś ze ta matryca ma 120Hz?

Wysłane z mojego m3 note przy użyciu Tapatalka
 

maniek530

Banned
Cześć, możesz potwierdzić jakoś ze ta matryca ma 120Hz?

Wysłane z mojego m3 note przy użyciu Tapatalka

IMG_20161127_123644_resized_20161128_125132246.jpg
 

voodoo_man

New member
Ok dzięki za info. Rozumiem, że wersja 50 cali też będzie na matrycy sharpa 120hz?

Wysłane z mojego m3 note przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

voodoo_man

New member
Na forum pisali - Sharp albo Innolux a to chyba obojętne.

Szkoda, że promocja w MM się już skończyła
Obojętne, ważne jest 120Hz. Nie pokojarzyłem tego modelu z tymi parametrami... Wczoraj miałem brać Panasa Ds630e w MM właśnie w tej promocji ale żona zakazała z uwagi na srebrną ramke... 😤

Wysłane z mojego m3 note przy użyciu Tapatalka
 

Malix7

Member
Dla mnie go dyskwalifikuję, ale ja się uparłem że następny będzie z dwoma suwakami :) Za tą cene co był w mm niecałe 3k to może być
 

Malix7

Member
Sorka miałem na myśli 60" mniejsze monitorki mnie nie interesują :)
To już lepiej było brać 55" 50" ma chyba matrycę 60hz ale już nie jestem pewien.
 
Do góry