TV 49" 100hz, 10bit, VA, 4k, 3500 pln

josephson

Member
Witam,

Jak w temacie są na rynku tv które spełniają warunki? Szukam ekranu do drugiego pokoju, obecnie stoi tam poczciwa Toshiba 40xv733. Aha ważna kwestia to stabilizacja obrazu bez artefaktów taka jak ta w Tośce. Zastanawiam się czy w ogóle możliwe jest żeby zmieścić się w tym budżecie.

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
 

kowal_and

New member
Jedynym ze 100Hz w tej cenie o którym wiem jest Philips 49PUS6561 aczkolwiek są co do niego mieszane opinie użytkowników. Do tego to matryca na IPS. Powinieneś się zdecydować czy potrzebujesz LCD z matrycą na IPS czy VA.
Jeśli zrezygnujesz ze 100Hz to modeli będzie już więcej.

Dodatkowo 10bitowy panel w tej cenie nie będzie standardem (Samsungi w tym przedziale cenowym mają tylko 8bit panele).
Ew. TCL-e P60 i C70 mają 10bit panele. Może znajdzie się jakiś LG z 10bit panelem. Poszukaj ew. cech danych modeli na DisplaySpecifications - Specifications and features of desktop monitors and TVs .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz bardzo dobre modele w tej klasie, które powinny spełnić oczekiwania PHilips 49 PUS 6561 za 2950 zł
PHILIPS 49pus7101 za 3599 zł
Obydwa mają matryce 4K i 100Hz
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Kolega kiki pisze dobrze, ale nawet 7101 jest na ips i ma takie artefakty, że stylu i Picasso by pozazdrościł. Zatem albo zbieraj kasę na spełnienie oczekiwań, albo okroj je do posiadanych funduszy. Jeśli to ma być drugi tv, sugeruję drugie rozwiązanie.
 

josephson

Member
A jak z czernią w pus7101? Jest to ważne bo często gram/oglądam po ciemku lub w półmroku. Jakby jeszcze było mało artefaktów to pewnie bym wytrzymał 😂 w philipsie na pewno na plus ambilight i pilot z qwert (które podobno się wyciera).
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Tak jak napisałem, albo rybki albo akwarium. Nie istnieje telewizor, którego oczekujesz za 3500 zł.
 

josephson

Member
A PANASONIC TX-50EX700E ma co prawda 50 hz, ale reszta ok i cena też do przełknięcia. Ma Netflixa, a to mi w zasadzie wystarczy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To w zupełności a takim zestawieniu wystarczy Ci TCL 460 z 2250 zł
Ma znacznie lepsze aplikacje , czerń i możliwości !
 
Do góry