TV 48"-50" w kwocie ~3500zł.

Talesz

New member
Witajcie, zacznę standardowo.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
2,5 - 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem?
1
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
Na wprost.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć?
Wisieć.
6.Jak słońce świeci w pokoju?
Tv naprzeciwko okien, w oknach żaluzje.
7.Jaki masz obecnie telewizor?
Nie mam
8.Co chcemy aby telewizor posiadał?
Dobrą matrycę z żywymi kolorami i czernią. Sprawdzającą się do gier, min 100Hz. Smart też by się przydał, choćby do puszczania internetowego radia, lub playlist z Youtube.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
Pc, konsola, telewizja naziemna, z czasem cyfrowy polsat.
10.Jakie urządzenia?
Pc, konsola.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
3-5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
Brak preferencji.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
Sportowe, dynamiczne.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie?
Z poziomu wbudowanej przeglądarki raczej nie. Prędzej przez pc.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Tak, przez większość czasu kożystania z tv.
16.Preferencje co do marki?
Brak.
17.Preferencje co do wielkości?
48"-50"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach?
Słaba jakość obrazu. Brak czerni. Efekt smużenia. Lagi w menu.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
Wieczorami. W nocy oglądanie przy zgaszonym świetle.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
Około 3000, lecz jak warto to dopłacę do 3500-3700.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne?
Zbędny bajer, więc obojętne.
22. Jaką rozdzielczość ma powsiadać telewizor?
W tej kwocie raczej nie dostanę dobrego 4K.

Pomogliście mi uniknąć błędu kupując słabego Samsunga UE48JU6000 więc teraz potrzebuję wskazówek, aby kupić porządnie. Ciężko jest mi tak naprawdę stwierdzić konkretnie co chcę i czego wymagam, bo nie mam dobrych wzorców. W sieciówkach większość tv to budżetowce ze słabym hardware. W skrócie, zależy mi przede wszystkim na jakości obrazu. Wolę obraz bardziej ostry. Na tv będzie dużo grane. Miałem okazję pobawić się chwilę Sony FWL-55W805C i o ile obraz był dla mnie !świetny to w menu zasmuciłem się. Telewizor za tyle kasy strasznie lagował w menu. Momentami nie reagował na polecenia < czegoś takiego na pewno bym nie chciał doświadczać codziennie. Mimo to kwestia posiadania android tv jest ciekawa. Czy faktycznie Philips radzi sobie z nim o wiele lepiej? Do tv również będzie podłączony amplituner.

Powiedźcie mi jeszcze jedną rzecz. Jakiego opóźnienia mogę się spodziewać podłączając PC do TV przez 10m kabel hdmi?

Pozdrawiam.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam cyt:Obraz w Sony jest świetny i tego nikt nie neguje: Sony nie produkuje swoich matryc,takie same matryce jak i obraz ma Panasonic,Philips,czy Samsung, procesor w Sony często jest taki sam jak w tych innych firmach a bywa,że jest starszego typu,to kolejna teoria spiskowa nie mająca potwierdzenia w faktach ? Marketing działa jak sprzedaż jest cieńka...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DO Twoich potrzeb najlepsze rozwiązania to modele na matrycy natywnej 100Hz:
- Sony 50W809 z Androidem
- Philips 48PFS8209 z poczwórnym Ambilightem, PIP, Kamerą Skype, Androide, wsparciem flasha, Kodi, MxPlayer, Dual play, Ambivoox, wifi smart screen, miracast.
- Philips 50PFY 6550 z potrójnym ambilightem i ANdoidem
- Samsung ok. ale ze starych - czyli 50 H 6400
 

Talesz

New member
Do Sony od początku byłem nastawiony sceptycznie. Ich tragiczny serwis w przypadku Vaio i teraz kilka historii z PS4 odpychają mnie. W dodatku przekonałem się na własnej skórze jak działa AndroidTV na Sony. Skreślam tę markę.

Philips. Zapytałem czy też ma problemy z androidem i odpowiedzi nie otrzymałem. Ja rozumiem, że tematy które powstają w tym dziale często się powtarzają, ale liczyłem że oprócz kopiuj wklej dostanę odpowiedzi na pozostałe pytania.

Samsung. Stary, ale wszędzie polecany H6400. Czy jego matryca ma natywne 100Hz? Gdzieś mi się przeczytało podczas wertowania stron, że mają 50Hz. Jak w nim z inputlagiem?W sumie biorę go pod uwagę ponieważ jest problem z tymu Androidami, jest najtańszy (w neonecie za 2639zł), jego smart chodzi szybko, tylko nie wiem jak z jakością obrazu porównując np. do w/w Sony FWL-55W805C. Jak jego matryca ma się do matryc z tegorocznych modeli jeśli chodzi o moje wymagania? @Kiki na pewno używałeś każdego z nich, powiedz coś więcej.
 
Ostatnia edycja:

jacekno1

New member
Ja również polecam Philips pfs48 8209/12 którego niedawno kupiłem od Kiki ze względu na dobrą cenę plus kalibracje obrazu. Pierwszy raz kupiłem Tv przez telefon i powiem szczerze że miałem obawy w końcu trochę trzeba było zapłacić ale wszystko przebiegło bezproblemowo Wygląd tego Tv naprawdę robi wrażenie obraz powala na kolana do tego ambilight z czterech stron i android którego najbardziej się obawiałem jeśli chodzi o płynność działania i muszę powiedzieć że jak do tej pory nie zamulił ani razu. Super pilot i dobra łączność z moim lg g2. Długo szukałem tv dla siebie mnustwo przeczytanych for i wszelakich opinii i wybór padł właśnie na ten model chciałem kupić 55" ale już nie było czego nie żałuję bo 48" okazał się strzałem w 10... Mogę z czystym sumieniem polecić ten Tv jestem Mega zadowolony tylko jedna wada - od tygodnia się nie wyspiam 😄

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak to dział, radość przyćmiewa zdrowy rozsądek.
Ale Jakość wynagradza oczekiwanie i niepokój przed zakupowy.
 

Talesz

New member
Odświeżę. Z Androida rezygnuję zdecydowanie. W805C mnie do niego zraził. Postanowiłem, że wezmę tańszą opcję czyli H6400. Najpierw pewna sieciówka na N. olała mnie jako klienta i świetnie, bo okazało się, że najtańszą ofertą internetową na 48" jest oferta sklepu z mojego miasta. Drążyć dalej wersja 50" jest droższa o niecałe 200zł. Już miałem ją zamawiać, ale dziś podjechałem jeszcze do mniejszego saloniku rtv i jak raz na stole stał 55" calowy model H6410. Biały, ale trudno. Cena obniżona przez wadę matrycy (którą można spokojnie zaakceptować) do poziomu internetowej ceny 50" . Jednak nie wiem czego to wina, ale wydawało mi się, że nawet po wejściu w smart obraz nie był tak ostry i wyraźny jak na 48" wersji którą bawiłem się kilka dni wcześniej we wspomnianym sklepie neo. Skalowanie SD również mizernie wyglądało. Film na YouTube który oglądałem na W805C niestety nie chciał się odpalić w FHD zapewne przez słabą jakość internetu w sklepie. Tak samo TVNPlayer po przestawieniu na HD słabo wyglądał. I tak się zastanowiłem czy możliwe w ogóle jest np. podmienienie matrycy od słabszego modelu do lepszego? Egzemplarz z zagranicy więc może coś kombinowane i dojdzie mi sprawdzenie przede wszystkim czasu pracy telewizora. Jak w tych modelach dostać się do menu serwisowego? Podjadę jeszcze z pendrajwem z testowymi plikami i definitywnie sprawdzę jakość. Matryce z wersji 48" różnią się jakoś od 55"? Jak będzie ok to warto wziąć te 55"?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Raczej to są modele po refreshingu, stąd akceptowalna cena do jakości.
Z zagranicy - więc dopytaj też dobrze o gwarancje bo Samsung Polska nie toleruje wszystkich. Wówczas ... sam sobie dopowiedz.
Jeśli wszystko ok. brałbym 55" i to biały.
 
Do góry