TV 47" LG lub Samsung lub...

juzik

New member
Witam.
Zbierałem się nie raz do zakupu ale w końcu muszę. Do świąt kupuję nowy Telewizor, proszę o poradę.
Na wstępie "waruneczki":
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
25 m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
4m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
Jedna osoba, czasami dwie

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
raczej na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
wisieć

6. Jak słońce świeci w pokoju?
typowego świecenia słońca bezpośrednio na telewizor nie ma, ewentualnie w lato jak już zachodzi.

7. Jaki masz obecnie telewizor?
Sony KDL-40U2530

8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
Najważniejszy dobrze i sprawnie działający SMART, dużo filmów, bajek z dysku twardego podłączonego najlepiej do routera, dobrze działający DLNA aby łatwo rzucić obraz z tableta czy laptopa na ekran TV, obraz też ważny, ale patrząc na mój stary TV każdy będzie cudem,

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
Głównie tv naziemna cyfrowa później ew. Polsat cyfrowy więc sprawne połączenie tunerów SAT i TV jest wymagane.

10 .Jakie urządzenia?
XBOX lub PS4, proste DVD

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
Około 8-10 godzin głównie wieczorem

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
Nie wiem

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
Głównie kanały filmowe, sportowe, bajki

14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
to zależy czasami na pewno, ale raczej rzadko

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Zamierzam XBOX albo PS4 powiedzmy 1h dziennie

16. Preferencje co do marki?
LG, Samsung?

17. Preferencje co do wielkości?
minimum 47 cale

18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
Najbardziej drażni mnie fatalnie rozwiązane menu i wolno działające info o programach.

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
Zdecydowanie wieczorami

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
Około 3000 zł

21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
Mogłoby mieć, fajnie jak pasywne bo podobno nie męczy wzroku


Moje typy są następujące:
lg 47LB700V lub LB731V
Samsung UE48H6400
Na początku zdecydowany byłem na Samsunga. Dziś w MM Pan sprzedawca dość mocno przekonał mnie do LG, że mają swój soft coś jak w IPHONE, że działa super, że szybciej, okulary pasywne, matryca IPS (tu przyznam,że miał rację bo przejście na IPSa na monitorze to była duża różnica dla mnie), ale jak się na forum naczytałem o tym ich sofcie to dramat się okazało stąd zgłupiałem i proszę o poradę.

juzik
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twojej klasy cenowej masz jeszcze:
Toshibę 47L7453
Panasonica 50 AS650
Philipsa 47PFS7109
A jak chcesz zaoszczędzić to Panasonic 48AS640.
Matryca IPS ma lepsze kąty i kolory oraz pasywne 3D
Matryca VA ma lepszą czerń i głębię obrazu oraz aktywne 3D.
 

juzik

New member
Do Twojej klasy cenowej masz jeszcze:
Toshibę 47L7453
Panasonica 50 AS650
Philipsa 47PFS7109
A jak chcesz zaoszczędzić to Panasonic 48AS640.
Matryca IPS ma lepsze kąty i kolory oraz pasywne 3D
Matryca VA ma lepszą czerń i głębię obrazu oraz aktywne 3D.

Kiki jak właśnie jest z tą czernią? Bo w testach faktycznie IPS ma słabszą, ale wczoraj stałem przed IPS i VA i dla mnie lepszą czerń miał IPS. I czy możesz coś powiedzieć na temat problemów z oprogramowaniem LG? Bo przyznam, że wczoraj przekonałem się lekko do IPS-a LG-kowego
 

WuMike

New member
Bez reklam
^^ W warunkach sklepowych, gdzie wokół jest cholernie jasno, czerń w IPS może wydawać się czarniejsza, gdy biały mocniej świeci lub załączony jest tryb lokalnego wygaszania matrycy - mające skutki uboczne w postaci pływającej jasności. Wielokrotnie sprzedawcy tak ustawiają TV, aby ukryć mankamenty tego, co w warunkach domowych wyjdzie na jaw.

VA, po kalibracji ma czerń strukturalną około 0.04 - 0.06 cd/m2, natomiast IPS nie schodzi generalnie poniżej 0.13 cd/m2. Wyjątkiem jest Sony X8505B, który zahacza o 0.09 cd/m2, ale to i tak jest szara czerń natywna.
 

juzik

New member
^^ W warunkach sklepowych, gdzie wokół jest cholernie jasno, czerń w IPS może wydawać się czarniejsza, gdy biały mocniej świeci lub załączony jest tryb lokalnego wygaszania matrycy - mające skutki uboczne w postaci pływającej jasności. Wielokrotnie sprzedawcy tak ustawiają TV, aby ukryć mankamenty tego, co w warunkach domowych wyjdzie na jaw.

VA, po kalibracji ma czerń strukturalną około 0.04 - 0.06 cd/m2, natomiast IPS nie schodzi generalnie poniżej 0.13 cd/m2. Wyjątkiem jest Sony X8505B, który zahacza o 0.09 cd/m2, ale to i tak jest szara czerń natywna.
Wy się znacie ja nie. Powiedzcie jaki cel mają Panowie np. z MM w ustawianiu tak, żeby IPS LG lepiej wyglądał od każdego innego? Najwięcej zarabiają na LG? Przecież to jest jakieś 15% telewizorów na stanie Media Marktu
 

WuMike

New member
Bez reklam
To chyba logiczne, że najpierw chcesz sprzedać towar:

A. Z największą prowizją
B. Gorszej jakości

Lepsze modele i tak znajdą swoich nabywców.
 
Do góry