Tv 47-50 do 3000zł

niedzwiedz19

New member
Witam, chcę kupić telewizor gdyż stary LG 32 idzie do sypialni. Czytam to forum od kilkunastu dni i czym więcej czytam tym mniej zdecydowany jestem. Generalnie budżet do 3000zł, niestety więcej nie mam. Formularz:

1. Odległość od ekranu: 3,5 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: okna od strony południowej więc popołudniu i wieczorem
3. Jak duży jest pokój: 24m2
4. Preferowana technologia: LED?
5. jaki masz obecnie telewizor: 32 cale, LCD
6. jakie programy najczęściej oglądasz/do czego ma służyć konsola: TV Cyfrowa, dużo sportu, głownie piłka nożna,mniej konsola
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem 70% w dzień 30%
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy małym świetle
9. wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry - wyrazisty
10. matryca błyszcząca czy matowa: nie wiem
11. preferowana wielkość telewizora: 47-50 cali, na więcej niestety nie mam kasy
12. preferowana marka: brak
14. jakie urządzenia będą podłączone: dekoder, konsola, amplituner
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: , tv 80% , konsola 20%
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: siedzimy na wprost, pod kątem tylko na stojąco ale rzadko
17. czy ważne jest wifi : tak
18. czy będziesz korzystać z widgetów: raczej tak
19. czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: tak
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : ja nie, żona może czasami
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : może, nie musi
22. ma mieć 3D: może
23. ma mieć slot na karty SD: nie
24. ma mieć tuner DVB-S:
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI, amplituner audio cinch
26. Jaki masz sygnał: cyfrowy
27. ile programów HD: ok 12
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: w tygodniu ok 4-5, w weekendy ok 6-8
28. ma stać czy wisieć: wisieć
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu, w miarę szybko działający internet, you tube (bajki dla syna)
32. Ile osób ogląda: zazwyczaj: 2-4
33. Jaka klasa cenowa: maks. 3000 zł

Pierwotnie myślalem o LG 47LA660S. Sąsiad ma i jakoś obraz mnie nie przekonuje, jest za mało ostry, może to kwestia ustawień i w dodatku podczas meczu widać smużenie piłki. Później LG 47LB670 (ale czytałem o powidokach).
Teraz waham się, może Samsung 48H6400 (oglądałem w sklepie obok siebie z LG 47LB670 i nie widziałem rożnicy mimo innej matrycy wiec nie wiem czy jest sens go kupować), może Panasonic 47AS650 , może Sharp LC-50LE760E.
Czytam o tych matrycach, i sam nie wiem czy IPS czy VA, w sklepie nie widziałem różnicy, i mam mega mętlik w głowie.
pozdrawiam
 

Duch87

New member
Bez reklam
Philips 47PFH6309 z ambilightem, do tego jak grasz, to ma niski input lag, a to na konsolach się przydaje. Mam Phila u siebie w domu i jestem z niego bardzo zadowolony (model 6008).
 

firekage

New member
Bez reklam
Pierwotnie myślalem o LG 47LA660S. Sąsiad ma i jakoś obraz mnie nie przekonuje, jest za mało ostry, może to kwestia ustawień i w dodatku podczas meczu widać smużenie piłki. Później LG 47LB670 (ale czytałem o powidokach).
Teraz waham się, może Samsung 48H6400 (oglądałem w sklepie obok siebie z LG 47LB670 i nie widziałem rożnicy mimo innej matrycy wiec nie wiem czy jest sens go kupować), może Panasonic 47AS650 , może Sharp LC-50LE760E.
Czytam o tych matrycach, i sam nie wiem czy IPS czy VA, w sklepie nie widziałem różnicy, i mam mega mętlik w głowie.
pozdrawiam

48H6400 ma matrycę VA (120Hz) i przy VA nie ma problemów ze smużeniem, ale skoro mowa o piłce nożnej to ten telewizor też nie będzie idealny do oglądania meczy - dse/banding. Smużenia nia powinno być w ogóle przy VA. Model 650 Panasa to również IPS, a więc smużenie może być, do tego słabsza czerń względem VA. Sharpa w ogóle sobie daruj, to są, z tego co pamiętam, 50Hz telewizory.

W sklepie nie zobaczysz różnic między VA, IPS - w domu już tak. Wystarczy odpalić coś o dynamicznej scenie, albo oglądać w nocy, zwłaszcza materiał, który jest materiałem o ciemnym nasyceniu scen.

Ps - stare Philipsy olej, nie będziesz oglądać amibilighta, a matrycę. Do tego menu Philipsów...Samsung z nich wszystkim będzie mieć najbardziej płynne menu, najwygodniejszego smarta (piloty żyroskopowe, ale i wyższe LG to mają).

Jeśli chodzi o powidoki w LG - parę osób o tym pisało, ale nie wszyscy to potwierdzają.
 

firekage

New member
Bez reklam
Drobna uwaga - rozmawiamy o telewizorach czy monitorach komputerowych? Jaki jest sens prezentowania monitora do komputerów na matrycy IPS, gdy mówimy o odbiorniku telewizyjnym z taką***matrycą? Pomijam całkowicie to, że Eizo specjalizuje się w monitorach...komputerowych, a nie telewizorach.

Jeszcze jedno - pokazujesz sprzęt EIZO (tutaj od razu mówię, nie wiem kto im robi matrycę i to nie jest meritum), gdy Panasonic, z tego co pamiętam, stosuje bodaj matryce IPS od LG...a o nich idzie sporo poczytać.
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
kiki w jakiej cenie u Cienie jest ten Panasonic?
firekage- ty obstawiasz za samsungiem 48h6400 czy jednakjakieś LG?

Heh...właśnie to jest najzabawniejsze. Myślę o Samsungu z racji 120 Hz VA, 4 rdzeniowego procesora, szybkiego menu, świetnego smarta i pilota (choć to nie jest priorytetem), ale ze względu na banding/dse/clouding, o czym szeroko wspominano w tematach, jakoś nie palę się z zakupem, a na horyzoncie widzę 47AS640 od Panasa, też na VA, przy czym z wolniejszym menu, słabszym smartem...oraz LG (nie biorę pod uwagę 650, choć 47:B650 kosztuje w okolicy 2300, a patrzę na 67x za 2999 i 700/73x za 3000-3300)...ale ten jest na IPS, z najniższym kontrastem (Samsung i Panas mają kontrast w okolicy 4000:1, nie chcę teraz sprawdzać dokładnie), wynoszącym w okolicy 750:1, a i czerń będzie srebrzyć, przy czym to full-led z wygaszaniem, które tylko LG daje w tej cenie. Smart, czyli webos też w nich jest ok, z samym pilotem magic remote.

Nie ma jak sprawdzić czerni w LG w warunkach domowych, a w warunkach sklepowych (sam bawiłem się budżetowym 42LB5500 i też w warunkach dużego oświetlenia czerń była fajna) będzie ok. W sumie najbliżej serca jest mimo wszystko LG, ale boję się jednak nocnych seansów filmowych, które zamiast czerni, daszą mi srebro...jednak:

http://www.avforums.com/review/lg-lb730-47lb730-47lb730v-full-hd-1080p-led-lcd-tv-review.10452

I nadal nie ma pewności, a recenzję miał dobrą, bardzo dobrą, również z modelem 700V.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W sprawie cen napisz proszę na PW , bo nie wiem nawet jakie modele masz na myśli. A jak będziesz niebieski to masz kalibrację gratis i radyjko gratis.
 

niedzwiedz19

New member
dzis miałem okazję przyjrzec sie blizej AS750, samsung 48h6400 oraz lg47lb670.
Nie jestem specem od tv ale w warunkach w ktorych ogladalem najbardziej podobał mi sie LG, mega ostry obraz tylko zauważyłem zaciemnione rogi...nie zauwazylem "powidoków" mimo loga polsatu ktore bylo ponad 20minut.
Jedynie podczas meczu we wszystkich tv pilka podczas serwisu (tenis) była jak kometa, taka rozciągnieta...najmniej na samsungu, za to widoczne były takie jakby pasy pionowe...
i nadal jestem w kropce, ale poki co chyba LG seria LB...
kiki co z ta cena na priv?
 

firekage

New member
Bez reklam
wszystkie mialy tryb sklepowy,ktory przelaczylem na tryb dynamiczny,pozniej standardowy

Te tryby, o których wspominasz, nie odpowiadają na zasadnicze pytanie - czy włączone były algorytmy przyśpieszania obrazu bo mimo trybów, je da się wyłaczyć.

BTW - wczoraj robiłem dokładnie to samo co Ty, sprawdzałem Panasonica 640, Samsungi 6200 i 6400 w wersji H oraz LG w serii LB, modele 670/671, 700 i 730. Uważam, podobnie do Ciebie, że najlepszy obraz był na LG.

Ps - zmieniając IFC w Panasie, suwaki w Samsungu i tryby w LG, na każdym był płynny obraz w trakcie testowania prędkości - na forum dostępne są filmiki do tego (ot, chyba ten najbardziej znany:
https://www.youtube.com/watch?v=QSVmxd3NtEA&list=UUQ5oD7M-OoVfANFmp7yWN1w
filmik na stronie jednego z forumowiczów. Zmieniajać parametry przyśpieszacza, na każdym powinieneś mieć obraz płynny i bez smużenia.

BTW - pionowe pasy na Samsungu to banding...Zaciemnione rogi zobaczysz na każdym, Panas, Samsung, LG - każdy to miał w modelach, które oglądałem. Większy rozmiar od 40 cali...i efekt, jak widać. Skup się na bandingu i dse...bo z tym nie wytrzymasz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
niedzwiedz19 - Dokładnie tak, nie powinieneś tak ich porównywać jak porównywałeś.
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Dokładnie tak, nie powinieneś tak ich porównywać jak porównywałeś.

Żartujesz chyba. Ustawiałem je tak, jak JA chcę by były ustawione. Zjeżdżałem z podświetlaniem na minimum, dawałem na maksimum, wyłaczaem wspomagacze, włączałem wspomagacze i obserwowałem zachowanie odbiornika, jego prędkość wyświetlanego dynamicznego materiału. Filmy dostępne są między innymi na kanale jednego z użytkowników tego forum (speed test, banding test). Po to są ustawienia, by je zmieniać i sprawdzać, by móc porównać jak radzą sobie z dynamicznymi scenami.

PS - jeszcze raz powtórzę, każdy daje płynny obraz, gdy polepszacz pracuje. Bez polepszacza mógłbym ponownie wskazać, które m.in. na teście forumowym bandingu, miały mniejszy judder.
 
Do góry