TV 47-50 cali do 4000 zł 4K/FHD

zeniacki

New member
Witam, idą święta i polując na okazję chcę kupić jakiś tv do max 4tys najlepiej żeby był na dłużej więc 4k było by fajne. jeśli FHD to cena spada do 3000zł.
przyglądałem się takim modelom i nie wiem który wybrać może coś z tych a może inne..(teraz taki wysyp tych nowości...) :

LG 49UF850V
Sony KD-49X8005C
Samsung 50ju6872/6800(nie wiem czym się różnią) - mój faworyt ze względu na cenę i kryształki (nie wiem jak to wygląda w praktyce ale zainteresował mnie taki bajer :p) zależy mi na dobrych kolorach i z tego co widzę to niby ten samsung to ma... Chciałbym wybrać coś fajnego na dłużej więc proszę o pomoc i ewentualnie inne propozycje...

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? około 25m2
2. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? 2.0 -2.5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? 90% Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać.
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno z lewej strony, przez które światło pada na bok tv ale ale oglądam wieczorami więc bez różnicy.
7. Jaki masz obecnie telewizor? brak.
8. Co chcesz aby telewizor posiadał? dobry obraz a reszta mniej ważna...
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? tv naziemna + wifi (głównie oglądam online)
10. Jakie urządzenia? Komputer PC, telefon .
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? do 4.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, Youtube.
14. Czy zamierzasz surfować po internecie na TV? Czasami - głównie filmy online
15. Czy zamierzasz grać w gry? Czasami
16. Preferencje co do marki? Nie
17. Preferencje co do wielkości? wydaje mi się, że przy 2-2.5 m - 47"-50"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Brak płynności obrazu, zbyt jasne/ciemne podświetlenie, sztuczne kolory
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Raczej wieczorami lub w nocy.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Jeśli FHD to max 3000 , rozsądne 4k do 4000zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D? Nie koniecznie.
 

zeniacki

New member
Wygląda super tylko ma dla mnie dwie wady,pierwsza w postaci Ambilighta - będzie stał w takim miejscu, że światło będzie widoczne tylko z lewej strony...;/ -a naprawdę podoba mi się ten efekt gry świateł tylko szkoda, że by się marnował. A druga wada to android do którego jestem zrażony - miałem telefon z androidem i działał wolno jak diabli...nie wiem jak to wygląda w tv... no i ciekawi mnie czy jakość kolorów jest lepsza niż w takim samsungu z jakimiś tam kryształkami. TV chcę kupić na początku grudnia żeby był na święta więc jeszcze kilka dni jest na zastanawianie... ale wiadomo to nie 50zł i chcę być dumny z zakupu :p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ambilight nie jest wadą - bo go włączasz jak chcesz lub wyłączasz kiedy chcesz. Android działa tak jak pozwala łącze.
Wiele osób się o tym już przekonało. Mój w moim smartfonie Samsunga działa błyskawicznie. W telewizorze jest podobnie.

A materiały 4K masz z czego ?
 

zeniacki

New member
Na tą chwilę nie zastanawiałem się nad tym za bardzo bo nie było takiej potrzeby...nigdy nie miałem kontaktu z 4k i dlatego też biorę pod uwagę FHD ale prawdopodobnym źródłem filmów pozostanie Internet ew kupi się jakiś blueray albo konsolę... To filmy w fhd na 4k wyglądają dużo gorzej? Tv czym tańszy tym lepszy tylko zachwyciły mnie oledy ale są po za stawką a chciałbym chociaż namiastkę tej jakości kolorów i jestem wrażliwy na herce bo w wielu modelach mam wrażenie skakania obrazu...
 

WoofeR

New member
Czy mogę dołączyć się do wątku?

Mój budżet to również ~4000 zł z tym, że może to być zarówno telewizor FHD jak również 4K, budżet ten sam.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? około 15m2
2. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? 2 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 - 2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno z lewej strony, przez które światło pada na bok tv ale ale oglądam wieczorami więc bez różnicy.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic TX-P42S30E
8. Co chcesz aby telewizor posiadał? Zależy mi na Smart TV
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? TV naziemna (UPC)
10. Jakie urządzenia? PC, smartfon, dekoder UPC
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5, 6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Kanały informacyjne, filmy, TVN Player i inne z oferty Smart TV
14. Czy zamierzasz surfować po internecie na TV? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry? Nie
16. Preferencje co do marki? LG?
17. Preferencje co do wielkości? 49 - 50, może 55?
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Powolne menu, brak płynności obrazu, brak równomiernego podświetlenia
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ~4000 zł lub kilka zł więcej jeśli warto dopłacić.
21. Czy telewizor ma mieć 3D? Nie musi

Moje typy to:

1. LG 49UF8517 (aczkolwiek nie wiem jak się rozwiąże sprawa z powidokami w ww. modelach 7 i 8 serii)
2. KDL-50W809C (jednak doczytałem się informacji o Androidzie na pokładzie który ma problemy z płynnością działania)

I... dalej nie wiem.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Ciekawe kto pisze tak źle o tym androidzie
Tych tv jest masę już na rynku i kupiło je wiele osób a oponie są czysto teoretyczne.....
 

Pan_S

New member
50JU6872 - zerknij na tego.

Ciężko szukać poważnych wad.

Jak oglądasz wieczorami lub nocą,

to zdecydowanie VA, nie IPS.

Tylko czasem nie bierz 55JU6872,

bo tam zupełnie inna matryca.
 

agricola

New member
Autorze, Android na zaproponowanym przez Ciebie modelu chodzi na czterodzeniowym procesorze, więc wolne działanie to nieprawda. Tanie telefony z Androidem mają kiepskie podzespoły, być może byłeś posiadaczem takiego i stąd ta opinia.

Ja Ci polecam przejść się do marketu i po prostu poprosić o prezentację, najlepiej z samodzielną zabawą.
 

zeniacki

New member
ok to nie zważając na system operacyjny który z jak dotąd wymienionych będzie miał najlepszy obraz? dźwięk jest kwestią drugoplanową... chodzi mi o najwięcej hercy natywnie oraz ładną czerń i kolory? a może jakieś nowości się zbliżają i warto czekać? czy jednak kupić fhd jakiś tańszy i za 2 lata zmienić na oleda?:> albo bóg wie co tam jeszcze wymyślą?:>
 

WoofeR

New member
Nie wiem kto pisze tak źle o Androidzie, ale chyba przyznacie, że opinie są bardzo różne na ten temat.

Dziś widziałem ten TV w sklepie jednak nie mogłem sprawdzić działania menu itp. Czy ktoś z użytkowników W809C mógłby napisać czy jest to płynne działanie, szybkie, jak ze Smart TV itp. W Internecie brak testów i filmów na YT...

Telewizor chciałbym kupić jutro, Sony jest dostępny, LG zarezerwowany, kwestia podjęcia decyzji najlepiej z Waszą pomocą.
 

agricola

New member
Ja ze względu na jakość obrazu brałbym Philipsa - VA, 100 Hz, dodatkowo ambilight wzmacniający czerń, ale oczywiście każdy ma swoje zdanie, a najważniejsze należy do Ciebie WoofeR. :)
 

zeniacki

New member
zostało mi kilka dni do zakupu i już prawie byłem zdecydowany na philipsa ale patrzę a on nativ 50hz... a w 90% nie zależy mi na ambilight i zacinaniu ale tylko na jakości kolorow i czerni - ogladm wieczorami i glownie online... lg odpadl przez ips bo czarny kiepski... 6550 przez 2 rdzenie... z 4 bym bral ale drogo w 4k a panasonic 680 w podobnej cenie ma 4 k i niby kontrast....
osobiscie chcialem ue50h6400ale pisza wszyscy ze gwarancja i kurzy sie do dupy....jak zawiało kasą takie opinie.... lg652 niby opinie rewelacja ale do wieczorow sie nie nadaje.... eh co brać? chyba panas...firefox os.... a zawieszajacy sie android?...kiki sie nie wypowiada bo widac na kazdym temacie kase... ;/
 

marrcin.b

New member
Jest płynne działanie.
Android ma swoje wymagania sygnału i działa znakomicie.

Faktycznie wszędzie pisze to samo:)

U rodziców od ponad 2 tygodni wisi na ścanie Sony KDL-50w755, wygląda za....cie jak jest wyłączony, jak leci z niego obraz to też jest rewelacja ja nadal nie umiem się przyzwyczaić do tej jakości.

A android w sony działa według mnie o wiele lepiej niż w philipsie, tyle że philips z który ja mam doczynienia to pfh6550/88 i występują problemy z nietrzymaniem ustawień, pilot czasem niereaguje, ambilight w ogóle nie działa. No i philips czasem się przywiesi i odłączenie zasilania tylko pomaga.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie jest tak, bo Philips ten ma nowszą wersję Androida, a kłopoty powstają wówczas gdy włącza się nie odpowiednie wtyczki.
Ambilight działa najnormalniej na świecie. Pilota mam i działa 100 na 100.
 

agricola

New member
zostało mi kilka dni do zakupu i już prawie byłem zdecydowany na philipsa ale patrzę a on nativ 50hz... a w 90% nie zależy mi na ambilight i zacinaniu ale tylko na jakości kolorow i czerni - ogladm wieczorami i glownie online... lg odpadl przez ips bo czarny kiepski... 6550 przez 2 rdzenie... z 4 bym bral ale drogo w 4k a panasonic 680 w podobnej cenie ma 4 k i niby kontrast....
osobiscie chcialem ue50h6400ale pisza wszyscy ze gwarancja i kurzy sie do dupy....jak zawiało kasą takie opinie.... lg652 niby opinie rewelacja ale do wieczorow sie nie nadaje.... eh co brać? chyba panas...firefox os.... a zawieszajacy sie android?...kiki sie nie wypowiada bo widac na kazdym temacie kase... ;/

Miałem na myśli 6550, przepraszam, bo faktycznie wspomniałem na ten temat. Dla mnie w tej cenie będzie lepszym wyborem niż 7150. Jedyne z czego trzeba zrezygnować to UHD.. Ale 100 Hz jest i ogólnie moim zdaniem ten model to lepiej wydane pieniądze.

A Android na Philipsie cały czas ma plan aktualizacji, moim zdaniem nie warto się zrażać.
 

FotoVideo

Member
Mam UH6900 40'' UHD telewizor jako drugi w malym pokoju materialy UHD sa jak najbardziej stworzone dla niego ! Ogladanie ''naszej telewizji'' to niestety porazka i zle wydane pieniądze kiepski obraz kolory do bani slabe kąty oglądania jedynie smart tv jest doskonaly ! Przechodzac do salonu i o wiele większego ekranu bo 65'' Sony X8505C to szczeka opada wiec jak ktoś chce kupic telewizor z bardzo dobrym obrazem to Sony z 2015 roku mogę polecić jak najbardziej ale jeden warunek oglądanie na wprost bo nie jest to matryca IPS !
 

dawidop

New member
Na tą chwilę nie zastanawiałem się nad tym za bardzo bo nie było takiej potrzeby...nigdy nie miałem kontaktu z 4k i dlatego też biorę pod uwagę FHD ale prawdopodobnym źródłem filmów pozostanie Internet ew kupi się jakiś blueray albo konsolę... To filmy w fhd na 4k wyglądają dużo gorzej? Tv czym tańszy tym lepszy tylko zachwyciły mnie oledy ale są po za stawką a chciałbym chociaż namiastkę tej jakości kolorów i jestem wrażliwy na herce bo w wielu modelach mam wrażenie skakania obrazu...
Witaj, o ile temat aktualny? Na Philipsa bym w twoim przypadku uważał, bo o ile się to nie zmieniło produkty tej marki nie obsługują tzw. flash'a co jest niezbędne do oglądania filmów ze strom internetowych. Jeżeli źle piszę to niech mnie ktoś poprawi bo sam kupiłem 60'calowy Philips i rozczarowałem się pod tym właśnie kątem, czyli brakiem możliwości oglądania filmów z "neta". A może nic nie wiem i temat ten został już poprawiony i można oglądać? Z uwagi na wolny smart i wspomniany brak filmów od miesięcy nawet nie uruchamiam przeglądarek i korzystam z sygnału dekodera nc+. Odpisz kolego na jakim jesteś etapie, czy i co wybrałeś. Pozdrawiam
 
Do góry