TV 46' do gier/PC

Maczug

New member
Witam.
Wcześniej prosiłem już o pomoc ale chyba nie w tym wątku co trzeba więc zakładam ten temat.
Potrzebuje pomocy w wyborze TV, głównie do komputera, filmy HD/FHD, początkowo byłem już zdecydowany na C650 jednak poczytałem trochę o input lagu i opiniach użytkowników na ten temat co mnie trochę zniechęciło, wszak gry miały być jego głównym zadaniem. Jestem gotów zrezygnować z większości tych wszystkich "super-ekstra-fajnych" gadżetów typu 3D, WiFi na rzecz jak najlepszego obrazu, nie ma znaczenia czy LCD czy plazma, chciałbym tylko żeby dobrze spełniał zadanie do którego będzie przeznaczony

podaj jakie masz warunki : TV głównie do gier, mieszanka szybkich typowych "strzelanek" z typowo statycznymi z dużą ilością tabelek i tekstu, grafika ciągnie full HD, czasami filmy tu już głównie HD ready, od święta FHD
odległość od ekranu : 2,5m-3m
jak słońce świeci w pokoju : Okna od zachodu, raczej nie przeszkadza TV i tak stałby do nich tyłem.
Jak duży jest pokój : 3,5x5
jaki masz obecnie telewizor : Obecnie 22'monitor, TV oglądam od czasu do czasu w pokoju rodziców Sharp 46' 810, fajny ale drażni mnie mocniejsze podświetlenie w rogach obrazu.
jakie programy najczęściej oglądasz : Jeśli już będzie telewizja to raczej coś w HD, programy typowo filmowe/discovery
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem : 5 dni w tygodniu zdecydowanie wieczór, zależy od czasu.
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez : Raczej bez, ew. dostosuje oświetlenie typowo do oglądania TV
wolisz obraz ostry czy łagodny : ostry, z dobrą czernią (specyfika tytułów w które się zagrywam)
matryca błyszcząca czy matowa : po tym co widziałem w sklepach bardziej podobał mi się obraz z błyszczących, warunki w pokoju jw. raczej nie przeszkadzają.
preferowana wielkość telewizora : 46'-50' z naciskiem na pierwsze, znam swoje możliwości finansowe, i nie wierze w cuda
preferowana marka : Łatwiej napisać której nie preferuje, nie podobały mi się LG ze względu na wykonanie i design, oczywiście nie widziałem wszystkich modeli.
czego nie lubisz w telewizorach : Trzeszczącego plastiku, TV ma stać i nie przeszkadzać, nie lubię jak urządzenie zmusza mnie do bawienia się w poszukiwania odpowiedniego formatu filmu, czy zakupu "pena" o takiej czy innej pojemności formatowania na takie czy inne sposoby.
jakie urządzenia będą podłączone : Na start komputer i to będzie główne zastosowanie, podłączony przez hdmi w przyszłości konsola do gier, jeśli dekoder to wyłącznie z hdmi.
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń : na chwile obecną głownie Komputer jeśli już byłby podłączony wyżej wymieniony zestaw to 80% inne urządzenia
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych : na wprost
czy ważne jest wifi : nie, router będzie stał blisko TV w razie czego jest kabel o ile TV będzie posiadał taką opcję.
czy będziesz korzystać z widgetów : nie
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora : nie
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : nie jest to wymagane
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : chwała internetowi, już się powoli przyzwyczajam do braku polskich czcionek.
ma mieć 3D : nie wymagam
ma mieć slot na karty SD : raczej USB
ma mieć tuner DVB-S : niekoniecznie
jakimi złączami : minimum 3 HDMI, USB
jaki masz sygnał :Komputer, w przyszłości TV cyfrowa.
ile programów HD :jw. na start zero w przyszłości jakiś pakiet
ma stać czy wisieć : Na start stopa w przyszłości duża szansa na to, że zawiśnie
jaka klasa cenowa :3-3,5tyś. chyba, że moje wymagania przewyższają budżet...

Z góry dziękuje za pomoc. :)
 

crimson-pirate

New member
ja od pewnego czasu nosze sie z zamiarem kupna i wybor padl ostetecznien a panasonic tx-p50g30e lub st30 .
po wielu tygodniach poszukiwan + ogledzin u znajomych i skelpach zostały na placu boju 2 tv.
Powyzszy panasonic oraz Toshiba 46 VL748.
Polecam sprawdzić ci te 2 modele, szukalem tv do grania + ogladania .
Liczyl sie dla mnie ladny obraz, plynnosc + maly input lag ( do gier na co jestem bardzo wyczulony). Z dziesiatek TV wlasnie to te 2 modele najbardziej mi sie podobaly. Po obejrzenie dziesiatek testów , przeczytaniu tysiecy postow :) polecam spojrzec na te 2 modele.
 

Maczug

New member
G30 to plazma, co prawda napisałem, że nie ma to dla mnie znaczenia ale kwestia powidoków jest mocno drażniąca, na 10 osób, 5 powie mi - spoko to nie problem, drugie 5 zdyskwalifikuje TV z tego powodu, jak to faktycznie jest? Jeśli nie ma to takiego znaczenia i nadaje się właśnie do gier to sprawa jest jasna
 

don111

Banned
na Panasonicu nie widać żadnych powidoków z normalnej odległości, chyba że na czarnym tle jak zaczniesz się wpatrywać z bardzo bliska
jak dla mnie nie ma w ogóle sprawy powidoków bo ich nigdy nie widziałem przy normalnym oglądaniu czy też graniu (mam dwie konsole), no ale zawsze to dobry argument dla posiadaczy LCD, powidoki wg nich przeszkadzają choć nie mają pojęcia jak to wygląda w praktyce ;)
 

Maczug

New member
No ja właśnie nie mam pojęcia i dla tego pytam, skoro tak wygląda spawa, a TV nadaje się do gier, zwłaszcza tych w których sekundy mają znaczenie to chyba jest to najrozsądniejsza opcja, jeśli nikt nie zgłosi innych propozycji to chyba postanowione:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic nie służy do serfowania w necie. I małe literki nie są jego domeną.
zdecydowanie lepszą jakość czytania osiągniesz na Toshiba 46VL 748.
Przy długich godzinach grania plazma jest narażona na powidoki.
Ale jeżli masz wątpliwości poproś o rezentęcję w domu.
Crimson-pirate jesteś niebieski więc na Toshibę masz inne ceny.
 
Do góry