TV ~46' Do 3 tys ?

nnooxx

New member
Witam,
Wiem, choć nie do końca, ile juz było takich tematów ale mimo to prosił bym o pomoc ;)

Chce kupić TV o rozmiarze matrycy 46'. Fundusze jakimi dysponuje to max max max 3 tys juz i tak naciągane.

Zastanawiam sie nad Samsungami, nie wiem czemu.. moze źle ? W kazdym razie jestem skłonny sie przestawić na kazda inna sensowną propozycję.
Myślałem nad 46B550, lub na 46C530, bo na serie 6 niestety mnie juz nie stać.
Sygnał jaki odbieram to cyfrowe UPC z kanałami HD, do tego bedzie połączenie z kompem, a audio bedzie lecieć z amplitunera. Dlatego na USB które jak czytam jest bardzo wygodne mi nie zależy. Zależy mi natomiast na jakości obrazu, oczywiscie FullHD no i cała reszta ( o ktorej nie mam pojecia bo nie jest mi potrzebna do życia ;P ) seria 5 ma odświerzanie 50Hz i z tego co czytam to lepiej jest miec wiecej. NA Ceneo w danych C530 wpisane jest 100hz... nie wiem czy to prawda... nie mniej jednak nie o to chodzi...

Moje pytanie: Jaki TV byście wybrali za cene do 3 tys ? Prosze o wyrozumiałośc ;) i pomoc... :) DZIEKI WIELKIE :) I Pozdrawiam !
 

FrostBite

New member
Zobacz ten model: Laboratorium DailyTECH.pl: Telewizor Funai LH8-M40BB | DailyTECH.pl

Co prawda to 40' i nie ma 100hz, ale za to ma bardzo dobrą jakość obrazu, niezły kontrast, wspiera kinowe odświeżanie obrazu - 24p i 23,976 dzięki czemu filmy mają taką, charakterystyczną kinową płynność. No i chyba najważniejsze, wychaczysz go za około 2tys.

Zaraz posypią się fani wielkiej 5-tki i komentarze dlaczego nie polecam jakiegoś Samsunga lub Sony;)
 

nnooxx

New member
Ja sie nie znam :p ale kurcze... 40 :p to 6 cali mniej ;) a zalezy mi tez na tej wielkości :p Mowiszze skoro są i fani seri 5.. to moze te 50 hz to nie tragedia ? :)
 

FrostBite

New member
@nnooxx

Ja mam 50hz LCD-TV i żyję bez depresji:) Generalnie warto przejść się do sklepu i zobaczyć telewizory na własne oczy:) Prawda jest bowiem taka, że nawet 120 lub 200hz to całe h... jeśli jakoś obrazu nie jest odpowiednia.
 

nnooxx

New member
Własnie wiarze nadzieje ze te 50hz da rade i nie bedzie źle, ale z racji iz nie znam sie chcialem sie was poradzic czy jest sens kupować takowy albo ktory z nich wybrać :) bo napewno sa jakies roznice. Domyslam sie ze w tej cenie i wielkosci pewnie 100hz nie da sie dorwac itd ?
 

annddy

New member
Staraj się i myśl o tv 100 Hz.
Różnica między 50 Hz a 100 Hz jest widoczna.
TOSHIBA 46XV625DG trochę droższa lecz parametry o.k i chwalona.
 

annddy

New member
Nie można za małe pieniądze kupić dobrego LCD.
Lepiej dołożyć i kupić coś sensownego.Bujanie się ze starymi modelami 50 Hz, HD Ready oraz chińskimi markami jest obarczone ryzykiem niepełnej satysfakcji.
Może zejść z wielkością matrycy?
 

nnooxx

New member
Tylko w ten sposob to wiecie, mozna niby zbierac w nieskonczonosc bo za kazde 500 zł wiecej mozna miec lepiej ;)... nie chce sie upierać bo sie nie znam oczywiście, poprostu nie mam tyle kasy a i tak juz troche zbierałem.

Co do wielkości matrycy, tak mi sie marzyło miec te 46 cali i siedzieć jak w kinie :) hehe... myśle ze nie bedzie za duzy, a mniejszego nie chcial bym zalować ze mogl by byc wiekszy :p...

Juz sie szykowałem kupic 46C550 mieści sie w 3k, podobno bdb tv.. tylko te 50Hz ma a nie 100. Jedni mowią ze 50 spoko jest i 100 nie zawsze wyglada lepiej a inni ze 100 o wiele lepiej a 50 jest w tych czasach bez sensu juz :/ :p :( Co robic ?
 

RufuSx

New member
Idź do sklepu i zobacz sobie różnicę między C550 a C650. Różnicę w częstotliwości widać gołym okiem. Też planowałem zakup TV, tylko że mniejszy (32") za 1500zł. Po przejrzeniu wielu ofert... cóż... postanowiłem zwiększyć budżet 2,5k. W końcu telewizor to nie jest zakup na rok czy dwa. Chciałbym, żeby pochodził bez problemów z 5 lat...
 

Kejup

Member
Bez reklam
Oblukaj SHARP 46dh77e. W chwili obecnej troszkę ponad 3 tys ale może znowu gdzieś będzie jakaś promocja bo mój starszy kupił sobie ten tv w MM za 2950zł. Wiem, że to już starszy model itd. ale ma 100hz a obraz też ma całkiem całkiem w hd to już super ale to chyba wszystkie tv tak mają . Mój ojciec jest z niego zadowolony i nie żałuje, że go kupił bo wcześniej kupował nowości za 8-10tyś a po roku był w plecy 50%.
 

FrostBite

New member
3tys, 46" i dobry obraz? Jest to niemożliwe.

Funai? Człowieku weź się zastanów co piszesz.

Bez snobizmu. Eksperci nie powinni się nim kierować. Wiem natomiast, że Ty tego telewizora na oczy nie widziałeś i nie testowałeś. Ja natomiast miałem go tydzień w domu do testów i uważam, że jest to przyzwoity model. Wolę polecać produkty z którymi miałem do czynienia, a nie w czambuł potępiać coś czego nigdy nie używałem.

Tak Funai. Chcesz być markowym snobem, bądź.

Nie można za małe pieniądze kupić dobrego LCD.
Lepiej dołożyć i kupić coś sensownego.Bujanie się ze starymi modelami 50 Hz, HD Ready oraz chińskimi markami jest obarczone ryzykiem niepełnej satysfakcji.
Może zejść z wielkością matrycy?

To tylko zależy od wymagań jakie stawia się produktowi. A o jakiej chińskiej marce piszesz? Bo Mirai nikt tutaj nie wspomina;)

Tylko w ten sposob to wiecie, mozna niby zbierac w nieskonczonosc bo za kazde 500 zł wiecej mozna miec lepiej ... nie chce sie upierać bo sie nie znam oczywiście, poprostu nie mam tyle kasy a i tak juz troche zbierałem.

Co do wielkości matrycy, tak mi sie marzyło miec te 46 cali i siedzieć jak w kinie hehe... myśle ze nie bedzie za duzy, a mniejszego nie chcial bym zalować ze mogl by byc wiekszy :p...

Juz sie szykowałem kupic 46C550 mieści sie w 3k, podobno bdb tv.. tylko te 50Hz ma a nie 100. Jedni mowią ze 50 spoko jest i 100 nie zawsze wyglada lepiej a inni ze 100 o wiele lepiej a 50 jest w tych czasach bez sensu juz :/ :p Co robic ?

Dokładnie, masz rację. Można dołożyć 500 i 1000 zł, ale nie wszyscy z nas śpią na pieniądzach. Poza tym można też czekać w nieskończoność na jakiś hiper-ultra-wypasiony TV za złotówkę, ale problem w tym, że taki nigdy się nie pojawi.

Co masz zrobić? Kupić TV, być zadowolonym i nie dać innym mącić sobie w głowie. Jedyne co Ci radzę to pójść do sklepu i zobaczyć telewizory na własne oczy. Bardzo możliwe, że telewizor, który Ci się spodoba wcale nie będzie tym, który polecają "eksperci".
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Zgadzam się z Kejupem. 46dh77e to będzie dobry wybór. Na tej samej matrycy z wieloma udogodnieniami można dostać też Toshibę 46XV635. Bardzo dobry model(100Hz z tworzeniem środkowych klatek, lepsze skalowanie obrazu, 4HDMI, slot SD, USB(filmy ale bez napisów;/,
AutoView- tryb energooszczędny, składany w Polsce)
 

Tulio24

New member
LE46C550 kupiony?

I co kolego, kupiłeś tego Samsunga LE46C550? Pytam, ponieważ sam od przeszło ponad miesiąca zastanawiam się nad kupnem tego tv. Planuje zakup Toshiby 40 cali z serii 733 albo Samsunga 40B551 albo jakbym mocno naciągnął budżet to właśnie model 46 cali. W euro staniał już do 3060zł, więc cena wydaje się naprawdę dobra w zamian jakie opcje oferuje ten tv.
 

nnooxx

New member
Jeszcze nie kupiłem, nie było mnie kilka dni w domu i teraz zaczynam dlasze główkowanie co robic ;) Poczytam posprawdzam jeszcze co i jak i bede pisal :)
 

Tulio24

New member
Jeszcze nie kupiłem, nie było mnie kilka dni w domu i teraz zaczynam dlasze główkowanie co robic ;) Poczytam posprawdzam jeszcze co i jak i bede pisal :)

Spoko, jak coś to pisz śmiało, będziemy tu rozmyślać i się zastanawiać, bo zdaje się jesteśmy w podobnej sytuacji :) No i warto by było dobrze, optymalnie wybrać. Pozdrawiam.
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Model masowy. Wyższe zyżycie prądu, tańsze komponenty. system 100Hz masakryczny(większe skoki napisów niż na 50Hz modelach konkurnecji!). Już prędzej doradził bym Thomsona, niż ten model. Choć czerń(zielony filtr czerni) podoba mi się troche bardziej jak na Panasonikach:) Ale ten LEd jest 50Hz, poza tym ma różową biel. Myślę, że warto najnowsze modele brać(w tym przypadku Toshibę-bardziej funkcjonalna, lepszy dźwięk i upscalling niż konkurancja)
 
Do góry